Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 16-23.06.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

16 - 23.06.2024

 

Z racji parafialnego odpustu ku czci św. Antoniego naszego patrona wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask za przyczyną naszego świętego.

Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości, za każdy dar materialny na rzecz bazyliki.

O 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe.

 Od 15.00 będzie też trwała na terenie bazyliki biesiada u Antoniczka.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek o 8.00 msza w intencji chorych i starszych parafian z okazji odpustu. Po mszy porannej        o 8.00 i o 17.30 dziękczynne nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko i krąg biblijny.

- w środę wspomnienie św. Romualda

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. O 19.00 w domu parafialnym ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie Kobiet św. Faustyny

 

 1. W najbliższym tygodniu msze na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży.

W środę o 9.00 dla SP 4 z Ligoty, w czwartek o 9.30 dla ZST, o 10.45 dla SP 5. W piątek o 8.00 dla Szkoły Specjalnej  o 10.00 dla II LO o 11.00 dla ZSME.

 

 1. Polecamy GN a dla dzieci nowy MGN oraz różne pozycje o św. Antonim. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć tradycyjnie lilie św. Antoniego i chleby św. Antoniego oraz ciasto lizbońskie pieczone tylko raz w roku na nasz odpust. Dochód ze sprzedaży jest też wsparciem dla najuboższych.

 

 1. Już dziś zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce ślubowanej do Jastrzębia na odpust Opatrzności Bożej. Wyruszy z kościoła MB Bolesnej 29 czerwca o 9 rano. Msza w Jastrzębiu o 17.00

 

 1. Rozpoczęły się też w kancelarii zapisy na 79 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem Wracaj do Mamy.

 

Bądź pozdrowiony przemożny Patronie Święty Antoni, którego obronie

Z ufnością wielką dziś się polecamy w potrzebach naszych pomocy wzywamy

 


Ogłoszenia 9-16.06.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

9 - 16.06.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy min. rodziny Domowego Kościoła i Wspólnoty Rodzin oraz wszystkich chetnych.

- we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Modlitwa do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego Pozwól na Słówko.                 

- w środę wspomnienie bł. ks. Emila Szramka i Józefa Czempiela.

- w czwartek świętego Antoniego z Padwy patrona naszej parafii i miasta. Zapraszamy do licznego udziału we mszach św. Po raz pierwszy w tym dniu o 12.00 zostanie w bazylice odprawiona msza św. za parafian i mieszkańców Rybnika. Msza wieczorna będzie również sprawowana w intencji czcicieli MB Fatimskiej. Po mszy różaniec i procesja z figurą. Nie będzie wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala. O 19.00 też w salce nauka przed chrztem.

- w sobotę od 8.00 odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w kancelarii do czwartku.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Antoniego. Kazania głosić będzie O. Ernest Ogar, proboszcz  z Zamysłowa. Msze św. o 7, 9,  o 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem bpa Grzegorza Olszowskiego z procesją przez miasto z figura św. Antoniego. Msze popołudniu o 15.30 i 18.00.

Od 15.00 do 21.00 przy domu parafialnym będzie też trwała Biesiada u Antoniczka. Program na plakatach. Panie prosimy o upieczenie ciasta do kawiarenki odpustowej – przynosimy na probostwo.

 

 1. W piątek przed odpustem prosimy panie i panów o pomoc w sprzątaniu bazyliki i obejścia. Początek prac o 8.45.

 

 1. Dziś w zakrystii można odebrać albumy komunijne a w tygodniu do odbioru w kancelarii.

 

 

 

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni, wielki nasz Patronie, prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach.  Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym.  Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał  w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.


Ogłoszenia 2-9.06.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

2 – 9.06.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego Pozwól na Słówko a po nim krąg biblijny.                

- w środę wspomnienie św. Bonifacego

- w czwartek św. Norberta. O 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.

- w piątek Uroczystość NSPJ. I piątek miesiąca. Dzieci szkolne zapraszamy do spowiedzi na 16.00 a o 16.30 msza szkolna. Dorosłych zachęcamy również do spowiedzi i udziału we mszy św.  I. piątkowej.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę również urodziny obchodzi ks. Proboszcz. Zapraszamy na msze św. w Jego intencji o godz. 18.00

- za tydzień w katedrze w Katowicach diecezjalna pielgrzymka dzieci komunijnych.

- od środy rozpoczynamy nowennę do św. Antoniego przed Jego wspomnieniem 13 czerwca

 

 1. Polecamy prasę katolicką, oraz Zeszyty Rybnickie w cenie 20 zł, które w całości są zapisem zeszłorocznego sympozjum o św. Antonim. Zachęcamy do nabycia, niech to będzie cegiełka na rzecz naszej parafii. Polecamy m.in. artykuł o historii kultu św. Antoniego w Rybniku, o egzorcyzmie św. Antoniego i inne.

 

 1. Zapraszamy na film Podróż do wnętrza. O życiu monastycznym. 5 czerwiec środa 19.15 w Multikinie. Zapisy w zakrystii do poniedziałku.

 

 1. Zapraszamy też na wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 14 lipca.

Zapisy w kancelarii, szczegóły na plakacie.

 

 1. Dziś w zakrystii można odebrać albumy komunijne a w tygodniu do odbioru w kancelarii.

 

 

 

 


Ogłoszenia 26.05-2.06.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

26.05 – 2.06.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej archidiecezji.

O 15.00 nabożeństwo majowe. O 16.00 nieszpory przy kapliczce na Ligocie.

W dzisiejszą niedzielę Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi  i komunii św. wielkanocnej.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, modlitwa do św. Antoniego po mszy porannej. O 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego Pozwól na Słówko a po nim krąg biblijny.                

- w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. O 19.00 w kaplicy domu parafialnego spotkanie z O. Janem Kanią w temacie Pięćdziesiątnica święto żydowskie i chrześcijańskie.

- w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. U nas msze św. o 7.00, 9.00, 12.00 i o 18.00. Nie będzie mszy o 10.30 i 15.30. Procesja wyruszy po mszy o 8.30 z kościoła Królowej Apostołów, 2 ołtarz przy pomniku Jana Pawła, potem do MB Bolesnej i zakończenie u Ojców Franciszkanów. Zapraszamy do udziału w procesji. Można dołączyć przy naszym ołtarzu po mszy parafialnej o 9.00. Kto ma to prosimy też o kwiaty i płatki do dekoracji dywanów kwiatowych, można je przynosić do zakrystii lub na probostwo do środy. Ofiarę na kwiaty do ołtarza można złożyć do skarbonki przy wyjściu z kościoła od ul. Mikołowskiej. W czwartek nie będzie wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek święto Nawiedzenia NMP. O 19.00 nauka przed chrztem w salce na probostwie.

- w I sobotę miesiąca o 8.00 msza za czcicieli Matki Bożej po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Odwiedziny chorych wyjątkowo w sobotę przed odpustem 15 czerwca.

 

 1. Polecamy prasę katolicką, oraz Zeszyty Rybnickie w cenie 20 zł, które w całości są zapisem zeszłorocznego sympozjum o św. Antonim. Zachęcamy do nabycia niech to będzie cegiełka na rzecz naszej parafii. Polecamy min. artykuł o historii kultu św. Antoniego w Rybniku, o egzorcyźmie św. Antoniego i inne.

 

 1. Szymon zaprasza do Kokoszyc na rekolekcje ze Słowem Bożym w milczeniu od 31.05 do 2.06. Szczegóły i zapisy na facebooku i w zakrystii.

 

 1. Zapraszamy na film Podróż do wnętrza. O życiu monastycznym.5 czerwiec środa 19.15 w Multikinie. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Zapraszamy też na wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 14 lipca.

Zapisy w kancelarii, szczegóły na plakacie.

 

 1. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.

 

 


Ogłoszenia 19-26.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

19 - 26.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo majowe.

Dziś w Urocz. Zesłania Ducha św. dotykamy prawdy, że Kościół to wspólnota małych wspólnot. Dziękujemy Bogu za wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii.

Innych do włączenia się w te grupy zachęcamy.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena. Modlitwa do św. Antoniego po mszy porannej.                  

- w środę wspomnienie św. Rity z Cascia, patronki spraw trudnych. O 18.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje. O 19.00 w kaplicy domu parafialnego spotkanie  z O. Janem Kanią w temacie Pięćdziesiątnica święto żydowskie i chrześcijańskie.

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania. O 19.30 w salce spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych. Zapraszamy nowe małżeństwa.

- w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych. O 17.00 w domu parafialnym spotkanie grupy AFA osoby po wylewach i udarach.

- niedziela za tydzień to Uroczystość Najśw. Trójcy.

 

 1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zapraszamy, tym bardziej, że niewielu z nas korzysta z tego wielkiego orędownictwa Matki Bożej przed Bogiem.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy mężczyzn na męską pielgrzymkę do Piekar. Żywy Różaniec zaprasza też na wyjazd na Jasną Górę 1 czerwca. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką, jest specjalne wydanie Gościa Niedzielnego zatytułowane Święte matki, matki świętych w cenie 14 zł.

 

 

Duchu Przenajświętszy, Pocieszycielu, racz mi udzielić daru mądrości, abym poznał i umiłował prawdę wiekuistą i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne.
Daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione.
Daj mi dar umiejętności, abym się przekonał o nicości swojej i wszelkich rzeczy stworzonych.  Daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia i spełniał wolę Bożą.
Daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania.
Daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim,       co się do służby Bożej odnosi.
Daj mi dar bojaźni Bożej, abym pilnie unikał wszystkiego, co by Cię obrazić mogło, abym się bał grzechu bardziej niż śmierci, a to jedynie dla miłości Twojej.
Amen


Ogłoszenia 12-19.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

12 - 19.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo majowe.

 

 W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie MB Fatimskiej. Msza św. wieczorna o 18.00 w intencji Czcicieli i Wspólnoty Rodzin. Po mszy różaniec i procesja z figurą. Zapraszamy.

- we wtorek święto św. Macieja, apostoła. Modlitwa do św. Antoniego po mszy porannej. O 18.45 Pozwól na Słówko w kaplicy domu parafialnego. O 19.00 również w salce spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.

- w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00. O 18.00 msza w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po mszy spotkanie w salce dla członków i sympatyków.

- w piątek o 9.00 msza św. na rozpoczęcie Rybnickich Dni Integracji, po czym przejście korowodu na Campus. O 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie grupy Kobiety św. Faustyny, temat: Wolność jako Boży dar. Zapraszamy!

- w sobotę o 13.30 msza św. w int. ks. Pawła Zielińskiego z okazji Jego 15 r. święceń kapłańskich.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- w niedzielę Urocz. Zesłania Ducha św.

 

 1. Trwają nabożeństwa majowe, w czasie których też przygotowujemy się na Zesłanie Ducha św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, dzieci otrzymują specjalne obrazki. Majowe w tygodniu o 17.30 w niedziele o 15.00.

 

 1. Wokół bazyliki rozpoczęły się prace prowadzone przez miasto nad nowym ogrodzeniem, co związane jest również z przekazaniem pasa terenu miastu pod koncepcję budowy w przyszłości sali koncertowej i nowych miejsc parkingowych.

         

 

 

Obranie sobie za patrona św. Antoniego

Św. Antoni, sławny sługo i przyjacielu Jezusa Chrystusa! Tyś dostąpił piastował Dzieciątko Jezus na swych rękach, a dziś cieszysz się Nim w Niebieskiej Krainie. Składam Bogu dzięki  za wszystkie łaski i dobrodziejstwa, którymi moją duszę obdarzyłeś. Na nowo obieram Ciebie dzisiaj za mego orędownika i wiernego Ojca. Postanawiam mocno nigdy Cię nie opuścić ani pozwolić ubliżyć Twej sławie, lecz zawsze Cię czcić i kochać. Proszę Cię, weź mnie w swoją opiekę i pomagaj mi we wszystkim. Nie opuszczaj mnie, lecz bądź mi towarzyszem w drodze do wieczności, moim orędownikiem, obrońcą i mą gwiazdą przewodnią tak w życiu,  jak i przy śmierci. Amen.

 


Ogłoszenia 5-12.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

5 - 12.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo majowe.

W ten weekend grupa blisko 90 dzieci przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii św.

Dzieciom życzymy wytrwałości w wierze a rodzicom by byli pięknym przykładem pobożności dla swoich pociech. O 16.30 nabożeństwo eucharystyczne dla dzieci i ich rodzin.

Dzieci i rodziców zapraszamy też do udziału w białym tygodniu.

 

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba – o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu. Zapraszamy w imieniu grupy Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45 Pozwól na Słówko w kaplicy domu parafialnego a po krąg biblijny.

- w środę Urocz. Św. Stanisława bpa i męcz. Patrona Polski. O 8.00 msza w intencji Seniorów a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.

- od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Stosowne modlitwy w ramach nabożeństwa majowego. O 7.00 wyjazd parafialnej pielgrzymki na Podkarpacie.

- przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Abp Adrian Galbas prosi nas o modlitwę w intencji diakonów przed święceniami prezbiteratu. Święcenia w katedrze w sobotę o godz. 10.00. Rozpoczęły się też zapisy do seminarium młodzieńców zainteresowanych drogą życia kapłańskiego. Módlmy się prosząc o nowe powołania.

 

 1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, dzieci otrzymują specjalne obrazki. Majowe w tygodniu o 17.30 w niedziele o 15.00.

 

 1. Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy wraz z grupą Żywego Różańca. 1 czerwca o 6.30 spod bazyliki. Zapisy w kancelarii. Są również zapisy na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar  w dniu 26 maja.

 

 1. Szymon zaprasza do Kokoszyc na rekolekcje ze Słowem Bożym w milczeniu od 31.05 do 2.06. Szczegóły i zapisy na facebooku i w zakrystii.

Ogłoszenia 28.04-5.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

28.04 – 5.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory niedzielne o 15.30 msza św. pod przewodnictwem bpa Grzegorza Olszowskiego w intencji maturzystów.

Również dziś o 19.00 zapraszamy do bazyliki na spotkanie Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

- we wtorek modlimy się do św. Antoniego w nabożeństwie po mszy porannej i przed wieczorną

Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko i spotkanie dla lektorów.

- w środę święto św. Józefa Rzemieślnika – odpust u Ojców Franciszkanów.

- w czwartek wspomnienie św. Atanazego. I czwartek m-ca, o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.

- w I piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele za wyjątkiem mszy o 15.30 której nie będzie. Msza za Ojczyznę o 10.30

- w I sobotę we wspomnienie św. Floriana msza o 8.00 za czcicieli Matki Bożej po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Odwiedzimy też chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

 

 1. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tygodniu o 17.30 w niedzielę o 15.00. Dla dzieci każdego dnia będą specjalne obrazki.

 

 1. W sobotę 4 maja o 11.00 uroczystość wczesnej komunii a o 12.30 I komunia i bierzmowanie uczniów szkoły specjalnej. W niedziele 5 maja w czasie mszy o 10.30 do I komunii przystąpią dzieci ze szkoły nr 4 a o 12.00 ze szkoły nr 5. Próby i I spowiedź dla dzieci według podanego planu – obecność obojga rodziców z dziećmi obowiązkowa.

 

 1. Ks. Szymon zaprasza do Kokoszyc na rekolekcje ze Słowem Bożym w milczeniu od 31.05 do 2.06. Szczegóły i zapisy na facebooku i w zakrystii.

 

 1. Od 1 maja do 17 czerwca można składać projekty do budżetu obywatelskiego miasta Rybnika na 2025 rok. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej miasta.

 

 

MODLITWA O POWOŁANIA ŚW. JANA PAWŁA II

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra  ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Pa nie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.


Ogłoszenia 21-28.04.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

21 - 28.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory niedzielne.

 

 

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Niech ta intencja nam jest szczególnie bliska.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko i krąg biblijny

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek święto św. Marka Ewangelisty, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 17.45 zgodnie z tradycją nabożeństwo z modlitwami  o urodzaje i błogosławieństwo w ludzkiej pracy. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych. Zapraszamy nowe małżeństwa.

- za tydzień w niedzielę na mszę o 15.30 zapraszamy szczególnie tegorocznych maturzystów wraz   z rodzinami. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza będziemy modlić się a dary Ducha św. Biskup udzieli też specjalnego błogosławieństwa maturzystom.

 

 1. Za tydzień też w niedzielę 28 kwietnia o 19.00 wyjątkowe wydarzenie w naszej bazylice:

Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice – opowieść o architekcie świątyni, o bogatej symbolice kościoła, a także zasłużonych kapłanach Franciszku Brudnioku i Sylwestrze Durczoku. Częścią zwiedzania będzie występ Chóru Halka z Piekar Śląskich

 

 1. Polecamy GN. Jest też pismo Trwajcie w miłości.

 

 

Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice

28 kwiecień – 19.00 – Bazylika św. Antoniego w Rybniku -

 

Monumentalna Bazylika górująca nad Rybnikiem to estetyczne arcydzieło maestro Ludwiga Schneidera. Pinakle, kroksztyny i maswerki zdobiące surowe mury są jak kwiaty bujnej wyobraźni, zachwycają rozmachem, przemyślnością i rzemieślniczym kunsztem.

W trakcie rajzy opowiemy o architekcie świątyni Ludwigu Schneiderze, o bogatej symbolice tego kościoła,                      o gotyku na Śląsku, a także zasłużonych kapłanach Franciszku Brudnioku i Sylwestrze Durczoku.

Częścią zwiedzania będzie występ Chóru Halka z Piekar Śląskich pod batutą Niny Guzy.


Rajzę powiodą:

Józef Krzyk

Historyk i publicysta. Autor i współautor kilku książek dotyczących Górnego Śląska, m.in. Korfanty.            Silna Bestia, Wojna papierowa, Spacerownik powstańczy, Szałfynster

 

dr Łukasz Zimnoch

Prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, pomysłodawca Szlaku Magnatów Przemysłowych, realizator widowisk multimedialnych w tym mappingowych, koncertów, pokazów mody, rzecznik prasowy koncernu energetycznego

 


Ogłoszenia 14-21.04.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

14 - 21.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory niedzielne.

Bóg zapłać za każdy dar serca złożony do skarbonki w minionym tygodniu miłosierdzia.

Dziś niedziela biblijna przez cały dzień czytamy w bazylice Pismo Św.

Zachęcamy też do indywidualnej lektury Słowa Bożego.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – wielkanocne spotkanie chwały z Jezusem Eucharystycznym. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 18 msza w int, Grupy Odnowy w Duchu św. i Franciszk. Zakonu Świeckich. Po mszy spotkanie franciszkańskie w domu parafialnym

- w piątek o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem. W domu parafialnym o 19 kolejne spotkanie grupy Kobiety św. Faustyny, tym razem w temacie przemocy, współuzależnienia i sensu cierpienia.

- przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitwy o powołania.

 

 1. Już dziś zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszej bazylice:

Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice – opowieść o architekcie świątyni Ludwigu Schneiderze, o bogatej symbolice tego kościoła, o gotyku na Śląsku, a także zasłużonych kapłanach Franciszku Brudnioku i Sylwestrze Durczoku. Częścią zwiedzania będzie występ Chóru Halka z Piekar Śląskich

Niedziela 28 kwietnia o 19.00.

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach:

- 10/11.05 – do Łańcuta, Markowej, Radecznicy

- w lipcu do Chorwacji i Medjugorje

Szczegóły na plakatach i w kancelarii.

 

 1. Polecamy GN. Jest też pismo Trwajcie w miłości. Dzieci, które posiadają plansze obrazkami z drogi krzyżowej prosimy, aby do niedzieli przyniosły je do zakrystii.

 

 1. Społeczność szkolna II LO im. Frycza Modrzewskiego w Rybniku serdecznie zapraszają młodzież
  wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się  20 kwietnia 2024 r.
  (sobota) od 9.00 do 12.00, a Zespół Szkół Urszulańskich zaprasza młodzież klas 8 do siebie 20 kwietnia od 10.00

 

 

Bp Grzegorz Olszowski składa podziękowania wszystkim parafianom i uczestnikom liturgii pogrzebowej Jego zmarłej Mamy, Róży. Za dar modlitwy, przesłane kondolencje, wyrazy współczucia i życzliwości. Odwzajemnia modlitwą i z serca wszystkim błogosławi.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.