Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 10-17.07.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  10 - 17.07.2022

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i za dar materialny.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek świeto św. Benedykta, opata, patrona Europy

- we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. Nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w środę 13 lipca Dzień Fatimski, msza o 18.00 w intencji czcicieli MB Fatimskiej, przed mszą o 17.30 odmówimy różaniec

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek wspomnienie św. Bonawentury. O 19.00 w salce nauka przed chrztem.

- w sobotę NMP z Góry Karmel

 

 1. W sobotę 16 lipca wyruszy z Rybnika ślubowana pielgrzymka na odpust ku czci Opatrzności Bożej do Jastrzębia. Początek pielgrzymki o godz. 9.00 u MB Bolesnej. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki: SOBOTA GODZINA 17.00 W SANKTUARIUM OPATRZNOŚCI BOŻEJ. Zapraszamy do udziału.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 77 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Można również wziąć udział w jednodniowym wyjeździe do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w sobotę 6 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Polecamy pracę katolicką – GN, a w nim płyta z Biblią Audio – kolejne księgi, jest też Apostolstwo Chorych.

 

 1. Ogłaszamy wakacyjny konkurs, zbieramy zdjęcia obrazów, figur przedstawiających św. Antoniego. Z różnych miejsc na całym świecie, gdzie będziemy. Zdjęcie wraz  z opisem w osobnym pliku należy przesłać na emailowy adres parafialny.

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 3-10.07.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   3 - 10.07.2022

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i za dar materialny.

 

 

Rozpoczął się czas wakacji. Przypominamy, że w dni powszednie nie ma mszy św. o 7.00 rano ani niedzielnej o 15.30 oraz czwartkowej wieczornej adoracji. Kancelaria czynna jest też od 8.30 do 10.00 i tylko we wtorki po południu.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

- we wtorek św. Marii Goretti. Po mszy o 8.00 i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

- w czwartek z racji I czwartku adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli

 

 1. W kancelarii można zapisywać się na 77 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Młodzież zachęcamy do udziału w organizowanym wyjeździe na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku na Światowy Dzień Młodzieży do Lizbony. Zapisy też  w kancelarii. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Polecamy prasę katolicką - GN

 

 1. Ogłaszamy wakacyjny konkurs, zbieramy zdjęcia obrazów, figur przedstawiających św. Antoniego. Z różnych miejsc na całym świecie gdzie będziemy.  Zdjęcie wraz  z opisem należy przesłać na e-mailowy adres parafialny.

 

 1. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii Ojca Waldemara Janeckiego, oblata, będzie głosił Słowo Boże i zaproponuje nam wsparcie misji poprzez zakup kalendarzy misyjnych.

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 26.06-3.07.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    26.06 – 3.07.2022

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i za dar materialny.

Dzieciom, młodzieży i nauczycielom dziękujemy za zakończony rok szkolny i katechetyczny.

Wszystkim życzymy udanych wakacji i zasłużonych urlopów.

 

 

Rozpoczyna się czas wakacji. W dni powszednie nie będzie mszy św. o 7.00 rano i niedzielnej o 15.30 oraz czwartkowej wieczornej adoracji. Kancelaria czynna będzie od 8.30 do 10.00 i tylko we wtorki popołudniu.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek wspomnienie św. Ireneusza. Po mszy o 8.00 i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym a po niej krąg biblijny.

- w środę Uroczystość Ap. Piotra I Pawła. W modlitwie szczególnie pamiętamy o Ojcu Świętym. Kolekta w tym dniu to tzw. Świętopietrze

 

 1. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy dzieci i dorosłych do sakramentu pokuty o 17.30 i do udziału w Eucharystii. W I sobotę o 8.00 msza w intencji czcicieli Niepok. Serca NMP. Po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający.

 

 1. Raz jeszcze składamy podziękowanie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej oraz Biesiady u Antoniczka. Za wykonane prace, za zaangażowanie i udział szczere Bóg zapłać.

 

 1. W kancelarii ruszyły zapisy na 77 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Są też jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 10.07.

Młodzież zachęcamy do udziału w organizowanym wyjeździe w lipcu przyszłego roku na Światowy Dzień Młodzieży do Lizbony. Zapisy też  w kancelarii. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. artykuł o tym jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny. Jest też nowy numer Miłujcie się !

 

 

Zbliża się 77 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę!

W tym roku planujemy już wrócić do tradycyjnej przed pandemicznej formy pielgrzymki.

Od niedzieli 19.06 ruszyły zapisy. Będzie też możliwe zapisanie się przez stronę pielgrzymka.rybnik.pl 

na której będą się znajdowały informacje dotyczące pielgrzymki.

ZAPRASZAMY !


Ogłoszenia 19-26.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  19 - 26.06.2022

 

Z racji parafialnego odpustu ku czci św. Antoniego naszego patrona

wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask za przyczyną naszego świętego.

Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości, za każdy dar materialny na rzecz bazyliki.

O 15.00 uroczyste nieszpory odpustowe. Od 15.00 będzie też trwała na terenie bazyliki biesiada u Antoniczka. Zapraszamy a program jest na plakatach.

 

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek o 8.00 msza w intencji chorych i starszych parafian z okazji odpustu, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy porannej o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 19.00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.

- w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Odmówimy uroczysty akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Zapraszamy w tym dniu do sakramentu pokuty i udziału w Eucharystii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W najbliższym tygodniu msze na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży.

W czwartek o 9.00 dla ZST, o 10.00 dla SP 4, o 12.00 dla I LO. W piątek o 8.00 dla SP 5 i Szkoły Specjalnej  o 10.00 dla II LO.

 

 1. Składamy podziękowanie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała oraz uroczystości odpustowej. Za wykonane prace w świątyni ale i na zewnątrz szczere Bóg zapłać.

 

 1. Gratulujemy nowym członkom Rady Parafialnej, skład osobowy nowej rady w gablotce i w gazetce parafialnej.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. artykuł o wartości adoracji Najśw. Sakramentu. Jest też słowo o naszej rybnickiej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy na nią od poniedziałku w kancelarii. Jest też nowy MGN dla dzieci. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć tradycyjnie lilie św. Antoniego i chleby św. Antoniego. Ich zakup jest też wsparciem dla najuboższych.

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 12-19.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   12 - 19.06.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Zapraszamy na nieszpory na 15.00.

Dziś też w Urocz. Najśw. Trójcy kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii i miasta. Zapraszamy do udziału we mszach św. O 7.30 odśpiewamy godzinki ku czci św. Antoniego. Jest to też dzień fatimski, o 18.00 msza św. w intencji czcicieli MB oraz w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. 

- we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala. Po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego o 18.45 modlitwa Słowem Bożym, a po niej krąg biblijny.

- w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. U nas msze św. o 7.00, 9.00, 12.00, 15.30 i 18.00. Nie będzie mszy o 10.30. Procesja wyruszy po mszy o 8.30 z kościoła Królowej Apostołów, 2 ołtarz przy pomniku Jana Pawła, potem do MB Bolesnej i zakończenie u Ojców Franciszkanów. Zapraszamy do udziału w procesji. Można dołączyć przy naszym ołtarzu po mszy parafialnej o 9.00. Kto ma to prosimy też o kwiaty i płatki do dekoracji dywanów kwiatowych, można je przynosić do zakrystii lub na probostwo do środy. Nie będzie w tym dniu wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. O 19.00 nauka przed chrztem.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Antoniego. Kazania głosić będzie ks. Prałat Stanisław Gańczorz. Suma odpustowa w intencji parafian i naszego miasta o godz. 11.00 której przewodniczyć będzie bp Grzegorz Olszowski a po niej procesja z figurą św. Antoniego przez miasto. Po południu w dniu odpustu zapraszamy na biesiadę odpustową u Antoniczka. Program jest na plakatach.

 

 1. Polecamy GN a w nim min. artykuł o wartościach chrześcijańskich których należy bronić w Unii Europejskiej. Jest też specjalne wydanie GN w całości poświęcone cudom eucharystycznym.

 

 1. W piątek przed odpustem prosimy panie i panów o pomoc w sprzątaniu bazyliki i obejścia. Początek prac o 8.45

 

 

16.06, czwartek, Boże Ciało

Centralna procesja przez miasto do 4 parafii – początek 8.30 msza u Werbistów

 

19.06, niedziela, odpust u św. Antoniego

11.00 suma odpustowa i procesja z figurą przez miasto

15.00-21.00 Biesiada u Antoniczka

 


Ogłoszenia 5-12.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    5 - 12.06.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej archidiecezji.

Zapraszamy na nieszpory na 15.00.

Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu … i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Misyjny Dzień Chorych.

- we wtorek po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.00 msza urodzinowa w int. ks. Proboszcza. Po mszy wieczornej też w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym, a po niej spotkanie dla lektorów i tych, którzy pragną czytać Słowo Boże w czasie mszy św.

- w środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.

- w piątek na mszę o 18.00 w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież klas VII, po mszy krótkie spotkanie

- w sobotę wspomnienie św. Barnaby, a w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W katedrze w Katowicach pielgrzymka dzieci komunijnych.

 

 1. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd na Jasną Górę na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 10 lipca. Zapisy pod nr telefonu wskazanym na plakacie informacyjnym.

15 czerwca zaś wyjazd dla seniorów do Bujakowa do Sanktuarium MB i do ogrodów farskich. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy GN, a w nim m.in. kolejna płyta audio z tekstem Pisma św.

 

 1. 19 czerwca w dniu odpustu będziemy organizować biesiadę odpustową u Antoniczka. Jeśli ktoś chciałby zaprezentować swoje talenty na scenie bądź ufundować jakieś fanty i nagrody do konkursów zapraszamy do współpracy.

 

 1. W Katowicach na Wydziale Teologicznym rozpoczęła się rekrutacja świeckich na studia teologiczne uprawniające do uczenia religii w szkołach a także dla młodzieńców pragnących wstąpić w stan kapłański.

 

 1. Za tydzień we wszystkich parafiach naszej archidiecezji odbędą się wybory do rad parafialnych. Lista kandydatów do naszej rady jest wywieszona na planszy. Prosimy o zapoznanie się.

 

 

 

16.06, czwartek, Boże Ciało

Centralna procesja przez miasto do 4 parafii – początek 8.30 msza u Werbistów

 

19.06, niedziela, odpust u św. Antoniego

11.00 suma odpustowa i procesja z figurą przez miasto

15.00-21.00 Biesiada u Antoniczka

 

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 29-5.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   29.05 – 5.06.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. Zapraszamy

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Stosowne modlitwy każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej. W sobotę grupa Odnowy w Duchu św. zaprasza na modlitewne czuwanie w wigilię zesłania o godz. 19.00

- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra. O 19.00 w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary w domu parafialnym spotkanie z ks. prof. Arkadiuszem Wuwerem w temacie zagadnienia wojny sprawiedliwej oraz stanowiska Watykanu dot. Ukrainy.

- we wtorek święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30.

- w środę dzień dziecka szczególna nasza modlitwa za wszystkie dzieci. O 8.00 msza św. w intencji seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych

- w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w te dni we mszach św. i do sakramentu pokuty. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Zgłoszenia  w zakrystii.

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. warto przeczytać o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

 

ZAPOWIEDZI

 

19 czerwca 2022 roku

 

Uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego:

Wracamy do procesji z figurą Świętego przez miasto;

Wracamy do Biesiady u Antoniczka.

 

 


Ogłoszenia 22-29.05.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    22- 29.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej archidiecezji.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu o 17.30. Zapraszamy

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 18.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje. Są jeszcze wolne miejsca.

- we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 18.45 w kaplicy domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym dla chętnych, a po niej Krąg Biblijny.

- w środę o 9.00 msza św. na rozpoczęcie V Rybnickich Dni Integracji.

- w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri. Tradycyjny Dzień Matki. Msza św. w int. Mam o godz. 8.00 rano, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha św. Stosowne modlitwy każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej.

- w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy. Zapisy w kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – dni krzyżowe.

W te dni modlitwę rozpoczniemy o 17.30 przy krzyżu misyjnym przy bazylice.

 

 1. Jeszcze w tym tygodniu można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe są na stoliku z gazetami. Formularze można wrzucić do którejkolwiek skarbonki.
 2. Spotkanie z ks. prof. Arkadiuszem Wuwerem w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary odbędzie się 30 maja o 19.00.
 3. W przyszłym roku od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem. Organizujemy wyjazd dla młodzieży. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza.
 4. Jest nowy GN, a w nim m.in. ciekawy artykuł o nowej błogosławionej założycielce Żywego Różańca. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

Ogłoszenia 15-22.05.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    15 - 22.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu o 17.30. Zapraszamy

  

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Modlitwa przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 rano.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. Dzień urodzin ks. Abpa Wiktora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

- w piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny.  

- w sobotę św. Jana Nepomucena

- w niedzielę o 9.00 msza św. w intencji parafian z Ligoty z racji odpustu ku czci św. Jana Nepomucena

 

 1. Trwają zgłoszenia kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe są na stoliku z gazetami. Formularze można wrzucić do którejkolwiek skarbonki.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymki:

 

- do Częstochowy 21 maja na czuwanie Odnowy w Duchu św.

- do Częstochowy 4 czerwca na pielgrzymkę Żywego Różańca

- do Piekar Śl. 29 maja na pielgrzymkę mężów i młodzieńców

 

 1. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary 23 maja o 19.00. Spotkanie z ks. dr Arkadiuszem Wuwerem nt.  zagadnienia wojny sprawiedliwej oraz stanowiska Watykanu dot. Ukrainy.

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. ciekawy artykuł o nowym świętym - Karolu de Foucauld /czyt. Fuko/

 

 1. Dziękujemy Panom Januszowi, Grzegorzowi i Piotrowi za wykonany remont schodów przy bocznym wejściu do bazyliki.

 

 

 

 

 

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN

 


Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   8 - 15.05.2022

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

Dziś nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu o 17.30. Zapraszamy

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. O 19.00 msza św. w intencji małżeństw  i rodzin.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy o 8.00 rano. O 18.45 modlitwa Słowem Bożym w kaplicy domu parafialnego dla wszystkich chętnych, a po niej krąg biblijny.

- w środę po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z diakonią Ruchu Światło Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie  MB Fatimskiej, msza o 18.00 w intencji czcicieli Matki Bożej oraz w intencji bp Grzegorza i naszych kapłanów z okazji ich rocznicy święceń kapłańskich. Po mszy wieczornej różaniec fatimski i procesja z figurą.

- w sobotę święto św. Macieja apostoła.

- za tydzień w niedzielę o 12.00 msza św. w 15 r. święceń kapłańskich ks. Michała. Zapraszamy do modlitwy.

 

 1. Diakoni naszego seminarium rozpoczęli rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w modlitwie polecając szczególnie diakona Marcina. Święcenia prezbiteratu odbędą się  w sobotę 14 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

 

 1. 12 czerwca w całej Archidiecezji Katowickiej odbędą się wybory do Rad Parafialnych na nową kadencję. Od dziś do 3 czerwca można zgłaszać swoich kandydatów. Formularze zgłoszeniowe na stoliku z gazetami.   

 

 1. Jest nowy GN, a w nim m.in. kolejna płyta z Biblią Audio. W kancelarii trwają zapisy na wyjazd do Częstochowy w dniu 21 maja na czuwanie Odnowy w Duchu św.
 2.  

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.