Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 27.11-4.12.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 27.11 – 4.12.2022

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

I Niedziela Adwentu to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do postanowień abstynencji, zwłaszcza w Adwencie. Księga Trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu Serca Jezusa.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- rozpoczynamy Adwent - czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 7.00. Dla dzieci będą każdego dnia okolicznościowe obrazki.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego, a o 18.45 w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym, po niej Krąg Biblijny.

- w środę o 18.45 modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło - Życie

- w czwartek, z racji I czwartku adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00 z okazją do spowiedzi. O 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania.

- w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi i udziału we mszy św. O 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o 16.30 msza szkolna. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w I sobotę miesiąca o 8.00 msza za Czcicieli Niepok. Serca NMP, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 odwiedzimy też chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii do czwartku.

- za tydzień w niedzielę przypada również wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Zapraszamy na msze w intencji górników i ich rodzin o godz. 9.00

 

 1. Dziś, w I ndz. Adwentu rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Od najniższych numerów. Plan kolędy jest w gablotce i na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, aby ci, którzy pragną przyjąć kolędę mieli uchylone drzwi, bądź oczekiwali osobiście kapłana.

Po świętach odprawimy również 3 msze kolędowe z błogosławieństwem dla całej rodziny dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą przyjąć kolędy w swoim domu.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Jest GN, a w nim dodatek - kalendarz na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych. Jest Apostolstwo Chorych.

 

 1. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznych pielgrzymkach parafialnych.

 

- w maju do Padwy śladami św. Antoniego

- w lipcu do Francji i Włoch oraz do Włoch /m.in. Rzym, Asyż, San Giov.Rotondo/

 

 1. W przyszłą niedzielę o 12.00 msza w intencji harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, a przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Będzie też można zakupić opłatki i świece Caritas.

 

 1. Dziś młodzież, która w przyszłym roku udaje się na ŚDM do Lizbony proponuje nam zakup kalendarza, który sami też z tej okazji wydali. Dziś również rozpoczynamy świąteczną akcję pomocy ubogim i najbardziej potrzebującym parafianom. Przy bocznych wyjściach można pobrać kartkę z produktem, który należy zakupić i za tydzień przynieść. Bóg zapłać za okazane serce.

 

 


Ogłoszenia 20-27.11.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   20 - 27.11.2022

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory.  O 19.00 w bazylice uroczysty koncert na zakończenie Dni Cecyliańskich.

Zapraszamy!

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie ofiarowania NMP a także wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Naszym ministrantom dziękujemy za ich służbę i zapraszamy nowych chłopców do służby ołtarza. O 19.00 również Rybnicki Wieczór Chwały

- we wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego, naszym organistom, scholi i chórowi również dziękujemy za ich posługę. O 18.45 w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym.

- w środę o 18.45 modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło - Życie

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym dniu przypada wieczna adoracja Najśw. Sakramentu wyznaczona dla naszej parafii. Stąd zapraszamy do bazyliki na indywidualną adorację w godzinach od 9.00 do 18.00. Po mszy wieczornej o 19.00 w bazylice spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania.

- w sobotę swoje urodziny obchodzi wikary - ks. Michał. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki św. Antoniego i zapraszamy na mszę św. w Jego intencji o godz. 14.00

- za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent, szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

 

 1. Od niedzieli 27 listopada rozpoczynamy też tradycyjną kolędę. Jest naszym wielkim pragnieniem spotkać się z parafianami w ich domach na wspólnej modlitwie i rozmowie. Plan kolędy w gablotce i w gazetce Głos św. Antoniego.

Gdyby ktoś jednak nie chciał kolędy w swoim domu, czy nie mógł jej przyjąć z różnych powodów, to zapraszamy na msze kolędowe z błogosławieństwem dla całej rodziny. Takie msze będą 29.12, 4.01 i 6.01.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Jest GN i MGN dla dzieci oraz gazetka parafialna Głos św. Antoniego.

 

 1. W przyszłym roku w lipcu organizujemy pielgrzymkę do Włoch i pielgrzymkę do Francji. Szczegółowe programy są w gablotce oraz na stronie bazyliki w zakładce Aktualności, zapisy w kancelarii.

 


Ogłoszenia 13-20.11.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    13 - 20.11.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Z racji Światowego Dnia Ubogich można po mszy św. złożyć swój dar

na pomoc najuboższym. Przez najbliższy tydzień można też składać dary materialne, jedzenie, ubrania. Będą przekazane do centrali Caritas.

Za każdy dar serca gorąco dziękujemy.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45  w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym Pozwól na Słówko i krąg biblijny. O 19.00  w duszpasterstwie akademickim przy ul. Brudnioka spotkanie zainteresowanych wyjazdem na ŚDM. Również we wtorek o 18.00 w domu parafialnym spotkanie z Andrzejem Wronką nt. Wojna informacyjna IV generacji – jak bronić się przed manipulacją?

- w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. O 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę o 18.00 msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin z okazji święta patronalnego.

- za tydzień w niedziele o 19.00 w bazylice uroczysty koncert finałowy Dni Cecyliańskich   z udziałem m.in. Filharmonii Rybnickiej

 

 1. W sobotę 19 listopada w katedrze w Katowicach ŚDM w wymiarze diecezjalnym. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału. Zapisy na wyjazd autokarowy w zakrystii lub kancelarii.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN kolejna płyta z biblią audio.

 

 1. Jeszcze w tym tygodniu można nadsyłać zapis świadectw i łask, cudów, pomocy i opieki za przyczyną św. Antoniego, jakich doznaliśmy. Posłużą one do opracowania książkowego.

 

 1. W przyszłym roku w lipcu organizujemy pielgrzymkę do Włoch m.in. do Rzymu, San Giovanni Rotondo -  miejscaw którym żył  O.Pio, a ponadto do Loreto, Asyżu itp. Program do wglądu w gablotce, zapisy w kancelarii.

 

 1. Abp Metropolita w swoim komunikacie zaprasza diecezjan do udziału w uroczystej mszy św. w katowickiej katedrze w niedzielę 20 listopada o godz. 12.00 z okazji I r. beatyfikacji bł. ks. Jana Machy.

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 6-13.11.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    6 - 13.11.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych

 i składane wypominki z modlitwą za zmarłych.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców. Zapraszamy wszystkich panów do wspólnej modlitwy.

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. Prośby i podziękowania zapisujemy też na kartkach i wrzucamy do skarbonki. Wieczorna modlitwa Słowem Bożym Pozwól na Słówko odbędzie się wyjątkowo 15 listopada. Msza wieczorna we wtorek w int. ks. Szymona z okazji jego urodzin. Serdecznie zapraszamy

- w środę Święto Pośw. Bazyliki Laterańskiej, po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 18.00 msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, po niej spotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy członków i sympatyków.

- w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, a jednocześnie święto narodowe - rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. O 10.30 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, której będzie przewodniczył ks. Abp Adrian Galbas. W tym dniu na mocy dyspensy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN ciekawy artykuł o ludzkiej samotności i jej obliczach.

 

 1. Do 15.11 można nadsyłać zapis świadectw i łask, cudów, pomocy i opieki za przyczyną św. Antoniego jakich doznaliśmy. Z tych opracowań będziemy chcieli wydać książkę. Również do 15 listopada oczekujemy na zdjęcia z wizerunkiem św. Antoniego z naszych wakacyjnych podróży. Dziś po mszach św. młodzież która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony rozprowadza kalendarze na przyszły rok z logo ŚDM. Polecamy to waszej życzliwości.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Muzyki Liturgicznej i Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem zbiórka na pomoc najuboższym.

 

 1. W przyszłym roku w lipcu organizujemy pielgrzymkę do Francji i Włoch m.in.: Ars, Annecy, Salzburg, Trydent. Program do wglądu w gablotce, zapisy w kancelarii.

 

 


Ogłoszenia 30.10-6.11.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  30.10 – 6.11.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Dziś jeszcze zapraszamy do bazyliki na 19.00 na wielki koncert

Pro Memoria – bł. ks. Jana Macha w 1 r. beatyfikacji w wykonaniu znanych artystów rybnickich m.in. Piotra Tłustochowicza.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 17.15 ostatnie nabożeństwo różańcowe. W domu parafialnym dla młodych Noc świętych. Początek mszą św. o godz. 18.00

- 1 listopada we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele za wyjątkiem mszy o godz. 15.30. O 14.00 na nowej części cmentarza rozpocznie się procesja z modlitwami za naszych zmarłych. Zapraszamy do udziału. O 18.00 u nas msza św. w intencji zmarłych parafian, kapłanów i zalecanych w wypominkach.

- w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania komunii św. za zmarłych oraz do zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpusty można zyskiwać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

- w zakrystii można też składać wypominki za naszych zmarłych, będziemy modlić się za nich na różańcu do 6 listopada włącznie o 17.30, w niedziele o 15.00

- w czwartek z racji I czwartku o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najś. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00

- w piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna. Młodzież i dorosłych zapraszamy do spowiedzi o 17.30 i na mszę I-piątkową o 18.00

- w sobotę o 8.00 msza za Czcicieli Matki Bożej, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. O 16.00 w kaplicy domu parafialnego msza dla harcerzy i skautów, natomiast w bazylice o 15.00 msza w języku ukraińskim dla wiernych obrządku grekokatolickiego.

 

 1. W sobotę 5 listopada w bazylice o 19.00 finałowy koncert chórów w ramach Rybnickiej Jesieni Chóralnej. Zapraszamy!

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, jest też Apostolstwo Chorych. Dzieci, które otrzymywały obrazki różańcowe, niech przyniosą plansze na nabożeństwo w poniedziałek.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 23-30.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   16 - 23.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec. W tygodniu różaniec o 17.15.

Zakończony został remont naszych organów z wymianą m.in. elektroniki sterowania i dmuchaw. Koszt całkowity wyniósł ok. 90 tys. zł. Zyskaliśmy również połączenie organów górnych z dolnymi. Dziękujemy wykonawcom i parafianom za wsparcie tego remontu. Dziękujemy też naszemu organiście p. Mateuszowi.

Po mszy krótka prezentacja obecnych możliwości organów.  

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach  i misjonarzach. Skarbonka przy bocznych drzwiach jest wsparciem również dla dzieła misyjnego Kościoła. Szczególnie też na pomoc dla Sióstr Boromeuszek w Zambii.

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. Prośby i podziękowania zapisujemy też na kartkach i wrzucamy do skarbonki. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, Pozwól na Słówko, po niej Krąg Biblijny.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy wieczornej do 21.00

- w piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w domu parafialnym.

- w sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Wyjątkowo inaczej zamiast pierwszej soboty miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN ciekawy tekst o posłudze penitencjarzy. Jest też MGN dla dzieci i nowe Apostolstwo Chorych. Dzieci Maryi proponują nam dziś i za tydzień zakup zniczy na groby naszych bliskich.

 

 1. Zachęcamy do przesyłania nam zapisów świadectw i łask, cudów, pomocy i opieki św. Antoniego jakich doznaliśmy. Z tych opracowań będziemy chcieli wydać książkę.  

 

 1. Za tydzień w niedzielę w naszej bazylice o godz. 19.00 wielki koncert Pro memoria – bł. ks. Jan Macha w 1 r. beatyfikacji. Serdecznie zapraszamy. Twórcą całości i głównym solistą jest Piotr Tłustochowicz.

 

 1. Młodzież wraz z ks. Szymonem zapraszają młodych na Noc wszystkich świętych. Początek 31 października w poniedziałek mszą św. o 18.00. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej.

Ogłoszenia 16-23.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    16 - 23.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec. W tygodniu różaniec o 17.15.

 

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Zachęcamy do zakupienia u młodzieży papieskich kremówek, wspieramy w ten sposób wszelkie inicjatywy naszej młodzieży zwłaszcza wyjazdy rekolekcyjne. Przed kościołem też zbiórka na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego, o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy

- we wtorek św. Łukasza, patrona służby zdrowia. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, Pozwól na Słówko. W Duszpasterstwie Akademickim przy MB Bolesnej o 18.30 spotkanie zainteresowanych wyjazdem na ŚDM i zapisanych na ten wyjazd.

- w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

O 19.00 w kaplicy domu parafialnego msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia całego regionu po niej spotkanie przy stole.

- w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

 

 1. W środę o 8.45 organizujemy wyjazd dla seniorów do Turzy Śl. na wspólny różaniec. Zapisy chętnych w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 1. Do końca października oczekujemy na świadectwa łask, cudów, pomocy i opieki św. Antoniego. Prosimy zainteresowanych o swoje świadectwa przesłane albo e-mailem na adres parafii lub 30 zdań napisanych ręcznie.

 

 

 


Ogłoszenia 9-16.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    9 – 16.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec. W tygodniu różaniec o 17.15.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału. W tym dniu też ogólnopolskie Jerycho różańcowe. Zapraszamy od 14.00 do 18.00 na modlitwę w bazylice przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego, po mszy porannej i przed wieczorną. Prośby i podziękowania do św. Antoniego można zapisywać również na kartkach, które są na stoliku  z gazetami i wrzucić je do skarbonki. O 18.45 w domu parafialnym kolejne spotkanie ze Słowem Bożym – Pozwól na słówko.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek 13 X Dzień Fatimski. Msza wieczorna w intencji czcicieli MB, a po mszy procesja z figurą. Nie będzie wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży, a o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.

- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

 

W piątek również przypada Dzień Edukacji Narodowej, modlimy się za wszystkich nauczycieli dziękując im też za ich ofiarną pracę. O godz. 10.00 w tym dniu uroczysta msza św. w intencji społeczności I LO z okazji 100 lecia istnienia.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN m.in. ciekawy artykuł o wartości lekcji katechezy w szkole.

 

 1. Za tydzień obchodzić będziemy kolejny dzień papieski. Młodzież rozprowadzać będzie papieskie kremówki, zbiórka przed kościołem na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Przygotowując się do obchodów 200 lat żywego kultu św. Antoniego w Rybniku, chcemy wydać książkę, a w niej świadectwa łask, cudów, pomocy i opieki św. Antoniego. Prosimy zainteresowanych o swoje świadectwa przesłane albo e-mailem na adres parafii lub 30 zdań napisanych ręcznie. Do końca października.

 

 

 

                                                                                             

 

 


Ogłoszenia 2-9.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    2 - 9.10.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec.

 

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów z naszej parafii

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Wieczorem po mszy św. w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym zatytułowana Pozwól na Słówko, a po niej spotkanie dla lektorów.

- w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 8.00 msza w int. Seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w I czwartek miesiąca o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00 z okazją do spowiedzi. Po mszy wieczornej spotkanie Scholi Dei Gloria.

- w I piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o 16.30 msza szkolna. W tym dniu przypada też wspomnienie NMP Różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe o 17.15 zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią – poświęcimy różańce. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży.

 

Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Dla dzieci mamy specjalne obrazki różańcowe.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN m. in. ciekawy wywiad z kard. Krajewskim - jałmużnikiem papieskim na temat jego wizyty na Ukrainie i tego, co tam zobaczył.

 

 1. 3 października rusza w naszym mieście głosowanie internetowe w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie miasta. Uwadze parafian polecamy projekty naszej dzielnicy i ogólnomiejski projekt nr 3 ze wsparciem dla niemowląt i dzieci.

 

 1. Fundacja Dobry start dla wszystkich poprosiła nas o pomoc w zbiórce szalików lub włóczki na ich wykonanie. Szaliki będą rozdane w okresie zimowym potrzebującym, zwłaszcza bezdomnym. Można te rzeczy przynieść w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii. 

 

 

                                                                                             

 

 


Ogłoszenia 25.09-2.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     25.09 – 2.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Tradycyjnie po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym, a po niej krąg biblijny.

- w środę wspomnienie św. Wacława. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek Święto Św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.00 w domu parafialnym rozpoczyna się kurs Alfa dla kandydatów do bierzmowania.

- w piątek wspomnienie św. Hieronima. Po mszy wieczornej w domu parafialnym spotyka się młodzież.

- w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. I sobota miesiąca. Od 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii. W sobotę o 15.00 w naszej bazylice Ojciec Taras będzie sprawował Boską Liturgię w języku ukraińskim dla wiernych obrządku grekokatolickiego.

W sobotę rozpoczyna się też miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Dla dzieci mamy specjalne obrazki różańcowe.

 

 1. 28 września w środę Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Akcja modlitewna ogólnopolska. U nas o 15.00 koronkę odmówimy przy pomniku JP II, przy krzyżu obok szkoły na Ligocie, na Gliwickiej przy kapliczce i przy kościele Ojców Werbistów.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN m.in. artykuł jak przygotowywać młodzież do sakramentu bierzmowania. Jest też MGN dla dzieci.

 

 1. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Pragi prosimy o wpłatę zaliczki w kancelarii. W poniedziałek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. 29 września w czwartek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wspieramy w ten sposób kraje misyjne. Składowanie sprzętu za domem parafialnym 28.09 cały dzień i 29.09 do 12.00.

                                                                                             

 

 

Ks. Arcybiskup kieruje dziś do nas komunikat w którym zachęca nas do modlitwy różańcowej szczególnie w miesiącu październiku. 8 października w katedrze pielgrzymka Żywego Różańca. Jest też zachęta do odwiedzenia katowickiego Panteonu Górnośląskiego.

Wszystkim, szczególnie dzieciom, młodzieży u progu nowego roku szkolnego ks. Abp udziela pasterskiego błogosławieństwa.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.