Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 18-25.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    18 - 25.09.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Ks. Rafałowi dziękujemy za głoszone słowo i dar modlitwy.

O 15.00 zapraszamy na  nieszpory niedzielne.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Januarego. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30  w salce spotkanie dzieci przygotowujących się do wczesnej komunii. Zapraszamy dzieci 6- i 7-letnie.

- w środę święto św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Ruchu Światło - Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Ojca Pio. O 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz  z rodzicami. Prosimy o obecność obojga rodziców.

- w sobotę w naszej bazylice spotkanie wszystkich wspólnot Żywego Różańca z całego regionu oraz czcicieli Matki Bożej. Początek o 10.00, msza św. o 11.00

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 24 września, pielgrzymka autokarowa mężczyzn do Częstochowy - Męskie oblężenie Jasnej Góry i 29.04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego oraz wyjazd do Pragi w dniach 11-13 listopada – koszt 590 zł., zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN dodatek - płyta audio z kolejnymi księgami Biblii. Polecamy też kalendarz na 2023 rok, w którym w miesiącu czerwcu jest zdjęcie naszej bazyliki.

 

 1. Uczestników wakacyjnych pielgrzymek do Francji, Rumunii i Medjugorje prosimy w zakrystii o odebranie zdjęć grupowych.

 

 1. 29 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wspieramy w ten sposób kraje misyjne. Składowanie sprzętu za domem parafialnym 28 i 29.09.

 

 

 


Ogłoszenia 11-18.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    11 - 18.09.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dziś również odpust ku czci MB Pszowskiej

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. O 19.00 msza św. w intencji małżeństw i rodzin na rozpoczęcie roku formacji – zapraszamy. Msza wieczorna w int. bpa Grzegorza w 4 r. sakry biskupiej.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, po niej krąg biblijny. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Jest to też dzień fatimski. Msza wieczorna w intencji czcicieli MB Fatimskiej, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą wokół bazyliki.

- w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie MB Bolesnej. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00   O 18.30 spotkanie Scholi Dei Gloria i tych, którzy chcą śpiewać na chwałę Boża.

- w piątek po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie do domu parafialnego

- w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 Dzieci Maryi.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 24 wrzesień, pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy - męskie oblężenie Jasnej Góry, 14-15 października pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli do Strachocina i  29. 04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego.

 

 1. Uwaga Rodzice:

 

- spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami przeniesione jest na piątek 23 września o 19.00

- spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę 14 września o 18.45  w kościele.

- w kancelarii zapisy dzieci do wczesnej komunii – wiek 6 lat. Pierwsze spotkanie 13 września w salce na probostwie o 16.30

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN specjalny dodatek, poradnik dla rodziców jak chronić dzieci przed zagrożeniami wirtualnego świata. Jest również nowe Apostolstwo Chorych. Polecamy też kalendarz na 2023 rok gdzie w miesiącu czerwcu jest zdjęcie naszej bazyliki.

 

 1. Poradnia psychologiczna „Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza do uczestnictwa w grupie wsparcia dla osób w żałobie. To 13 spotkań w ramach, których będą udzielone wskazówki jak radzić sobie ze stratą bliskiej osoby i jej przeżywaniem.

Ogłoszenia 4-11.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    4 - 11.09.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 zapraszamy mężczyzn na msze św. w ich intencji prowadzoną przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w środę po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy tych wszystkich, którzy szukają głębi modlitwy.

- w środę o 8.00 msza w intencji seniorów naszej parafii, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. O 19.00 pierwsze spotkanie Rybnickiego Wieczoru Chwały. Pragnących wielbić Pana Boga śpiewem zapraszamy na próbę. 

- w czwartek Święto Narodzenia NMP. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek msza wieczorna z rozesłaniem wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Zapraszamy do licznego udziału, liderom wręczymy świece. Po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach wspólnoty oazowej. Na probostwie pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej.

- w sobotę o 19.00 w domu parafialnym spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Lourdes.

- w niedzielę 11 września br. o godzinie 6.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Rybniku wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla Pielgrzymów udających się na pieszą pielgrzymkę ślubowaną do Pszowa. Wszystkich wiernych zachęcamy też, aby wybrać się na Sumę Odpustową, która zostanie odprawiona w Pszowie w niedzielę o godzinie 11.00.

O 19.00 również w niedzielę w kościele MB Częst. na Nowinach czuwanie popielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich związanych z Pielgrzymką Rybnicką na Jasną Górę.

 

 1. W minionym tygodniu dokonaliśmy wycinki kilku drzew przy parkingu. Wycinka była konieczna ze względu na bezpieczeństwo samochodów, a przede wszystkim ze względu na chorobę drzew. Na wycinkę mieliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

 1. Mamy zaproszenia na:

 

- 24 września, pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy na męskie oblężenie Jasnej Góry.

- 14-15 października pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli do Strachocina

-  29.04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego.

 

 1. 16 września o 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz rodziców.

W kancelarii można zaś zapisywać dzieci do wczesnej komunii – wiek 6 lat. Pierwsze spotkanie 13 września.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN ciekawy artykuł o beatyfikacji papieża Jana Pawła I oraz o problemach szkolnej katechezy.

 

 

 


Ogłoszenia 28.08-4.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     28.08 – 4.09.2022

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Ks. Marcinowi neoprezbiterowi dziękujemy za tygodniową posługę w naszej parafii.

Zachęcamy, by po mszy św. przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

Proszono nas też o wsparcie prac remontowych na piekarskiej Kalwarii

i w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla.

Koszyczki są na balaskach z przodu ołtarza. Bóg zapłać za każdy dar.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- od poniedziałku wracamy do codziennych mszy o 7.00 rano oraz do niedzielnej mszy o 15.30.

- w poniedziałek też wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w czwartek początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. O 8.00 msza na rozpoczęcie dla SP 5 i SP 7 zaś o 9.00 dla II LO i o 11.00 dla I LO. W piątek o 9.15 msza dla SP 4, a o 10.15 dla ZST.

W czwartek swoje urodziny obchodzi wikary ks. Paweł Zieliński. Solenizantowi życzymy wielu łask za przyczyną św. Antoniego. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.

- w piątek o 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. W Katedrze w Katowicach dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W niedziele w Katedrze spotyka się młodzież Ruchu Światło - Życie.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, adoracja Najśw. Sakr. z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00 z przerwą na mszę św. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna, w czasie której poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy szczególnie uczniów klas I i dzieci po I Komunii. Dorosłych również zapraszamy do pierwszopiątkowego sakramentu pokuty i udziału we mszy św. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii do czwartku.

 

 1. Legion Maryi zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 10 września. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN ciekawy artykuł o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

 1. We wtorek o 19.00 w Multikinie w Rybniku organizujemy seans z filmem Notre Dame płonie. Chętni na film zapisują się tylko dziś po mszach św. w zakrystii.

 

 


Ogłoszenia 21-28.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     21 - 28.08.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś odbywa się Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej.

Cały świat kobiecy polecamy Bogu w naszej modlitwie.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

      - w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu urodziny obchodzi ks. Senior Eugeniusz Witak. Życząc mu Bożego błogosławieństwa, polecamy Go modlitwie parafian. O 18.00 msza św. w intencji Solenizanta.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek Uroczystość MB Częstochowskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę wspomnienie św. Moniki

 

 1. Trwają zapisy młodych na ŚDM w Lizbonie w sierpniu przyszłego roku. Zainteresowanych wersją samolotową prosimy, aby zapisali się w tym tygodniu ze względu na konieczność bukowania biletów lotniczych.

 

 1. Osoby zainteresowane ufundowaniem w całości lub w części tabernakulum do kaplicy w domu parafialnym prosimy o kontakt również w tym tygodniu.

 

 1. Informujemy i prosimy o przekazanie informacji wszystkim obywatelom Ukrainy, z którymi mamy kontakt, iż w środę 24 sierpnia o godz. 20.00 pod pomnikiem Jana Pawła II z racji święta narodowego Ukrainy odbędzie modlitwa za Ukrainę i o pokój.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy GN i Apostolstwo Chorych.

 

 1. Legion Maryi zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 10 września. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Informujemy parafian, że w skutek piątkowej burzy uszkodzeniu uległa elektronika organów, stąd instrument zastępczy.

      8. Za tydzień po mszach św. zbiórka na remont katedry i Kalwarii Piekarskiej

 


Ogłoszenia 14-21.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    14 - 21.08.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św, jak w niedziele, na każdej mszy zgodnie ze zwyczajem będziemy święcić kwiaty i zioła ku czci MB Zielnej.

- We wtorek św. Stefana, nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- W środę uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji.

- W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00.

- W piątek o 19.00 nauka przed chrztem w salce na probostwie.

 

 1. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia coroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką - GN.

 


Ogłoszenia 7-14.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    7 - 14.08.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś o 15.00 przywitamy w bazylice powracających uczestników

Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera

- we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża

- w środę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w czwartek wspomnienie św. Klary, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek św. Joanny de Chantal. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. senior Jerzy Dudek. Życzymy mu wszelkich łask Bożych zapraszamy na mszę św. w Jego intencji   o godz. 18.00

 

 1. W kaplicy Miłosierdzia Bożego w domu parafialnym chcemy zainstalować małe tabernakulum. Jeśli ktoś chciałby stać się fundatorem i ofiarować swoją cegiełkę na ten cel to zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

 

 1. Trwają zapisy młodych do udziału w przyszłorocznym Światowym Dniu Młodzieży w Lizbonie w sierpniu 2023 roku. Wersja autokarowa dłuższa i samolotowa krótsza. Szczegóły na plakatach i w kancelarii.

 

 1. Centrum Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Boguszowicach zaprasza osoby z problemami alkoholowymi oraz ich rodziny do bezpłatnej terapii. Szczegóły są też na plakacie. Jednocześnie zachęcamy w miesiącu sierpniu – miesiąc trzeźwości do podjęcia postanowień w tym temacie. Księga trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 

 1. Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 


Ogłoszenia 31.07-7.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE      31.07 - 7.08.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po mszy będziemy błogosławić kierowcom  i poświęcimy samochody. Zarówno na parkingu szkoły muzycznej, jak i przy wyjeździe obok domu parafialnego.

Złożona ofiara będzie przekazana na MIVA Polska, kościelną organizację kupującą środki komunikacji polskim misjonarzom. 1 gr. za 1 km. bezpiecznej jazdy.

Jeśli ktoś nie życzy sobie pobłogosławienia pojazdu, niech wyjeżdża bramą wjazdową od ulicy Mikołowskiej.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego

- we wtorek tradycyjnie po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę po raz 77 wyruszy z Rybnika Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie o godz. 8.00 w bazylice. Jeszcze można się zapisywać. W poniedziałek i wtorek od 9.00 do 18.00 w salce na probostwie. Tam również odbiór rezerwacji. Są również miejsca na sobotni wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów i na wspólną mszę św. na wałach jasnogórskich. Dla tych, którzy nie udają się do Częstochowy, proponujemy pielgrzymowanie duchowe. Plan tego pielgrzymowania również w gablotce.

- w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. Polecamy prasę katolicką – nowy numer GN.

 

 1. Trwają też zapisy młodych do udziału w przyszłorocznym Światowym Dniu Młodzieży w Lizbonie w sierpniu 2023 roku. Wersja autokarowa dłuższa i samolotowa krótsza. Szczegóły na plakatach i w kancelarii.

 

 

 

77 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę

 

3-7.08.2022

 

Autokar na  „Dzień Rybnicki” na Jasnej Górze - w ramach tego dnia:

Msza św. na Jasnogórskich Wałach w sobotę 6.08 o godz. 15.00,

wcześniej Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę.

 

Wyjazd autokaru o 9.00 spod bazyliki

Powrót ok. 18.30 w Rybniku

 

Koszt: 30 zł

 

Zapisy w kancelarii


Ogłoszenia 24-31.07.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    24 - 31.07.2022

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i za dar materialny.

 

 W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Jakuba Ap. oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. W niedzielę 31 lipca będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom  i poświęcimy samochody.

- we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w parafii Siostrę Jeremię, która podzieli się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej w Zambii i poprosi nas o wsparcie tej działalności.

 

 1. Trwają zapisy na 77 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 3-7.08. Zapisy w kancelarii. Bazylika pielgrzymuje w grupie 1.

Można również wziąć udział w jednodniowym wyjeździe do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w sobotę 6 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 

 1. We wtorek 26 lipca o 19.00 zapraszamy na koncert Chóru Madrigal z Aachen. Jesteśmy jedną z 4 parafii w Polsce w których chór zaśpiewa.

 

 1. Składamy gorące podziękowania panu Grzegorzowi i Januszowi za wykonany remont zakrystii dla ministrantów. Serdeczne Bóg zapłać. Trwają też prace remontowe fragmentów elewacji bazyliki, aby zabezpieczyć miejsca przez które dostawała się woda do wnętrza świątyni. Przy domu parafialnym wykonywane są nowe schody wejściowe.

 

 1. Zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje i ciekawych miejsc chorwackich. Termin od 9 do 16 sierpnia. Koszt 750 zł i 300 euro, możliwość płacenia w ratach. Szczegóły w kancelarii.

 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 17-24.06.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   17 - 24.07.2022

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i za dar materialny.

 

 

 1. W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek święto św. Marii Magdaleny

- w sobotę święto św. Brygidy, patronki Europy

 

 1. Zachęcamy do udziału w 77 Pieszej Rybnickiej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 3-7.08. Zapisy w kancelarii.

Można również wziąć udział w jednodniowym wyjeździe do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w sobotę 6 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Polecamy pracę katolicką – GN

 

 1. We wtorek 26 lipca będziemy gościć w parafii Chór Madrigal z Aachen, który po wieczornej mszy da koncert w naszej bazylice. Już dziś zapraszamy do udziału, szczegóły również na plakacie.

 

 

 

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.