Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 6-13.11.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    6 - 13.11.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych

 i składane wypominki z modlitwą za zmarłych.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców. Zapraszamy wszystkich panów do wspólnej modlitwy.

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. Prośby i podziękowania zapisujemy też na kartkach i wrzucamy do skarbonki. Wieczorna modlitwa Słowem Bożym Pozwól na Słówko odbędzie się wyjątkowo 15 listopada. Msza wieczorna we wtorek w int. ks. Szymona z okazji jego urodzin. Serdecznie zapraszamy

- w środę Święto Pośw. Bazyliki Laterańskiej, po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 18.00 msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, po niej spotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy członków i sympatyków.

- w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, a jednocześnie święto narodowe - rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. O 10.30 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, której będzie przewodniczył ks. Abp Adrian Galbas. W tym dniu na mocy dyspensy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN ciekawy artykuł o ludzkiej samotności i jej obliczach.

 

 1. Do 15.11 można nadsyłać zapis świadectw i łask, cudów, pomocy i opieki za przyczyną św. Antoniego jakich doznaliśmy. Z tych opracowań będziemy chcieli wydać książkę. Również do 15 listopada oczekujemy na zdjęcia z wizerunkiem św. Antoniego z naszych wakacyjnych podróży. Dziś po mszach św. młodzież która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony rozprowadza kalendarze na przyszły rok z logo ŚDM. Polecamy to waszej życzliwości.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Muzyki Liturgicznej i Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem zbiórka na pomoc najuboższym.

 

 1. W przyszłym roku w lipcu organizujemy pielgrzymkę do Francji i Włoch m.in.: Ars, Annecy, Salzburg, Trydent. Program do wglądu w gablotce, zapisy w kancelarii.

 

 


Ogłoszenia 30.10-6.11.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  30.10 – 6.11.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Dziś jeszcze zapraszamy do bazyliki na 19.00 na wielki koncert

Pro Memoria – bł. ks. Jana Macha w 1 r. beatyfikacji w wykonaniu znanych artystów rybnickich m.in. Piotra Tłustochowicza.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 17.15 ostatnie nabożeństwo różańcowe. W domu parafialnym dla młodych Noc świętych. Początek mszą św. o godz. 18.00

- 1 listopada we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele za wyjątkiem mszy o godz. 15.30. O 14.00 na nowej części cmentarza rozpocznie się procesja z modlitwami za naszych zmarłych. Zapraszamy do udziału. O 18.00 u nas msza św. w intencji zmarłych parafian, kapłanów i zalecanych w wypominkach.

- w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania komunii św. za zmarłych oraz do zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpusty można zyskiwać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

- w zakrystii można też składać wypominki za naszych zmarłych, będziemy modlić się za nich na różańcu do 6 listopada włącznie o 17.30, w niedziele o 15.00

- w czwartek z racji I czwartku o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najś. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00

- w piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna. Młodzież i dorosłych zapraszamy do spowiedzi o 17.30 i na mszę I-piątkową o 18.00

- w sobotę o 8.00 msza za Czcicieli Matki Bożej, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. O 16.00 w kaplicy domu parafialnego msza dla harcerzy i skautów, natomiast w bazylice o 15.00 msza w języku ukraińskim dla wiernych obrządku grekokatolickiego.

 

 1. W sobotę 5 listopada w bazylice o 19.00 finałowy koncert chórów w ramach Rybnickiej Jesieni Chóralnej. Zapraszamy!

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, jest też Apostolstwo Chorych. Dzieci, które otrzymywały obrazki różańcowe, niech przyniosą plansze na nabożeństwo w poniedziałek.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 23-30.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   16 - 23.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec. W tygodniu różaniec o 17.15.

Zakończony został remont naszych organów z wymianą m.in. elektroniki sterowania i dmuchaw. Koszt całkowity wyniósł ok. 90 tys. zł. Zyskaliśmy również połączenie organów górnych z dolnymi. Dziękujemy wykonawcom i parafianom za wsparcie tego remontu. Dziękujemy też naszemu organiście p. Mateuszowi.

Po mszy krótka prezentacja obecnych możliwości organów.  

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach  i misjonarzach. Skarbonka przy bocznych drzwiach jest wsparciem również dla dzieła misyjnego Kościoła. Szczególnie też na pomoc dla Sióstr Boromeuszek w Zambii.

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. Prośby i podziękowania zapisujemy też na kartkach i wrzucamy do skarbonki. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, Pozwól na Słówko, po niej Krąg Biblijny.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy wieczornej do 21.00

- w piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w domu parafialnym.

- w sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Wyjątkowo inaczej zamiast pierwszej soboty miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN ciekawy tekst o posłudze penitencjarzy. Jest też MGN dla dzieci i nowe Apostolstwo Chorych. Dzieci Maryi proponują nam dziś i za tydzień zakup zniczy na groby naszych bliskich.

 

 1. Zachęcamy do przesyłania nam zapisów świadectw i łask, cudów, pomocy i opieki św. Antoniego jakich doznaliśmy. Z tych opracowań będziemy chcieli wydać książkę.  

 

 1. Za tydzień w niedzielę w naszej bazylice o godz. 19.00 wielki koncert Pro memoria – bł. ks. Jan Macha w 1 r. beatyfikacji. Serdecznie zapraszamy. Twórcą całości i głównym solistą jest Piotr Tłustochowicz.

 

 1. Młodzież wraz z ks. Szymonem zapraszają młodych na Noc wszystkich świętych. Początek 31 października w poniedziałek mszą św. o 18.00. Zapisy przez formularz na stronie parafialnej.

Ogłoszenia 16-23.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    16 - 23.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec. W tygodniu różaniec o 17.15.

 

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Zachęcamy do zakupienia u młodzieży papieskich kremówek, wspieramy w ten sposób wszelkie inicjatywy naszej młodzieży zwłaszcza wyjazdy rekolekcyjne. Przed kościołem też zbiórka na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego, o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy

- we wtorek św. Łukasza, patrona służby zdrowia. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, Pozwól na Słówko. W Duszpasterstwie Akademickim przy MB Bolesnej o 18.30 spotkanie zainteresowanych wyjazdem na ŚDM i zapisanych na ten wyjazd.

- w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

O 19.00 w kaplicy domu parafialnego msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia całego regionu po niej spotkanie przy stole.

- w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

 

 1. W środę o 8.45 organizujemy wyjazd dla seniorów do Turzy Śl. na wspólny różaniec. Zapisy chętnych w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

 1. Do końca października oczekujemy na świadectwa łask, cudów, pomocy i opieki św. Antoniego. Prosimy zainteresowanych o swoje świadectwa przesłane albo e-mailem na adres parafii lub 30 zdań napisanych ręcznie.

 

 

 


Ogłoszenia 9-16.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    9 – 16.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec. W tygodniu różaniec o 17.15.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału. W tym dniu też ogólnopolskie Jerycho różańcowe. Zapraszamy od 14.00 do 18.00 na modlitwę w bazylice przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego, po mszy porannej i przed wieczorną. Prośby i podziękowania do św. Antoniego można zapisywać również na kartkach, które są na stoliku  z gazetami i wrzucić je do skarbonki. O 18.45 w domu parafialnym kolejne spotkanie ze Słowem Bożym – Pozwól na słówko.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek 13 X Dzień Fatimski. Msza wieczorna w intencji czcicieli MB, a po mszy procesja z figurą. Nie będzie wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży, a o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.

- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

 

W piątek również przypada Dzień Edukacji Narodowej, modlimy się za wszystkich nauczycieli dziękując im też za ich ofiarną pracę. O godz. 10.00 w tym dniu uroczysta msza św. w intencji społeczności I LO z okazji 100 lecia istnienia.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN m.in. ciekawy artykuł o wartości lekcji katechezy w szkole.

 

 1. Za tydzień obchodzić będziemy kolejny dzień papieski. Młodzież rozprowadzać będzie papieskie kremówki, zbiórka przed kościołem na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Przygotowując się do obchodów 200 lat żywego kultu św. Antoniego w Rybniku, chcemy wydać książkę, a w niej świadectwa łask, cudów, pomocy i opieki św. Antoniego. Prosimy zainteresowanych o swoje świadectwa przesłane albo e-mailem na adres parafii lub 30 zdań napisanych ręcznie. Do końca października.

 

 

 

                                                                                             

 

 


Ogłoszenia 2-9.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    2 - 9.10.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec.

 

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów z naszej parafii

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Wieczorem po mszy św. w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym zatytułowana Pozwól na Słówko, a po niej spotkanie dla lektorów.

- w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 8.00 msza w int. Seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w I czwartek miesiąca o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00 z okazją do spowiedzi. Po mszy wieczornej spotkanie Scholi Dei Gloria.

- w I piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o 16.30 msza szkolna. W tym dniu przypada też wspomnienie NMP Różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe o 17.15 zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią – poświęcimy różańce. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży.

 

Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Dla dzieci mamy specjalne obrazki różańcowe.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN m. in. ciekawy wywiad z kard. Krajewskim - jałmużnikiem papieskim na temat jego wizyty na Ukrainie i tego, co tam zobaczył.

 

 1. 3 października rusza w naszym mieście głosowanie internetowe w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie miasta. Uwadze parafian polecamy projekty naszej dzielnicy i ogólnomiejski projekt nr 3 ze wsparciem dla niemowląt i dzieci.

 

 1. Fundacja Dobry start dla wszystkich poprosiła nas o pomoc w zbiórce szalików lub włóczki na ich wykonanie. Szaliki będą rozdane w okresie zimowym potrzebującym, zwłaszcza bezdomnym. Można te rzeczy przynieść w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii. 

 

 

                                                                                             

 

 


Ogłoszenia 25.09-2.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     25.09 – 2.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Tradycyjnie po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym, a po niej krąg biblijny.

- w środę wspomnienie św. Wacława. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek Święto Św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.00 w domu parafialnym rozpoczyna się kurs Alfa dla kandydatów do bierzmowania.

- w piątek wspomnienie św. Hieronima. Po mszy wieczornej w domu parafialnym spotyka się młodzież.

- w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. I sobota miesiąca. Od 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii. W sobotę o 15.00 w naszej bazylice Ojciec Taras będzie sprawował Boską Liturgię w języku ukraińskim dla wiernych obrządku grekokatolickiego.

W sobotę rozpoczyna się też miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Dla dzieci mamy specjalne obrazki różańcowe.

 

 1. 28 września w środę Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Akcja modlitewna ogólnopolska. U nas o 15.00 koronkę odmówimy przy pomniku JP II, przy krzyżu obok szkoły na Ligocie, na Gliwickiej przy kapliczce i przy kościele Ojców Werbistów.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN m.in. artykuł jak przygotowywać młodzież do sakramentu bierzmowania. Jest też MGN dla dzieci.

 

 1. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Pragi prosimy o wpłatę zaliczki w kancelarii. W poniedziałek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. 29 września w czwartek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wspieramy w ten sposób kraje misyjne. Składowanie sprzętu za domem parafialnym 28.09 cały dzień i 29.09 do 12.00.

                                                                                             

 

 

Ks. Arcybiskup kieruje dziś do nas komunikat w którym zachęca nas do modlitwy różańcowej szczególnie w miesiącu październiku. 8 października w katedrze pielgrzymka Żywego Różańca. Jest też zachęta do odwiedzenia katowickiego Panteonu Górnośląskiego.

Wszystkim, szczególnie dzieciom, młodzieży u progu nowego roku szkolnego ks. Abp udziela pasterskiego błogosławieństwa.


Ogłoszenia 18-25.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    18 - 25.09.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Ks. Rafałowi dziękujemy za głoszone słowo i dar modlitwy.

O 15.00 zapraszamy na  nieszpory niedzielne.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Januarego. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30  w salce spotkanie dzieci przygotowujących się do wczesnej komunii. Zapraszamy dzieci 6- i 7-letnie.

- w środę święto św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Ruchu Światło - Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Ojca Pio. O 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz  z rodzicami. Prosimy o obecność obojga rodziców.

- w sobotę w naszej bazylice spotkanie wszystkich wspólnot Żywego Różańca z całego regionu oraz czcicieli Matki Bożej. Początek o 10.00, msza św. o 11.00

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 24 września, pielgrzymka autokarowa mężczyzn do Częstochowy - Męskie oblężenie Jasnej Góry i 29.04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego oraz wyjazd do Pragi w dniach 11-13 listopada – koszt 590 zł., zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN dodatek - płyta audio z kolejnymi księgami Biblii. Polecamy też kalendarz na 2023 rok, w którym w miesiącu czerwcu jest zdjęcie naszej bazyliki.

 

 1. Uczestników wakacyjnych pielgrzymek do Francji, Rumunii i Medjugorje prosimy w zakrystii o odebranie zdjęć grupowych.

 

 1. 29 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wspieramy w ten sposób kraje misyjne. Składowanie sprzętu za domem parafialnym 28 i 29.09.

 

 

 


Ogłoszenia 11-18.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    11 - 18.09.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dziś również odpust ku czci MB Pszowskiej

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. O 19.00 msza św. w intencji małżeństw i rodzin na rozpoczęcie roku formacji – zapraszamy. Msza wieczorna w int. bpa Grzegorza w 4 r. sakry biskupiej.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, po niej krąg biblijny. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Jest to też dzień fatimski. Msza wieczorna w intencji czcicieli MB Fatimskiej, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą wokół bazyliki.

- w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie MB Bolesnej. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00   O 18.30 spotkanie Scholi Dei Gloria i tych, którzy chcą śpiewać na chwałę Boża.

- w piątek po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie do domu parafialnego

- w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 Dzieci Maryi.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 24 wrzesień, pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy - męskie oblężenie Jasnej Góry, 14-15 października pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli do Strachocina i  29. 04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego.

 

 1. Uwaga Rodzice:

 

- spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami przeniesione jest na piątek 23 września o 19.00

- spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę 14 września o 18.45  w kościele.

- w kancelarii zapisy dzieci do wczesnej komunii – wiek 6 lat. Pierwsze spotkanie 13 września w salce na probostwie o 16.30

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN specjalny dodatek, poradnik dla rodziców jak chronić dzieci przed zagrożeniami wirtualnego świata. Jest również nowe Apostolstwo Chorych. Polecamy też kalendarz na 2023 rok gdzie w miesiącu czerwcu jest zdjęcie naszej bazyliki.

 

 1. Poradnia psychologiczna „Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza do uczestnictwa w grupie wsparcia dla osób w żałobie. To 13 spotkań w ramach, których będą udzielone wskazówki jak radzić sobie ze stratą bliskiej osoby i jej przeżywaniem.

Ogłoszenia 4-11.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    4 - 11.09.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 zapraszamy mężczyzn na msze św. w ich intencji prowadzoną przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w środę po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy tych wszystkich, którzy szukają głębi modlitwy.

- w środę o 8.00 msza w intencji seniorów naszej parafii, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. O 19.00 pierwsze spotkanie Rybnickiego Wieczoru Chwały. Pragnących wielbić Pana Boga śpiewem zapraszamy na próbę. 

- w czwartek Święto Narodzenia NMP. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek msza wieczorna z rozesłaniem wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Zapraszamy do licznego udziału, liderom wręczymy świece. Po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach wspólnoty oazowej. Na probostwie pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej.

- w sobotę o 19.00 w domu parafialnym spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Lourdes.

- w niedzielę 11 września br. o godzinie 6.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Rybniku wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla Pielgrzymów udających się na pieszą pielgrzymkę ślubowaną do Pszowa. Wszystkich wiernych zachęcamy też, aby wybrać się na Sumę Odpustową, która zostanie odprawiona w Pszowie w niedzielę o godzinie 11.00.

O 19.00 również w niedzielę w kościele MB Częst. na Nowinach czuwanie popielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich związanych z Pielgrzymką Rybnicką na Jasną Górę.

 

 1. W minionym tygodniu dokonaliśmy wycinki kilku drzew przy parkingu. Wycinka była konieczna ze względu na bezpieczeństwo samochodów, a przede wszystkim ze względu na chorobę drzew. Na wycinkę mieliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

 1. Mamy zaproszenia na:

 

- 24 września, pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy na męskie oblężenie Jasnej Góry.

- 14-15 października pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli do Strachocina

-  29.04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego.

 

 1. 16 września o 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz rodziców.

W kancelarii można zaś zapisywać dzieci do wczesnej komunii – wiek 6 lat. Pierwsze spotkanie 13 września.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN ciekawy artykuł o beatyfikacji papieża Jana Pawła I oraz o problemach szkolnej katechezy.

 

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.