Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 26.03 - 2.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.03 – 2.04.2023

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.                           

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.

 

 

 

 1. W liturgii tygodnia:

Rozpoczyna się w całym Kościele II część okresu Wielkiego Postu – część pasyjna. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45  w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko, a po niej krąg biblijny.  O 19.00 w salce spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów. Msza o 18.00 to szczególna modlitwa w roku jubileuszowym za wstaw. św. Antoniego w int. małżonków. Po mszy błogosławieństwo relikwiami. Zapraszamy małżeństwa.

- w środę swoje rekolekcje rozpoczyna młodzież Zespołu Szkół Technicznych.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00, w sobotę od 17.00 do 18.00.

- w piątek o 16.30 droga krzyżowa dla dzieci. Nie będzie drogi krzyżowej o 17.15. Zapraszamy na 18.45 na drogę krzyżową ulicami miasta. Rozpoczniemy w bazylice zakończymy u MB Bolesnej.

- w sobotę o 19.00 w naszej świątyni misterium Pasja oczami Marii Magdaleny w wykonaniu mieszkańców Świerklan i Jankowic. Zapraszamy do udziału, niech udział w Pasji będzie pięknym wejściem w obchody wielkiego tygodnia. Po zakończeniu wolontariusze poproszą nas o wsparcie budowanego w Rybniku hospicjum.

Rano po mszy o 8.00 z racji I soboty nabożeństwo i różaniec wynagradzający, a kapłani odwiedzą chorych i starszych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

- za tydzień Niedziela Palmowa, przed mszami będzie można zakupić symboliczne palmy, a po mszach św. kiermasz naszych produktów przygotowanych na obchody 200 lat kultu św. Antoniego. 

Młodzież spotyka się o 14.00 w katowickiej katedrze. Zapisy chętnych na wyjazd autokarem  w kancelarii.

 

 1. Za tydzień w niedzielę w rocznica śmierci św. JP II. O godz. o 21.00 z rynku wyruszy Marsz ku Pamięci św. JP. Zakończy się modlitwą przy pomniku Papieża o 21.37. Zapraszamy do udziału.

 

 1. Polecamy nowy numer GN, a w nim przede wszystkim artykuł o ks. Blachnickim urodzonym w Rybniku i próba odpowiedzi na pytanie dlaczego został otruty? Można też nabyć świece - Paschaliki wielkanocne.

 

 1. Jeszcze do Niedzieli Palmowej można ofiarować precjoza do korony chwały dla św. Antoniego.

 

 

 


Ogłoszenia 19-26.03.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 - 26.03.2023

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.  Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.

 

 

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O 18.00 msza św. w intencji mężów  i ojców oraz imienników św. Józefa a o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy.

- we wtorek tradycyjnie po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego.         

O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie a w czwartek po mszy wieczornej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

- w piątek o 16.30 droga krzyżowa dla dzieci a o 17.15 dla wszystkich. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii. O 20.00 mszą św. w kaplicy domu parafialnego rozpocznie się nocna droga krzyżowa grupy Szczupak. Zgłoszenia chętnych do udziału poprzez formularz – szczegóły na plakacie.

- w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – w czasie mszy wieczornej możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 9.00 w bazylice rozpocznie się wielkopostne spotkanie Legionu Maryi. Modlitwa, msza św. i droga krzyżowa. Zapraszamy auksyliatorów  i czcicieli Matki Bożej.

 

 1. W piątek 24 marca o 19.00 w domu parafialnym pierwsze spotkanie z Panią Moniką Witas, terapeutką dla żon, mam, kobiet w temacie Serce rodzica pełne miłości, czyli czym je wypełniać ? Pogadanka o dialogu, postawach i relacjach.

 

 1. Polecamy nowy numer GN a w nim przede wszystkim artykuły będące reakcją na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Jest również nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych. Można też nabyć świece Pachaliki wielkanocne.

 

 1. 2 kwietnia w niedzielę w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 21.00 odbędzie się w Rybniku Marsz ku Pamięci św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziś rozpoczynamy kolejną edycję pomocy najuboższym parafianom – Paczka Wielkanocna. Jeśli ktoś pragnie pomóc, zakupić konkretną rzecz prosimy pobrać kupon przy wyjściu z bazyliki.

 


Ogłoszenia 12-19.03.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 - 19.03.2023

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.

 

 

 1. Rozpoczynamy w parafii czas wielkopostnych rekolekcji, które potrwają do środy. Zachęcamy parafian do udziału. Msze św. z naukami ogólnymi dla wszystkich rano o 8.00 i o 18.00. Nauka stanowa dla mężczyzn w niedziele o 19.00 dla kobiet w poniedziałek o 19.00. We wtorek o 19.00 spotkanie dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Po tym spotkaniu próba i spowiedź. Kolekta w środę na potrzeby misyjne Ojca Rekolekcjonisty. Swoje rekolekcje w tym czasie przeżywać też będzie Szkoła Podstawowa nr 4.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Msza wyjątkowo w kaplicy domu parafialnego. W tym dniu również 10 r. wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

- we wtorek, tradycyjnie, po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego.         

O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko.

- w piątek o 16.30 droga krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 dla wszystkich. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii.

 

 1. W czwartek w czasie mszy o godz. 18.00 ks. bp Grzegorz Olszowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na msze św. rodziny kandydatów. Nie będzie w tym dniu wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

 

 1. W piątek o 18.00 rozpocznie się w bazylice czuwanie modlitewne, o które prosił Papież Franciszek nazwane 24 godziny dla Pana. Przez 24 g. adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zapraszamy na tę modlitwę. Plan adoracji jest w gablotce.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę  będziemy gościć w parafii Ojca Ryszarda Halwę - pallotyna, który będzie głosił słowo na temat rodziny i wartości życia.

 

 1. Polecamy nowy numer GN, a w nim artykuły o papieżu Franciszku, z okazji 10 rocznicy jego wyboru.

 

 1. Dziś można zakupić cebulki lilii św. Antoniego. Będziemy tworzyć klomb liliowy na terenie obok bazyliki. Każdy może mieć swoją lilię ofiarowaną św. Antoniemu. To kolejny element obchodów roku jubileuszowego. Lilie są przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 

 

 

 


Ogłoszenia 5-12.03.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    5 - 12.03.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.

Dziś w kościołach całej Polski zbiórka na misje Ad Gentes. Wspomagamy polskich misjonarzy, zwłaszcza w Zambii i na Madagaskarze oraz ofiary wojny na Ukrainie.

Koszyczki są na z przodu na balaskach. Bóg zapłać.

 

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu. Zapraszamy również panów z naszej parafii.

- we wtorek tradycyjnie po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego.         

O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko.

- w środę po mszy wieczornej 18.45 modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek o 16.30 droga krzyżowa dla dzieci a o 17.15 dla wszystkich. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii.

- za tydzień w sobotę wieczorem rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które głosić będzie O. Jan Wróblewski, werbista. Plan rekolekcji na stoliku z gazetami i w gablotce. Wprowadzeniem do rekolekcji będzie w sobotę wieczorem o 19.00 misterium Gorzkich Żali z muzyką i teatrem przygotowane przez O.Kryspina franciszkanina.

- w niedziele o 17.30 w domu parafialnym spotkanie popielgrzymkowe grupy z Meksyku.

 

 1. Polecamy nowy numer GN, a w nim artykuł m.in. o tym jak rozumieć karę Boską.

 

 1. Dziękujemy pierwszym ofiarodawcom złotych precjozów do korony chwały dla św. Antoniego. Dary można składać w kancelarii lub u ks. Proboszcza.

 

 1. Informujemy parafian, że w każdą niedzielę nadzwyczajni szafarze Eucharystii chętnie zaniosą komunię św. do domu naszym chorym i starszym parafianom. Należy taką chęć zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Ta posługa nie wiąże się z żadną ofiarą czy opłatą. To jest kilka minut wizyty, która daje ogrom łaski Bożej. Zachęcamy do skorzystania. Zapisy chorych w zakrystii lub kancelarii

 

 

 


Ogłoszenia 26.02-5.03.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   26.02 – 5.03.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Dziś niedziela trzeźwości, niech ta intencja szczególnie towarzyszy nam  w naszych modlitwach. Księga trzeźwości dla podejmujących postanowienie abstynencji jest wyłożona na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- we wtorek tradycyjnie po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. Na mszę o 18.00 zapraszamy szczególnie osoby zakochane i poszukujące swojej drugiej połowy. Z racji roku jubileuszowego udzielimy tym osobom szczególnego błogosławieństwa relikwiami św. Antoniego.

- o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko.

- w środę o 8.00 msza w int. seniorów, po niej spotkanie przy stole, a o 18.45 modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek z racji I czwartku o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.

- w piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna. Droga Krzyżowa  o 17.15. Wypominki do drogi krzyżowej można składać w zakrystii.

- w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza. I sobota miesiąca. O 8.00 za czcicieli Niepok. Serca NMP, a po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Chorych odwiedzimy z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. O 15.00 w bazylice rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej msza św. dla harcerzy.

- za tydzień w niedzielę zbiórka Ad Gentes na pomoc misjom.  

 1. W tym tygodniu od środy swoje rekolekcje wielkopostne mają uczniowie SP 5, msza św. dla nich w piątek o godz. 9.30.

W piątek również w kaplicy na Campusie rozpoczyna się 54 godzinna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania. Nasz parafia ma swój czas w niedzielę od 16 do 18.00.

 1. Polecamy nowy numer GN, a w nim początek cyklu wielkopostnych rekolekcji w tym numerze o uczynkach miłosierdzia względem duszy.
 2. Rozpoczynamy akcję gromadzenia darów materialnych zwłaszcza złotych precjozów na KORONĘ CHWAŁY dla św. Antoniego. Chcemy, by była ona naszym darem – votum dla św. Antoniego w tym roku jubileuszowym. Dary można składać w kancelarii lub osobiście u ks. Proboszcza.

 

Zaproszenia:

- SP nr 5 zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na dzień otwarty w dniu  1 marca od 17.00 do 19.00

- 6 marca organizujemy wyjście do Multikina Focus w Rybniku na godz. 20.15 na film Opiekun  o św. Józefie. Zapisy w zakrystii po mszach św.

 

 


Ogłoszenia 19-26.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   19 – 26.02.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory  o 15.00

 

 1. W liturgii tygodnia:

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do postanowień w tym temacie, księga trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

Alumni naszego seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, polecamy ich modlitwie wiernych.

- w poniedziałek i wtorek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w ramach 40 godzinnego nabożeństwa przed środą popielcową. Zachęcamy do osobistej modlitwy – adoracji. O 19.00 również w poniedziałek Rybnicki Wieczór Chwały, modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko.

- w środę o 18.45 modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. W sobotę od 17 do 18.

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30. Za tydzień też w niedzielę gościć będziemy w parafii ks. Prob. Krzysztofa Szymańskiego, który będzie głosił Słowo Boże i poprosi nas o wsparcie dokończenia budowy kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach.

 1. W tym tygodniu środa popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ściskowy – ilościowy i jakościowy. Msze św. z obrzędem posypywania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, o 9.00 dla szkoły specjalnej o 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie naszą jałmużną postną.
 2. W piątek dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystywania seksualnego. Droga krzyżowa o 8.30 i o 17.15. O 16.30 droga krzyżowa dla dzieci. Dzieci będą otrzymywać stosowne obrazki. Również w piątek o 18.00 msza św. w intencji Ukrainy z prośbą o pokój w rocznicę ataku Rosjan.
 3. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne będziemy przeżywać od 12 do 15 marca.
 4. Polecamy prasę katolicką – jest GN, Apostolstwo Chorych i nasz Głos św. Antoniego
 5. Zapraszamy na sierpniowy wyjazd do Radecznicy – Sanktuarium św. Antoniego, gdzie miało miejsce jedyne objawienie się w Polsce św. Antoniego.

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 12-19.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    12 - 19.02.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory  o 15.00

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin.

- we wtorek Święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy. Tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko , a po niej krąg biblijny. O 17.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką lipcową do Francji, a o 19.00 przed pielgrzymką do Włoch.

- w środę o 18.00 msza św. w intencji bpa Grzegorza Olszowskiego z okazji urodzin. O 18.45 modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło - Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Po mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

- w piątek po mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla młodzieży oazowej. O 19.00  w salce na probostwie nauka przed chrztem. W bazylice o 19.00 spotkanie dla kobiet – mam naszych kandydatów do bierzmowania i dzieci do I Komunii.                                                                        

 1. Polecamy prasę katolicką – w GN ciekawy artykuł o sanktuarium MB w Lourdes.
 2. Informujemy już dziś, że bierzmowanie dla uczniów klas 8 odbędzie się 16 marca w czwartek o godz. 18.00.
 3. Parafia Niedobczyce organizuje w kwietniu 21-23 wyjazd pielgrzymkowy na Podkarpacie m.in. do Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły na plakacie. My zapraszamy na sierpniowy wyjazd do Radecznicy – Sanktuarium św. Antoniego, gdzie miało miejsce jedyne objawienie się w Polsce św. Antoniego.

 

 

22.02, środa            Środa Popielcowa

24.02, piątek           Msza za Ukrainę o pokój i za tych, co zginęli

1-3.03, śr-pt             Wielkopostne rekolekcje szkolne dla SP 5

3-5.03, pt-ndz         54 godzinna adoracja Najśw. Sakramentu o powołania i za powołanych

11.03, sobota            Misterium Gorzkich Żali

12-15.03, ndz-śr       Parafialne Rekolekcje Wielkopostne + rekolekcje dla SP 4

17-18, pt-sb              24g dla Pana


Ogłoszenia 5-12.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  5 - 12.02.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory  o 15.00

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. dla mężów i ojców całego regionu prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów z naszej parafii.

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na słówko, a po niej spotkanie dla młodych, którzy szukają swojego miejsca w Kościele.

- w środę o 18.45 modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Scholastyki. Po mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla młodzieży oazowej.                                                                          

- w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.00 msza św. w intencji chorych i starszych parafian z udzielaniem sakramentu chorych. Po mszy spotkanie w domu parafialnym.

 1. Dziękujemy tym osobom, które w miniony piątek zadbały o porządki poświąteczne w naszej bazylice. Panie prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki w piątek po mszy o godz. 8.00.
 2. Rozpoczynamy w naszej bazylice rok jubileuszowy 200 lat żywego kultu św. Antoniego w Rybniku.  W najbliższym czasie podamy szczegółowy program jubileuszu. Stolica Apostolska udzieliła też zgody na możliwość zyskiwania w tym roku w bazylice odpustów w zamian za nawiedzenie kościoła, odprawienie sakramentu pokuty, przyjęcie komunii św. i modlitwę w intencjach Ojca św.
 3. Polecamy prasę katolicką – w GN ciekawy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego.
 4. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc wystosował do wszystkich diecezjan prośbę abyśmy wsparli duchowo i materialnie naszych braci z parafii ewangelicko augsburskiej w Katowicach, która ucierpiała na wskutek wybuchu gazu w budynku probostwa. Uszkodzony jest budynek mieszkalny i kościół. Jeśli ktoś pragnie okazać swoje wsparcie, dar materialny można złożyć do koszyczków z przodu na balaskach. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Intencje 29.01-5.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    29.01 – 5.02.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory  o 15.00

połączone z kolędowaniem naszego chóru parafialnego.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 zapowiadane spotkanie w domu parafialnym z ks. Abpem Adrianem Galbasem w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary. Wcześniej o 18 msza św. w bazylice pod przewodnictwem ks. Abpa.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko. Po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego Pozwól na słówko.

- w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień Życia Konsekrowanego. I czwartek  miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00. Na dodatkową msze św. o 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci przed I komunią – poświęcimy świece. Kolekta w tym dniu na wsparcie zakonów kontemplacyjnych szczególnie naszych rybnickich Sióstr Wizytek.

- w I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci szkolnych o 16.00 msza szkolna o 16.30. W tym dniu przypada też wspomnienie św. Błażeja, patrona m.in. od chorób gardła. Po mszach św. będziemy udzielać specjalnego nabożeństwa. O 19.00 w salce nauka przed chrztem.                                                                           

- w I sobotę miesiąca o 8.00 msza za Czcicieli NMP po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Chorych odwiedzimy z Najśw. Sakramentem, zgłoszenia do czwartku  w zakrystii.

- za tydzień w niedzielę o 12.00 msza św. urodzinowa w int. ks. Józefa Hajdy. Tą mszą św. rozpoczniemy też jubileusz 200 lat żywego kultu św. Antoniego w Rybniku. 

 1. W piątek po mszy o godz. 8.00 prosimy chętne panie i panów o pomoc w sprzątaniu bazyliki. Będziemy demontować dekoracje świąteczne.
 2. Polecamy GN i Apostolstwo Chorych.

 

 

 


Ogłoszenia 22-29.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   22 - 29.01.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

Dziś również o 19.00 kolędowanie z Zespołem Regionalnym ISTEBNA. Zapraszamy do udziału

 

 1. W liturgii tygodnia:

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego. Po mszy o 8.00 i przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę święto Nawrócenia św. Pawła Ap.

- w czwartek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00, a w sobotę od 17.00 do 18.00.

- w piątek o 17.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie grupy AFA dla osób po udarach i wylewach. Spotkanie z udziałem specjalistów.                                                                           

O 19.00 w bazylice koncert inauguracyjny I Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, jaki odbywać się będzie w Rybniku. Zapraszamy do udziału.

- w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. W niedzielę 29 stycznia po mszy o 12.00 krótki koncert kolędowy zespołu smyczkowego CORDA.

 1. 30 stycznia o 19.00 w domu parafialnym spotkanie z ks. Abpem Adrianem Galbasem w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary.
 2. 29 stycznia w niedzielę o godz. 10.30 ostatnia msza kolędowa dla tych, co nie mogli i co nie przyjęli kolędy z błogosławieństwem dla całej rodziny. W piątek 27 stycznia i w sobotę 28.01 kolęda dodatkowa w domach. Zapisy w kancelarii do środy.
 3. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd kolędowy do Panewnik w dniu 29 stycznia, niedziela – wyjazd o 14.00 spod bazyliki. W programie różaniec i msza św. Zapisy w kancelarii.
 4. Zapraszamy wraz ze Wspólnotą Jezusa Miłosiernego na ewangelizacyjny kurs odnowienia wiary Alfa. Początek 2 lutego w restauracji Basztowa w Rybniku. Zapisy poprzez formularz. Szczegóły również na plakacie.
 5. W piątek po mszy o godz. 8.00 prosimy chętne panie o pomoc w sprzątaniu bazyliki.
 6. Polecamy GN, a w nim artykuł o książce osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.