Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 19-26.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  19 - 26.06.2022

 

Z racji parafialnego odpustu ku czci św. Antoniego naszego patrona

wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask za przyczyną naszego świętego.

Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości, za każdy dar materialny na rzecz bazyliki.

O 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe. Od 15.00 będzie też trwała na terenie bazyliki biesiada u Antoniczka. Zapraszamy a program jest na plakatach.

 

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek o 8.00 msza w intencji chorych i starszych parafian z okazji odpustu, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy porannej o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 19.00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.

- w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Odmówimy uroczysty akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Zapraszamy w tym dniu do sakramentu pokuty i udziału w Eucharystii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W najbliższym tygodniu msze na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży.

W czwartek o 9.00 dla ZST, o 10.00 dla SP 4, o 12.00 dla I LO. W piątek o 8.00 dla SP 5 i Szkoły Specjalnej  o 10.00 dla II LO.

 

 1. Składamy podziękowanie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała oraz uroczystości odpustowej. Za wykonane prace w świątyni ale i na zewnątrz szczere Bóg zapłać.

 

 1. Gratulujemy nowym członkom Rady Parafialnej, skład osobowy nowej rady w gablotce i w gazetce parafialnej.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. artykuł o wartości adoracji Najśw. Sakramentu. Jest też słowo o naszej rybnickiej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy na nią od poniedziałku w kancelarii. Jest też nowy MGN dla dzieci. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć tradycyjnie lilie św. Antoniego i chleby św. Antoniego. Ich zakup jest też wsparciem dla najuboższych.

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 12-19.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   12 - 19.06.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Zapraszamy na nieszpory na 15.00.

Dziś też w Urocz. Najśw. Trójcy kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii i miasta. Zapraszamy do udziału we mszach św. O 7.30 odśpiewamy godzinki ku czci św. Antoniego. Jest to też dzień fatimski, o 18.00 msza św. w intencji czcicieli MB oraz w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. 

- we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala. Po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego o 18.45 modlitwa Słowem Bożym, a po niej krąg biblijny.

- w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. U nas msze św. o 7.00, 9.00, 12.00, 15.30 i 18.00. Nie będzie mszy o 10.30. Procesja wyruszy po mszy o 8.30 z kościoła Królowej Apostołów, 2 ołtarz przy pomniku Jana Pawła, potem do MB Bolesnej i zakończenie u Ojców Franciszkanów. Zapraszamy do udziału w procesji. Można dołączyć przy naszym ołtarzu po mszy parafialnej o 9.00. Kto ma to prosimy też o kwiaty i płatki do dekoracji dywanów kwiatowych, można je przynosić do zakrystii lub na probostwo do środy. Nie będzie w tym dniu wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. O 19.00 nauka przed chrztem.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Antoniego. Kazania głosić będzie ks. Prałat Stanisław Gańczorz. Suma odpustowa w intencji parafian i naszego miasta o godz. 11.00 której przewodniczyć będzie bp Grzegorz Olszowski a po niej procesja z figurą św. Antoniego przez miasto. Po południu w dniu odpustu zapraszamy na biesiadę odpustową u Antoniczka. Program jest na plakatach.

 

 1. Polecamy GN a w nim min. artykuł o wartościach chrześcijańskich których należy bronić w Unii Europejskiej. Jest też specjalne wydanie GN w całości poświęcone cudom eucharystycznym.

 

 1. W piątek przed odpustem prosimy panie i panów o pomoc w sprzątaniu bazyliki i obejścia. Początek prac o 8.45

 

 

16.06, czwartek, Boże Ciało

Centralna procesja przez miasto do 4 parafii – początek 8.30 msza u Werbistów

 

19.06, niedziela, odpust u św. Antoniego

11.00 suma odpustowa i procesja z figurą przez miasto

15.00-21.00 Biesiada u Antoniczka

 


Ogłoszenia 5-12.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    5 - 12.06.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej archidiecezji.

Zapraszamy na nieszpory na 15.00.

Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu … i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Misyjny Dzień Chorych.

- we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.00 msza urodzinowa w int. ks. Proboszcza. Po mszy wieczornej też w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym, a po niej spotkanie dla lektorów i tych, którzy pragną czytać Słowo Boże w czasie mszy św.

- w środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.

- w piątek na mszę o 18.00 w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież klas VII, po mszy krótkie spotkanie

- w sobotę wspomnienie św. Barnaby, a w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W katedrze w Katowicach pielgrzymka dzieci komunijnych.

 

 1. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd na Jasną Górę na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 10 lipca. Zapisy pod nr telefonu wskazanym na plakacie informacyjnym.

15 czerwca zaś wyjazd dla seniorów do Bujakowa do Sanktuarium MB i do ogrodów farskich. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. kolejna płyta audio z tekstem Pisma św.

 

 1. 19 czerwca w dniu odpustu będziemy organizować biesiadę odpustową u Antoniczka. Jeśli ktoś chciałby zaprezentować swoje talenty na scenie bądź ufundować jakieś fanty i nagrody do konkursów zapraszamy do współpracy.

 

 1. W Katowicach na Wydziale Teologicznym rozpoczęła się rekrutacja świeckich na studia teologiczne uprawniające do uczenia religii w szkołach a także dla młodzieńców pragnących wstąpić w stan kapłański.

 

 1. Za tydzień we wszystkich parafiach naszej archidiecezji odbędą się wybory do rad parafialnych. Lista kandydatów do naszej rady jest wywieszona na planszy. Prosimy o zapoznanie się.

 

 

 

16.06, czwartek, Boże Ciało

Centralna procesja przez miasto do 4 parafii – początek 8.30 msza u Werbistów

 

19.06, niedziela, odpust u św. Antoniego

11.00 suma odpustowa i procesja z figurą przez miasto

15.00-21.00 Biesiada u Antoniczka

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 29-5.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   29.05 – 5.06.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. Zapraszamy

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Stosowne modlitwy każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej. W sobotę grupa Odnowy w Duchu św. zaprasza na modlitewne czuwanie w wigilię zesłania o godz. 19.00

- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra. O 19.00 w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary w domu parafialnym spotkanie z ks. prof. Arkadiuszem Wuwerem w temacie zagadnienia wojny sprawiedliwej oraz stanowiska Watykanu dot. Ukrainy.

- we wtorek święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30.

- w środę dzień dziecka szczególna nasza modlitwa za wszystkie dzieci. O 8.00 msza św. w intencji seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych

- w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w te dni we mszach św. i do sakramentu pokuty. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Zgłoszenia  w zakrystii.

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. warto przeczytać o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

 

ZAPOWIEDZI

 

19 czerwca 2022 roku

 

Uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego:

Wracamy do procesji z figurą Świętego przez miasto;

Wracamy do Biesiady u Antoniczka.

 

 


Ogłoszenia 22-29.05.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    22- 29.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej archidiecezji.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu o 17.30. Zapraszamy

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 18.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje. Są jeszcze wolne miejsca.

- we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 18.45 w kaplicy domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym dla chętnych, a po niej Krąg Biblijny.

- w środę o 9.00 msza św. na rozpoczęcie V Rybnickich Dni Integracji.

- w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri. Tradycyjny Dzień Matki. Msza św. w int. Mam o godz. 8.00 rano, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha św. Stosowne modlitwy każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej.

- w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy. Zapisy w kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – dni krzyżowe.

W te dni modlitwę rozpoczniemy o 17.30 przy krzyżu misyjnym przy bazylice.

 

 1. Jeszcze w tym tygodniu można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe są na stoliku z gazetami. Formularze można wrzucić do którejkolwiek skarbonki.
 2. Spotkanie z ks. prof. Arkadiuszem Wuwerem w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary odbędzie się 30 maja o 19.00.
 3. W przyszłym roku od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem. Organizujemy wyjazd dla młodzieży. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza.
 4. Jest nowy GN, a w nim m.in. ciekawy artykuł o nowej błogosławionej założycielce Żywego Różańca. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

Ogłoszenia 15-22.05.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    15 - 22.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu o 17.30. Zapraszamy

  

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Modlitwa przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 rano.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Dzień urodzin ks. Abpa Wiktora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

- w piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny.  

- w sobotę św. Jana Nepomucena

- w niedzielę o 9.00 msza św. w intencji parafian z Ligoty z racji odpustu ku czci św. Jana Nepomucena

 

 1. Trwają zgłoszenia kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe są na stoliku z gazetami. Formularze można wrzucić do którejkolwiek skarbonki.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymki:

 

- do Częstochowy 21 maja na czuwanie Odnowy w Duchu św.

- do Częstochowy 4 czerwca na pielgrzymkę Żywego Różańca

- do Piekar Śl. 29 maja na pielgrzymkę mężów i młodzieńców

 

 1. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary 23 maja o 19.00. Spotkanie z ks. dr Arkadiuszem Wuwerem nt.  zagadnienia wojny sprawiedliwej oraz stanowiska Watykanu dot. Ukrainy.

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. ciekawy artykuł o nowym świętym - Karolu de Foucauld /czyt. Fuko/

 

 1. Dziękujemy Panom Januszowi, Grzegorzowi i Piotrowi za wykonany remont schodów przy bocznym wejściu do bazyliki.

 

 

 

 

 

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN

 


Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   8 - 15.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu o 17.30. Zapraszamy

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. O 19.00 msza św. w intencji małżeństw  i rodzin.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 rano. O 18.45 modlitwa Słowem Bożym w kaplicy domu parafialnego dla wszystkich chętnych, a po niej krąg biblijny.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie  MB Fatimskiej, msza o 18.00 w intencji czcicieli Matki Bożej oraz w intencji bp Grzegorza i naszych kapłanów z okazji ich rocznicy święceń kapłańskich. Po mszy wieczornej różaniec fatimski i procesja z figurą.

- w sobotę święto św. Macieja apostoła.

- za tydzień w niedzielę o 12.00 msza św. w 15 r. święceń kapłańskich ks. Michała. Zapraszamy do modlitwy.

 

 1. Diakoni naszego seminarium rozpoczęli rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w modlitwie polecając szczególnie diakona Marcina. Święcenia prezbiteratu odbędą się  w sobotę 14 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

 

 1. 12 czerwca w całej Archidiecezji Katowickiej odbędą się wybory do Rad Parafialnych na nową kadencję. Od dziś do 3 czerwca można zgłaszać swoich kandydatów. Formularze zgłoszeniowe na stoliku z gazetami.   

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. kolejna płyta z Biblią Audio. W kancelarii trwają zapisy na wyjazd do Częstochowy w dniu 21 maja na czuwanie Odnowy w Duchu św.
 2.  

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN

 


Ogłoszenia 1-8.05.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    1 - 8.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś pierwsze nabożeństwo majowe o 15.00. Zapraszamy

Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30 w niedziele o 15.00

 

 W najbliższym tygodniu:

- rozpoczynamy Tydzień Biblijny, niech będzie dla nas okazją do częstszej lektury Pisma św. a na zakończenie tygodnia w niedzielę 8 maja proponujemy tu w świątyni czytanie Biblii od godz. 6.30 do 19.30 z przerwami na msze św.

- w poniedziałek o 19.00 msza św. w intencji mężów i ojców.

- we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, a o 10.30 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta.

- w środę wspomnienie św. Floriana, jednego z patronów naszej archidiecezji. O 8.00 msza w intencji seniorów a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. W modlitwie pamiętać tez będziemy  o maturzystach rozpoczynających swoje egzaminy dojrzałości.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00, ze względu na spotkanie kapłańskie nie będzie wieczorem okazji do spowiedzi.

- w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

- za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania.

 

 1. W tym tygodniu również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, w piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych a po niej msza szkolna. W sobotę od 8.00 odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Ks. Prob. i ks. Michał pójdą wyjątkowo w piątek. Zgłoszenia chorych w zakrystii.

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. wiele treści o Matce Bożej. Organizujemy wyjazd do Częstochowy w dniu 21 maja na czuwanie Odnowy w Duchu św. Zapisy w kancelarii.

 

 1. 3 maja kończy staż w naszej parafii diakon Marcin. Dziękujemy mu za Jego posługę i życzymy obfitości darów Ducha św. w przygotowaniu do święceń kapłańskich.

 

 1. Od środy 4 maja można w kancelarii zamawiać intencje na nowy 2023 rok. W poniedziałek 2 maja kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. Prezydent miasta informuje, że do 10 czerwca można zgłaszać wnioski w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Szczegóły na stronie miasta.

 

 

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN


Ogłoszenia 24-1.05.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    24.04 – 1.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele Caritas naszej archidiecezji.

Dziś wyjątkowo Godzina Miłosierdzia z Rybnickim Wieczorem Chwały o 14.30

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto św. Marka ewangelisty, O 17.45 przy krzyżu misyjnym modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. O 17.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Lourdes.

- we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, a po niej krąg biblijny.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło -Życie. Do południa  w środę na parkingu w ambulansie diagnostycznym możliwość wykonania odpłatnie badań tętnic, płuc, oskrzeli i osteoporozy.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00 i wyjątkowo od 20 do 21.

- w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. O 19.00 w salce nauka przed chrztem.

- za tydzień Niedziela Biblijna

 

 1. W środę 27 kwietnia w czasie mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Grzegorz Olszowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba i spowiedź dla nich w poniedziałek o 19.00. W sobotę 30 kwietnia o 11.00 Pierwsza Komunia dzieci ze Szkoły specjalnej, a o 13.00 Wczesna Komunia. W niedzielę 1 maja o 10.30 i o 12.00 I Komunia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 5.

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. rozmowa z abp Rysiem. Jest też ulotka z tekstem Koronki po rosyjsku i ukraińsku.

 

 1. Diakonia Ruchu Światło - Życie zaprasza do włączenia się w modlitwę o pokój na Ukrainie. Modlitwą chcemy wypełnić czas do Zesłania Ducha św. Na stoliku z gazetami jest lista, na którą chętni wpisują swój dzień i proponowaną modlitwę. Formularze są też na stronie naszej parafii i na fejsbuku.

 

 1. Mamy kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorje i innych ciekawych miejsc w Chorwacji w terminie 9-16.08. Jest możliwość częściowej zapłaty po zakończeniu pielgrzymki. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Ks. Józef Haida dziękuje tym wszystkim, którzy przekazali swoje kondolencje, bądź uczestniczyli w liturgii pogrzebowej jego zmarłego brata Norberta.

 

 

 

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN


Ogłoszenia 17-24.04.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    17 - 24.04.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory świąteczne.

 

 Dziękujemy Parafianom za wspólnie przeżywany czas Triduum Paschalnego i radość Wielkiej Nocy.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy nas mocą i siłą, wiarą i nadzieją, których tak bardzo potrzebujemy. Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości i za pomoc okazaną w przygotowaniu świątyni na święta.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wielkanocny msze św. jak w niedzielę. Nie będzie popołudniowych nieszporów.

Kolekta w części na W. Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień w niedzielę na Caritas Archidiecezji.

- we wtorek nasza szczególna modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek na mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania

- w sobotę spowiedź z adoracją od 17.00. O 10.30 w kościele Królowej Apostołów konwent wielkanocny księży naszego dekanatu.

- trwamy w czasie nowenny przed świętem Miłosierdzia. Codziennie o 15.00 w kościele koronka do Mił. Bożego. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, w tym dniu o 14.30 Godzina Miłosierdzia z Rybnickim Wieczorem Chwały.

 

 1. Jest świąteczny GN oraz MGN dla dzieci. Jest też pismo Miłujcie się

 

 1. II LO zaprasza zainteresowanych do swojej szkoły na dzień otwarty w dniu 23 kwietnia od 9 do 13.

 

 1. W piątek o 19.00 w domu parafialnym zapowiadane spotkanie dla chętnych parafian w temacie Ku Kościołowi synodalnemu. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w sposób konkretny chcą włączyć się w życie Kościoła.

 

 

W dniach 9-10 października 2021 roku zainaugurowane zostało w Watykanie przez papieża Franciszka XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów „Dla Kościoła synodalnego. Komunia, uczestnictwo, misja”.

Proces synodalny został więc pomyślany po to, aby stworzyć przestrzeń szczególnego rodzaju spotkania, wzajemnego słuchania się, uważności i dialogu. Ma to być czas dzielenia się swoimi obawami, pragnieniami, nadziejami, ale też trudnościami, które generuje skomplikowana sytuacja Kościoła w świecie współczesnym. Dlatego pierwszy, lokalny etap Synodu odbywa się w poszczególnych diecezjach i polega na szerokich konsultacjach, aby wierni oraz ci, którym sprawy Kościoła nie są obojętne, mogli wnieść swój wkład w eklezjalny dialog.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.