Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 26.11-3.12.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
 26.11 – 3.12.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. 
Dziś zapraszamy na nieszpory o 15.00.


Dziś jeszcze w niedzielę o 19.00 w naszej świątyni finałowy koncert Dni Cecyliańskich. „Jubilate Deo, laudate Mariam” - koncert arii i pieśni sakralnych. Serdecznie zapraszamy.


1. W liturgii najbliższego tygodnia:
- w poniedziałek w wieczornej mszy św. udział weźmie Chór Dominanta z Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku.
- we wtorek modlimy się do św. Antoniego po mszy o 8.00 i przed wieczorną. W czasie mszy wieczornej szczególna modlitwa za lekarzy i służbę zdrowia z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Antoniego – to w ramach spotkań stanowych w roku jubileuszowym. O 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego Pozwól na Słówko - modlitwa Słowem Bożym.
- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią modlitwy Ruchu Światło -Życie.
- w czwartek święto św. Andrzeja Ap. od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W tym dniu urodziny obchodzi ks. Michał – życzymy mu obfitości łask Bożych i zapraszamy na mszę św. w Jego intencji o 18.00. 
- w piątek z racji I. piątku o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna. Młodzież i dorosłych zapraszamy do spowiedzi od 17.30 i do udziału we mszy wieczornej. O 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Wcześniej o 17.00  w domu parafialnym kolejne spotkanie klubu Afa ze specjalistami dla osób po wylewach  i udarach.
- w sobotę wspomnienie bł. ks. Jana Machy. Msza o 8.00 w intencji czcicieli Niepok. Serca NMP. Po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Na zakończenie tej mszy będzie można przyjąć szkaplerz NMP. Chętni zgłaszają się do czwartku w kancelarii. Chorych odwiedzimy wyjątkowo 23 grudnia. Na zakończenie mszy o 18.00 poświęcimy wieńce adwentowe.
- przyszła niedziela to I niedziela adwentu. Rozpoczniemy tradycyjne roraty. W tygodniu o 18.00, a dla dorosłych szczególne roraty w kolejne soboty adwentu o 7.00 rano.

2. W sobotę 2 grudnia rozpoczniemy tradycyjne odwiedziny kolędowe. Pragniemy spotkać się z parafianami w ich domach na wspólnej modlitwie i rozmowie. Plan kolędy w gablotce  i w gazetce Głos św. Antoniego. Rozpoczynamy od górnych pięter i od najwyższych numerów  w domkach. Znakiem wyrażającym chęć przyjęcia kolędy niech będą uchylone drzwi lub oczekujący gospodarz.

3. Od niedzieli 3 grudnia będzie można nabyć opłatki, świece wigilijne i kalendarze parafialne.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a przy wyjściu z kościoła można wylosować sobie fragment Słowa Bożego. Niech będzie okazją do refleksji i osobistej lektury Pisma św.

5. Na dzień 1 grudnia – piątek ks. Abp Adrian Galbas udziela wiernym dyspensy od pokarmów mięsnych prosząc w zamian o jałmużnę adwentową na rzecz ubogich.

 


Ogłoszenia 19-26.11.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 19 – 26.11.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na nieszpory o 15.00

 

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy!

- we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP. Modlimy się do św. Antoniego po mszy o 8.00 i przed wieczorną. O 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego Pozwól na słówko, a po nim krąg biblijny.

- w środę św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego oraz organistów. Wieczorna msz św. w int. chóru parafialnego i naszych organistów. W ramach mszy wieczornej dzień wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła.

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

- w piątek o 19.00 w bazylice spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią i przed bierzmowaniem. Prosimy o obecność obojga rodziców. W domu parafialnym spotkanie młodzieży oazowej.

- w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

- przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla. Ks. Abp Adrian zaprasza do katedry  w Katowicach na godz. 12.00 na uroczystości odpustowe połączone z wręczeniem arcybiskupowi paliusza.

 

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Światowego Dnia Ubogich. Za dostarczone dary, złożone ofiary i wykonaną pracę. Bóg zapłać.

 

 1. 26.11.2023 w niedzielę o godz. 19.00 w bazylice św. Antoniego finałowy koncert Dni Cecyliańskich. „Jubilate Deo, laudate Mariam” - koncert arii i pieśni sakralnych. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim wiele o charytatywnej działalności Kościoła. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

 

Modlitwa do Chrystusa Króla

O Jezu, Królu i Celu serc wszystkich, przez przyjście królestwa Twego obdarz nas pokojem. Panie Jezu, Chryste, Tobie składam hołd jako Królowi świata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Rozporządzaj mną jako własnością swoją. Przyrzekam Ci, że będę żył jako dobry chrześcijanin, a już szczególnie zobowiązuję się pomagać do zwycięstwa sprawy Bożej  i Kościoła Świętego.

Boskie Serce Jezusa, przyjmuję dzień dzisiejszy jako dar miłości Twojej. Chcę podjąć stojące przede mną zadania w tej intencji, by wszystkie serca uznały Twoje Święte panowanie, by w ten sposób na całym świecie nastało Królestwo Pokoju.  O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu i w wieczności. Amen.

 


Ogłoszenia 12-19.11.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 12 - 19.11.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00, a o 17.30 w kaplicy domu parafialnego modlitwa dla prawosławnych – tzw. Molebien.

Po mszach św. swoim darem materialnym można też wesprzeć Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie – wspieramy te miejsca, gdzie Kościół jest prześladowany.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie świętych pierwszych męczenników Polski, o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin.

- we wtorek po mszy o 8.00 i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego; o 19.00 w salce na probostwie spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Po mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy członków i sympatyków.

- w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. O 19.00 w domu parafialnym spotyka się grupa Kobiety św. Faustyny. Zapraszamy też nowe panie na to spotkanie. Nauka przed chrztem wyjątkowo o 18.00.

- w sobotę bł. Karoliny Kózkówny. O 18.00 msza św. w int. ministrantów z okazji ich święta patronalnego.

 

 1. 19 listopada w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Wraz z naszym miastem organizujemy spotkanie dla ubogich, a więc starszych, samotnych, bezdomnych i będących w potrzebie. Po mszy o 10.30 w domu parafialnym będzie posiłek, pomoc w postaci żywności i ubrań oraz punkt informacji i pomocy społecznej. Można też jeszcze w tym tygodniu pomóc, przynosząc dobre ubrania, bieliznę, trwałą żywność.

 

 1. Poradnia Psychologiczna „Przystań” działająca w naszym domu parafialnym zaprasza na 2 wydarzenia: Trening Terapeutyczno – Rozwojowy oraz warsztat dot. skutecznych metod pracy z dziećmi i młodzieżą dla nauczycieli i osób pracujących z różnymi grupami. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, jest również Apostolstwo Chorych.

 

 1. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Fatimy od 29.01 do 2.02. Zainteresowanych prosimy o pilne zapisy, co wiąże się z rezerwacją biletów lotniczych.

 

 

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Alcobaça – Nazaré – Lizbona, sanktuarium fatimskie – domy pastuszków

Termin: 29.01-2.02.2024 r. (5 dni)

 

Cena: 1650 zł/osobę + 1220 zł/osoba - samolot. Suma:  2870 zł obejmuje:

- transport autokarem w Portugalii, zakwaterowanie: hotel*** Casa São Nuno (4 noclegi, pokoje 2-osobowe), wyżywienie: 4 śniadania i 4 kolacje w restauracji hotelowej, usługi przewodnika w Portugalii w dniach 1-4, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 

Dodatkowo płatne €40/os. przewodnikowi w Portugalii.


Ogłoszenia 5-12.11.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 5 – 12.11.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00,

wcześniej odczytujemy wypominki. Różaniec za zmarłych będziemy też odmawiać  we wszystkie soboty listopada o 17.30.  

 

Dziś jeszcze o 19.00 w bazylice Requiem Mozarta w wykonaniu Filharmonii Szkoły Muzycznej i Chóru Akademickiego Politechniki Śląskiej z udziałem solistów. Zapraszamy

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek po mszy o 8.00 i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa ze Słowem Bożym – Pozwól na Słówko, po niej krąg biblijny.

-  w środę o 8.00 msza za seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło-Życie. Msza wieczorna w int. ks. Szymona z okazji Jego urodzin. Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i zapraszamy na mszę św. w Jego intencji.  

- w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego. Po mszy wieczornej spotkanie dla młodych.

- w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours. Dzień Niepodległości. O 10.30 uroczysta msza św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz miasta.

 

 1. 19 listopada w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Wraz z naszym miastem organizujemy spotkanie dla ubogich, a więc starszych, samotnych, bezdomnych i będących w potrzebie. Po mszy o 10.30 w domu parafialnym będzie posiłek, pomoc w postaci żywności i ubrań oraz punkt informacji i pomocy społecznej. Można też pomóc, przynosząc za tydzień w niedzielę czy w tygodniu dobre ubrania, bieliznę, trwałą żywność.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce św. JP II. Za tydzień też zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 1. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Fatimy od 29.01 do 2.02. Zainteresowanych prosimy o pilne zapisy, co wiąże się z rezerwacją biletów lotniczych.

 

 1. Wszystkich prawosławnych mieszkańców Rybnika i okolic serdecznie zapraszamy 12 listopada na 17.30 do kaplicy w Domu Parafialnym na prawosławną modlitwę - molebien. Molebien odsłużony zostanie przez duchownych z Parafii Prawosławnej w Sosnowcu z Polskiej Cerkwi Prawosławnej.

 

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 29.10-5.11.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

29.10 – 5.11.2023

 

Dziękujemy wszystkim za obecność i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 

 1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach.

- we wtorek o 18.00 msza św. w intencji urzędników naszego miasta z różnych instytucji z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Antoniego. To kolejne spotkanie stanowe w jubileuszowym roku 200 lat kultu św. Antoniego w Rybniku. Ta msza św. z udziałem uczestników będzie też rozpoczynać Noc Wszystkich Świętych. Wydarzenie organizowane w domu parafialnym.

- w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele za wyjątkiem mszy o godz. 15.30. O 14.00 na nowej części cmentarza rozpocznie się procesja z modlitwami za naszych zmarłych. Zapraszamy do udziału.

- w czwartek z racji I czwartku o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00

Jest to też dzień wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania komunii św. za zmarłych oraz do zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpusty można zyskiwać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz od 1 do 8 listopada przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

W zakrystii można też składać wypominki za naszych zmarłych będziemy modlić się za nich na różańcu do 4 listopada włącznie o 17.30, w niedziele o 15.00 oraz we wszystkie soboty listopada o 17.30.

- w I piątek miesiąca o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych po czym msza szkolna. O 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.

- w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. O 8.00 msza w intencji Czcicieli NMP, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. O 16.00 w kaplicy domu parafialnego msza w int. harcerzy.

 

 1. W niedzielę o godz. 19.00 w bazylice wielka uczta duchowa – Requiem Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej w Rybniku, Akademickiego Chóru Polit. Śląskiej i solistów. Zapraszamy, szczegóły są na plakacie. Wcześniej, o godz. 18.00 bp Grzegorz Olszowski odprawi mszę św. w intencji żyjących i zmarłych pracowników i uczniów szkoły muzycznej.

 

 1. Wobec dużego zainteresowania pielgrzymką do Fatimy organizujemy drugą grupę w dniach 29.01-2.02. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego i kalendarze na nowy rok.

 


Ogłoszenia 22-29.10.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 22 - 29.10.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00,

w tygodniu różaniec o 17.15. Dziś w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Skarbonka na misje przy ołtarzu MB Różańcowej.       

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek po mszy o 8.00  nabożeństwo do św. Antoniego o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa ze Słowem Bożym – Pozwól na Słówko. Po modlitwie spotkanie dla lektorów i tych, którzy chcą czytać Słowo Boże w kościele. O 19.00 w kościele spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek od 18:45 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

- w piątek o 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią. Bardzo prosimy o obecność obojga rodziców.

- w sobotę Święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. O 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów. O 9.30 Dzieci Maryi.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, jest też nowy MGN dla dzieci.

 

 1. 31 października organizujemy Noc Świętych. W programie msza, modlitwa i wspólna zabawa. Zapraszamy młodzież i rodziny, zapisy przez formularz na facebooku parafialnym.

 

 1. W przyszłym roku w czasie wakacji planujemy pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła oraz w płn. Włochy okolice Jeziora Garda. Szczegóły na plakacie – zapisy w kancelarii.

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 15-22.10.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
 15 - 22.10.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. 
Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00, 
w tygodniu różaniec o 17.15. 


1. W liturgii najbliższego tygodnia:
- w poniedziałek o 19.00 w bazylice Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy do modlitwy przed Najśw. Sakramentem.
- we wtorek po mszy o 8.00 nabożeństwo do św. Antoniego, o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa ze Słowem Bożym – Pozwól na Słówko, po niej krąg biblijny.
- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Msza wieczorna w int. Grupy Odnowy w Duchu św. i Fran. Zakonu Świeckich. Po mszy w domu parafialnym spotkanie III zakonu.  
- w piątek, w ramach trwającego w naszym regionie Kongresu Różańcowego, o 16.00 Legion Maryi zaprasza na koronkę i dwie części różańca. Młodzież spotyka się po mszy wieczornej w domu parafialnym.  

2. Grupy Maryjne i Czcicieli MB zapraszamy na wyjazd do Turzy Śl. na zakończenie Kongresu Różańcowego. Wyjazd 21 X o 8.30. Zapisy w kancelarii. Są jeszcze miejsca.

3. W czwartek i w piątek w parafii św. Jadwigi na Nowinach będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zapraszamy do udziału. Program na plakatach. Centralna msza św. w intencji małżeństw w czwartek o 20.00

4. W minionym tygodniu z inicjatywy władz miasta na skwerze przed bazyliką umieszczony został postument z tablicą dedykowaną Ludwikowi Schneiderowi architektowi naszej świątyni. Dziękujemy za wykonanie tego dzieła. 

5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in. raport o stanie Kościoła i teksty związane z 45 rocznicą wyboru Jana Pawła II. Dziś w dzień papieski. Młodzież przed kościołem zaprasza nas na papieskie kremówki, możemy też wesprzeć papieską fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.


Ludwig Ignatz Anton Schneider (ur. 23 marca 1855 w Namysłowie, zm. 29 grudnia 1943 w Złotym Stoku[1]) – niemiecki architekt, projektant ponad 40 kościołów wyznania katolickiego[2]. Jeden z przedstawicieli historyzmu, projektował budowle przede wszystkim w stylu neogotyckim, jednakże w jego bogatym życiorysie znalazły się również realizacje w stylach neoromańskim oraz neobarokowym.
Bazylika św. Antoniego jest jednym z najwspanialszych projektów Schneidera

 


Ogłoszenia 8-15.10.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 8 - 15.10.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00,

w tygodniu różaniec o 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

         

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy na Eucharystię.

- we wtorek po mszy o 8.00  nabożeństwo do św. Antoniego o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa ze Słowem Bożym – Pozwól na Słówko..

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

- w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. O 19.00 w salce nauka przed chrztem. Msza o 18.00 w intencji Czcicieli MB Fatimskiej. Po mszy procesja z figurą MB.

- w sobotę św. Małgorzaty Marii Alacoque. Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy nauczycielom za ich pracę i polecamy w naszych modlitwach.

 

 1. Przyszła niedziela to Dzień Papieski. Młodzież będzie rozprowadzać papieskie kremówki, będzie też zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Grupy Maryjne i Czcicieli MB zapraszamy na wyjazd do Turzy Śl. na zakończenie Kongresu Różańcowego. 21.10 wyjazd o 8.30. Zapisy w kancelarii

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 1. Dziękujemy tym Panom, którzy w minionym tygodniu odnowili krzyż przy ul Żorskiej. Bóg zapłać.

Troskę o to miejsce pozostawiamy mieszkańcom ulicy Żorskiej w okolicach krzyża.

 

 

 

 

 

 

 

 


Intencje 1-8.10.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 1 - 8.10.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00

Na Ligocie o 17.00 przy kapliczce również różaniec

i poświęcenie odnowionej kapliczki.

         

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców – zapraszamy panów na wspólną modlitwę.

- we wtorek o 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa ze Słowem Bożym – Pozwól na Słówko, po niej krąg biblijny.

- w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 8.00 msza w intencji Seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.

- w czwartek św. Faustyny. O 8.00 msza św. za powołanych i o nowe powołania. Od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

- w piątek z racji I piątku o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna o 16.30.

Młodzież zapraszamy na spotkanie po mszy wieczornej do domu parafialnego.

- w I sobotę wspomnienie MB Różańcowej, o 8.00 msza w int. Czcicieli Niepok. Serca NMP, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Od 8.00 też odwiedziny chorych – zgłoszenia do czwartku. Na różaniec o 17.15 zapraszamy dzieci przed I Komunią – poświęcimy różańce.

 

 1. W dniach 2-8 października w Rybniku głosowanie na projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej miasta.

 

 1. Rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, zapraszamy w tygodniu na 17.15, w niedziele o 15.00. Dzieci każdego dnia będą otrzymywać specjalne obrazki. Czcicieli MB i chętnych zapraszamy na wyjazd autokarowy 14 października do Katowic na pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, jest też specjalny numer Gość Extra nt. objawień maryjnych w Kościele i historii różańca.

 

 1. Trwają prace związane z instalacją ogrzewania miejskiego dla bazyliki. Koszt całości prac około 90 tys. złotych. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel, w tym również za dzisiejszą kolektę.

 

 1. Zwracamy się z prośbą do parafian, zwłaszcza z ulicy Żorskiej. Szukamy chętnych panów, którzy pomogą przy remoncie krzyża na ul. Żorskiej. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

 

 1. Po mszy św. przed bazyliką będzie można zakupić dewocjonalia przywiezione z Ziemi Świętej. W ten sposób wspieramy działalność organizacji Open Doors. Posłuchajmy też kilku zdań przedstawicielki tej wspólnoty  ….

 

 


24.09-1.10.2023

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 24.09 – 1.10.2023

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.

O 19.00 w kościele MB Częstochowskiej na Nowinach

spotkanie pielgrzymów rybnickich.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 w bazylice spotkanie uczestników styczniowo/lutowej pielgrzymki do Ziemi Świętej

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa ze Słowem Bożym – Pozwól na Słówko, po niej krąg biblijny

- w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo. O 18.45 modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie

- w czwartek św. Wacława. Od 17 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O 19.00 w salce na probostwie pierwsze spotkanie dla związków niesakramentalnych

- w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią. Prosimy o obecność obojga rodziców. W salce na probostwie o 18.00 nauka przed chrztem. O 19.00 w salkach spotkanie oazy.

- w sobotę św. Hieronima.

 

 1. W sobotę o 19.00 w naszej bazylice wielkie wydarzenie muzyczne. W 90 r. urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego koncert Z Pieśni kościelnych, w wykonaniu zespołu śpiewaczego Apertum Cor. Zapraszamy!

 

 1. W kancelarii można się jeszcze zapisać na wyjazd 29 września w piątek do Turzy Śl. na noc pokuty. Wyjazd o 19.00 powrót przed północą.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, jest też pismo Trwajcie w miłości.

 

 1. Zgodnie z prośbą Episkopatu po mszy można złożyć swój dar materialny jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku i Libanie. Koszyczki są na balaskach. Bóg zapłać.

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.