Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 19-26.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

19 - 26.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo majowe.

Dziś w Urocz. Zesłania Ducha św. dotykamy prawdy, że Kościół to wspólnota małych wspólnot. Dziękujemy Bogu za wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii.

Innych do włączenia się w te grupy zachęcamy.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena. Modlitwa do św. Antoniego po mszy porannej.                  

- w środę wspomnienie św. Rity z Cascia, patronki spraw trudnych. O 18.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje. O 19.00 w kaplicy domu parafialnego spotkanie  z O. Janem Kanią w temacie Pięćdziesiątnica święto żydowskie i chrześcijańskie.

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania. O 19.30 w salce spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych. Zapraszamy nowe małżeństwa.

- w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych. O 17.00 w domu parafialnym spotkanie grupy AFA osoby po wylewach i udarach.

- niedziela za tydzień to Uroczystość Najśw. Trójcy.

 

 1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zapraszamy, tym bardziej, że niewielu z nas korzysta z tego wielkiego orędownictwa Matki Bożej przed Bogiem.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy mężczyzn na męską pielgrzymkę do Piekar. Żywy Różaniec zaprasza też na wyjazd na Jasną Górę 1 czerwca. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką, jest specjalne wydanie Gościa Niedzielnego zatytułowane Święte matki, matki świętych w cenie 14 zł.

 

 

Duchu Przenajświętszy, Pocieszycielu, racz mi udzielić daru mądrości, abym poznał i umiłował prawdę wiekuistą i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne.
Daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione.
Daj mi dar umiejętności, abym się przekonał o nicości swojej i wszelkich rzeczy stworzonych.  Daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia i spełniał wolę Bożą.
Daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania.
Daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim,       co się do służby Bożej odnosi.
Daj mi dar bojaźni Bożej, abym pilnie unikał wszystkiego, co by Cię obrazić mogło, abym się bał grzechu bardziej niż śmierci, a to jedynie dla miłości Twojej.
Amen


Ogłoszenia 12-19.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

12 - 19.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo majowe.

 

 W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie MB Fatimskiej. Msza św. wieczorna o 18.00 w intencji Czcicieli i Wspólnoty Rodzin. Po mszy różaniec i procesja z figurą. Zapraszamy.

- we wtorek święto św. Macieja, apostoła. Modlitwa do św. Antoniego po mszy porannej. O 18.45 Pozwól na Słówko w kaplicy domu parafialnego. O 19.00 również w salce spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.

- w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00. O 18.00 msza w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po mszy spotkanie w salce dla członków i sympatyków.

- w piątek o 9.00 msza św. na rozpoczęcie Rybnickich Dni Integracji, po czym przejście korowodu na Campus. O 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie grupy Kobiety św. Faustyny, temat: Wolność jako Boży dar. Zapraszamy!

- w sobotę o 13.30 msza św. w int. ks. Pawła Zielińskiego z okazji Jego 15 r. święceń kapłańskich.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- w niedzielę Urocz. Zesłania Ducha św.

 

 1. Trwają nabożeństwa majowe, w czasie których też przygotowujemy się na Zesłanie Ducha św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, dzieci otrzymują specjalne obrazki. Majowe w tygodniu o 17.30 w niedziele o 15.00.

 

 1. Wokół bazyliki rozpoczęły się prace prowadzone przez miasto nad nowym ogrodzeniem, co związane jest również z przekazaniem pasa terenu miastu pod koncepcję budowy w przyszłości sali koncertowej i nowych miejsc parkingowych.

         

 

 

Obranie sobie za patrona św. Antoniego

Św. Antoni, sławny sługo i przyjacielu Jezusa Chrystusa! Tyś dostąpił piastował Dzieciątko Jezus na swych rękach, a dziś cieszysz się Nim w Niebieskiej Krainie. Składam Bogu dzięki  za wszystkie łaski i dobrodziejstwa, którymi moją duszę obdarzyłeś. Na nowo obieram Ciebie dzisiaj za mego orędownika i wiernego Ojca. Postanawiam mocno nigdy Cię nie opuścić ani pozwolić ubliżyć Twej sławie, lecz zawsze Cię czcić i kochać. Proszę Cię, weź mnie w swoją opiekę i pomagaj mi we wszystkim. Nie opuszczaj mnie, lecz bądź mi towarzyszem w drodze do wieczności, moim orędownikiem, obrońcą i mą gwiazdą przewodnią tak w życiu,  jak i przy śmierci. Amen.

 


Ogłoszenia 5-12.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

5 - 12.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo majowe.

W ten weekend grupa blisko 90 dzieci przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii św.

Dzieciom życzymy wytrwałości w wierze a rodzicom by byli pięknym przykładem pobożności dla swoich pociech. O 16.30 nabożeństwo eucharystyczne dla dzieci i ich rodzin.

Dzieci i rodziców zapraszamy też do udziału w białym tygodniu.

 

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba – o 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu. Zapraszamy w imieniu grupy Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną. O 18.45 Pozwól na Słówko w kaplicy domu parafialnego a po krąg biblijny.

- w środę Urocz. Św. Stanisława bpa i męcz. Patrona Polski. O 8.00 msza w intencji Seniorów a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00.

- od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Stosowne modlitwy w ramach nabożeństwa majowego. O 7.00 wyjazd parafialnej pielgrzymki na Podkarpacie.

- przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Abp Adrian Galbas prosi nas o modlitwę w intencji diakonów przed święceniami prezbiteratu. Święcenia w katedrze w sobotę o godz. 10.00. Rozpoczęły się też zapisy do seminarium młodzieńców zainteresowanych drogą życia kapłańskiego. Módlmy się prosząc o nowe powołania.

 

 1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, dzieci otrzymują specjalne obrazki. Majowe w tygodniu o 17.30 w niedziele o 15.00.

 

 1. Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy wraz z grupą Żywego Różańca. 1 czerwca o 6.30 spod bazyliki. Zapisy w kancelarii. Są również zapisy na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar  w dniu 26 maja.

 

 1. Szymon zaprasza do Kokoszyc na rekolekcje ze Słowem Bożym w milczeniu od 31.05 do 2.06. Szczegóły i zapisy na facebooku i w zakrystii.

Ogłoszenia 28.04-5.05.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

28.04 – 5.05.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory niedzielne o 15.30 msza św. pod przewodnictwem bpa Grzegorza Olszowskiego w intencji maturzystów.

Również dziś o 19.00 zapraszamy do bazyliki na spotkanie Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

- we wtorek modlimy się do św. Antoniego w nabożeństwie po mszy porannej i przed wieczorną

Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko i spotkanie dla lektorów.

- w środę święto św. Józefa Rzemieślnika – odpust u Ojców Franciszkanów.

- w czwartek wspomnienie św. Atanazego. I czwartek m-ca, o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00.

- w I piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele za wyjątkiem mszy o 15.30 której nie będzie. Msza za Ojczyznę o 10.30

- w I sobotę we wspomnienie św. Floriana msza o 8.00 za czcicieli Matki Bożej po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Odwiedzimy też chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

 

 1. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tygodniu o 17.30 w niedzielę o 15.00. Dla dzieci każdego dnia będą specjalne obrazki.

 

 1. W sobotę 4 maja o 11.00 uroczystość wczesnej komunii a o 12.30 I komunia i bierzmowanie uczniów szkoły specjalnej. W niedziele 5 maja w czasie mszy o 10.30 do I komunii przystąpią dzieci ze szkoły nr 4 a o 12.00 ze szkoły nr 5. Próby i I spowiedź dla dzieci według podanego planu – obecność obojga rodziców z dziećmi obowiązkowa.

 

 1. Ks. Szymon zaprasza do Kokoszyc na rekolekcje ze Słowem Bożym w milczeniu od 31.05 do 2.06. Szczegóły i zapisy na facebooku i w zakrystii.

 

 1. Od 1 maja do 17 czerwca można składać projekty do budżetu obywatelskiego miasta Rybnika na 2025 rok. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej miasta.

 

 

MODLITWA O POWOŁANIA ŚW. JANA PAWŁA II

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra  ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Pa nie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.


Ogłoszenia 21-28.04.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

21 - 28.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory niedzielne.

 

 

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Niech ta intencja nam jest szczególnie bliska.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko i krąg biblijny

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek święto św. Marka Ewangelisty, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 17.45 zgodnie z tradycją nabożeństwo z modlitwami  o urodzaje i błogosławieństwo w ludzkiej pracy. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych. Zapraszamy nowe małżeństwa.

- za tydzień w niedzielę na mszę o 15.30 zapraszamy szczególnie tegorocznych maturzystów wraz   z rodzinami. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza będziemy modlić się a dary Ducha św. Biskup udzieli też specjalnego błogosławieństwa maturzystom.

 

 1. Za tydzień też w niedzielę 28 kwietnia o 19.00 wyjątkowe wydarzenie w naszej bazylice:

Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice – opowieść o architekcie świątyni, o bogatej symbolice kościoła, a także zasłużonych kapłanach Franciszku Brudnioku i Sylwestrze Durczoku. Częścią zwiedzania będzie występ Chóru Halka z Piekar Śląskich

 

 1. Polecamy GN. Jest też pismo Trwajcie w miłości.

 

 

Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice

28 kwiecień – 19.00 – Bazylika św. Antoniego w Rybniku -

 

Monumentalna Bazylika górująca nad Rybnikiem to estetyczne arcydzieło maestro Ludwiga Schneidera. Pinakle, kroksztyny i maswerki zdobiące surowe mury są jak kwiaty bujnej wyobraźni, zachwycają rozmachem, przemyślnością i rzemieślniczym kunsztem.

W trakcie rajzy opowiemy o architekcie świątyni Ludwigu Schneiderze, o bogatej symbolice tego kościoła,                      o gotyku na Śląsku, a także zasłużonych kapłanach Franciszku Brudnioku i Sylwestrze Durczoku.

Częścią zwiedzania będzie występ Chóru Halka z Piekar Śląskich pod batutą Niny Guzy.


Rajzę powiodą:

Józef Krzyk

Historyk i publicysta. Autor i współautor kilku książek dotyczących Górnego Śląska, m.in. Korfanty.            Silna Bestia, Wojna papierowa, Spacerownik powstańczy, Szałfynster

 

dr Łukasz Zimnoch

Prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, pomysłodawca Szlaku Magnatów Przemysłowych, realizator widowisk multimedialnych w tym mappingowych, koncertów, pokazów mody, rzecznik prasowy koncernu energetycznego

 


Ogłoszenia 14-21.04.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

14 - 21.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory niedzielne.

Bóg zapłać za każdy dar serca złożony do skarbonki w minionym tygodniu miłosierdzia.

Dziś niedziela biblijna przez cały dzień czytamy w bazylice Pismo Św.

Zachęcamy też do indywidualnej lektury Słowa Bożego.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – wielkanocne spotkanie chwały z Jezusem Eucharystycznym. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00. O 18 msza w int, Grupy Odnowy w Duchu św. i Franciszk. Zakonu Świeckich. Po mszy spotkanie franciszkańskie w domu parafialnym

- w piątek o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem. W domu parafialnym o 19 kolejne spotkanie grupy Kobiety św. Faustyny, tym razem w temacie przemocy, współuzależnienia i sensu cierpienia.

- przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitwy o powołania.

 

 1. Już dziś zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszej bazylice:

Gotycka rajza po rybnickiej Bazylice – opowieść o architekcie świątyni Ludwigu Schneiderze, o bogatej symbolice tego kościoła, o gotyku na Śląsku, a także zasłużonych kapłanach Franciszku Brudnioku i Sylwestrze Durczoku. Częścią zwiedzania będzie występ Chóru Halka z Piekar Śląskich

Niedziela 28 kwietnia o 19.00.

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach:

- 10/11.05 – do Łańcuta, Markowej, Radecznicy

- w lipcu do Chorwacji i Medjugorje

Szczegóły na plakatach i w kancelarii.

 

 1. Polecamy GN. Jest też pismo Trwajcie w miłości. Dzieci, które posiadają plansze obrazkami z drogi krzyżowej prosimy, aby do niedzieli przyniosły je do zakrystii.

 

 1. Społeczność szkolna II LO im. Frycza Modrzewskiego w Rybniku serdecznie zapraszają młodzież
  wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się  20 kwietnia 2024 r.
  (sobota) od 9.00 do 12.00, a Zespół Szkół Urszulańskich zaprasza młodzież klas 8 do siebie 20 kwietnia od 10.00

 

 

Bp Grzegorz Olszowski składa podziękowania wszystkim parafianom i uczestnikom liturgii pogrzebowej Jego zmarłej Mamy, Róży. Za dar modlitwy, przesłane kondolencje, wyrazy współczucia i życzliwości. Odwzajemnia modlitwą i z serca wszystkim błogosławi.


Ogłoszenia 7-14.04.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

7 - 14.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego

Rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Miłosierdzia.

W modlitwie pamiętajmy o osobach najbardziej potrzebujących naszej pomocy,

skarbonka na cele charytatywne znajduje się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie mszy o 18.00 możliwość przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw, rodzin oraz mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Po mszy w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko i krąg biblijny, w salce na probostwie spotkanie mężczyzn św. Józefa.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek po mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Idąc wokół bazyliki będziemy przy poszczególnych stacjach rozważać spotkania Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami. Prosimy zabrać świece

- przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela biblijna. Przez cały dzień będziemy czytać Słowo Boże. Chętnych do czytania prosimy o kontakt z ks. Szymonem.

 

 1. Polecamy GN. Jest też pismo Trwajcie w miłości.

 

 1. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna. Od wtorku można zgłaszać intencje mszalne na rok 2025.

 

 1. Są jeszcze miejsca w autokarze na wyjazd do Mikołowa w poniedziałek o 9.30 z Rybnika na pogrzeb mamy ks. bpa Grzegorza Olszowskiego. Zapisy w zakrystii

Ogłoszenia 31.03-7.04.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

31.03 - 7.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na cele naszej parafii.

O 15.00 nieszpory świąteczne kończące Święte Triduum Paschalne.

 

 

 

Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za wspólnie przeżywany czas Triduum Paschalnego i radość Wielkiej Nocy.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy nas mocą i siłą, wiarą i nadzieją których tak bardzo potrzebujemy. Dziękujemy też za wszelkie wyrazy życzliwości i za pomoc okazaną w przygotowaniu świątyni na święta, za zaangażowanie w liturgię.

 

 1. W najbliższym tygodniu:

- w Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w niedzielę. Nie będzie popołudniowych nieszporów.

Kolekta w części na W. Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień, w niedzielę, na Caritas Archidiecezji.

- we wtorek nasza szczególna modlitwa do św. Antoniego po mszy o 8.00 i o 17.30. Również we wtorek, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odbędzie się, już po raz drugi, Marsz ku Pamięci św. JP. Wyruszy o 21.00 z rynku do bazyliki. Zabierzmy znicze – zapraszamy do udziału.

- w środę na mszę o godz. 8.00 zapraszamy szczególnie seniorów naszej parafii, po mszy świąteczne spotkanie przy stole w domu parafialnym.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu tylko do 18.00. O 19.15 w kościele w Jejkowicach odbędzie się konwent - wielkanocne spotkanie księży dekanatu. To również I czwartek miesiąca szczególna modlitwa za kapłanów i o nowe powołania.

- w I piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, po czym msza szkolna. Po mszy wieczornej  w domu parafialnym spotkanie młodzieży oazowej. W I sobotę o 8.00 msza za czcicieli MB, po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający, o 9.00 spotykają się ministranci i kandydaci, a o 9.30 Dzieci Maryi.

- trwamy w czasie nowenny przed świętem Miłosierdzia. Codziennie o 15.00 w kościele Koronka do Mił. Bożego.

 

 1. Jest świąteczny GN. Jest też pismo Trwajcie w miłości.

 

 

 

 

O Boże, który przez Twego Jednorodzonego Syna pokonałeś śmierć i otworzyłeś przed nami drogę do życia wiecznego, racz, błagamy Cię, tak umocnić nas swą łaską, abyśmy we wszystkich naszych sprawach kroczyli śladem tych, którzy zostali odkupieni z grzechów, przez tegoż Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen


Ogłoszenia 24-31.03.2024

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

24 – 1.04.2024

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 16.30 ostanie Gorzkie żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.

 

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech nie zabraknie naszej gorliwej modlitwy, uczestnictwa w liturgii i dobrej spowiedzi.
 2. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek o 19.00 w domu parafialnym Areopag Wiary spotkanie z ks. dr hab. Jackiem Kempą w temacie Dlaczego Bóg pozwolił na ukrzyżowanie Jezusa ?

W poniedziałek też rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla I i II LO oraz dla szkoły specjalnej.

- we wtorek tradycyjnie nabożeństwo do św. Antoniego o 8.30 i 17.30. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym Pozwól na Słówko, po niej spotkanie dla lektorów.

 1. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy pół godziny przed mszami świętymi.

Ponadto:

- w Wielką Środę od 19.00 do 21.00 oraz adoracja Najśw. Sakramentu. O 17.00 do spowiedzi zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

- w Wielki Czwartek. Spowiedź rano od 7.00 do 8.00 i od 16.00 do 17.45.

- w Wielki Piątek spowiedź od 7.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45 oraz od 21 do 22.00

- w Wielką Sobotę od 7.00 do 10.00 i od 14.00 do 18.00

 1. Liturgia w Triduum Paschalne:

- w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00 z obrzędem obmycia nóg, adoracja w Ciemnicy do 23.00

- w Wielki Piątek – ciemna jutrznia o godz. 8.00, droga krzyżowa o 9.00, liturgia Męki Pańskiej o 18.00, adoracja Bożego Grobu do 23.00

- w Wielką Sobotę – ciemna jutrznia o 8.00, adoracja Bożego Grobu do 19.30, Wigilia Paschalna z orędziem rezurekcyjnym i z liturgią chrzcielną osoby dorosłej o 20.00. Prosimy przynieść wodę do poświęcenia i świece. Świece będzie też można zakupić przed liturgią u Dzieci Maryi. Od 10 do 16 co godzinę święcenie potraw na stół wielkanocny.

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się też nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. U nas codziennie o 15.00.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym i złożyli swój dar materialny. Można to jeszcze uczynić poprze ofiarę do skarbonki pomoc ubogim. Przygotowaliśmy 70 paczek żywnościowych dla najbardziej ubogich parafian.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać o zbliżającym się Triduum Paschalnym.
 4. Kolekta w niedziele zmartwychwstania przeznaczona będzie na cele remontowe w naszej parafii. W II dzień świąteczny kolekta w części na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 5. W czwartek o 9.00 prosimy chętne panie o pomoc w sprzątaniu bazyliki.
 6. Kancelaria parafialna czynna do środy włącznie.

 

 

 


Ogłoszenia 17-24.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 - 24.03.2024

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i złożony dar materialny.

Zapraszamy też na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30

 

 1. W liturgii tygodnia:

Rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, część pasyjną. Zasłaniamy krzyże aż do Liturgii Męki Pańskiej.

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy.

- we wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza o 18.00 w intencji imienników św. Józefa, grupy Mężczyzn św. Józefa oraz w int. ks. Józefa Haidy. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego Pozwól na Słówko, po nim krąg biblijny.

- w czwartek w czasie mszy o 18.00 ks. bp Adam Wodarczyk udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Próba dla młodzieży we wtorek o 19.00, a w środę na 19.00 zapraszamy młodych i wszystkich chętnych parafian na modlitwę w intencji młodzieży – Wieczernik Młodych. Poprowadzą ją Ojcowie Dominikanie. W czwartek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.

- w piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 8.00 i o 17.15. Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową o 16.30. O godz. 18.45 wyruszy z bazyliki do MB Bolesnej droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Również zapraszamy do udziału.

Również w piątek w domu parafialnym spotyka się grupa AFA. Osoby po udarach i wylewach – zapraszamy na spotkanie ze specjalistami lekarzami.

- w sobotę od 8.00 dodatkowe przedświąteczne odwiedziny chorych z Najśw. Sakramentem.

- za tydzień Niedziela Palmowa, przed każdą mszą można będzie nabyć u naszej młodzieży palmy. Będziemy je święcić na każdej mszy. W katedrze w Katowicach Niedziela Palmowa Młodych ze mszą o godz. 14.00. Organizujemy wyjazd autokaru. Młodzież zapisuje się w kancelarii. Na mszę o 10.30 zapraszamy też do nas dzieci przed I Komunią, poświecimy im skarbce komunijne.

 1. W sobotę 23 marca o 19.00 w naszej bazylice wielkie wydarzenie pasyjne. Misterium Kielich Przymierza. Blisko 100 artystów, Filharmonia Rybnicka, chóry, soliści. Zapraszamy, to piękne wejście w przeżywanie treści wielkiego tygodnia.
 2. Polecamy prasę katolicką. Są też świece tzw. Paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wyjściu z bazyliki od ul. Mikołowskiej.
 3. Dziękujemy panom, którzy w minionym tygodniu wyremontowali przedsionek bazyliki od ul. Powstańców oraz firmie ogrodniczej za dokonaną pielęgnację drzew. Panie prosimy o pomoc w sprzątaniu bazyliki wyjątkowo w piątek o 12.00.

5. Ks. Proboszcz zaprasza na weekend małżeński w Ustroniu w dniach 5-7.04. Zapisy i informacje u proboszcza. Już dziś zapraszamy też na kolejny Areopag wiary - w Wielki Poniedziałek o 19.00. Spotkanie z ks. drem hab. Jackiem Kempą.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.