Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 2-9.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    2 - 9.10.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec.

 

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 msza św. w intencji mężów i ojców prowadzona przez Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów z naszej parafii

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Wieczorem po mszy św. w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym zatytułowana Pozwól na Słówko, a po niej spotkanie dla lektorów.

- w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 8.00 msza w int. Seniorów, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w I czwartek miesiąca o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17 do 21.00 z okazją do spowiedzi. Po mszy wieczornej spotkanie Scholi Dei Gloria.

- w I piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o 16.30 msza szkolna. W tym dniu przypada też wspomnienie NMP Różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe o 17.15 zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią – poświęcimy różańce. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży.

 

Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Dla dzieci mamy specjalne obrazki różańcowe.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN m. in. ciekawy wywiad z kard. Krajewskim - jałmużnikiem papieskim na temat jego wizyty na Ukrainie i tego, co tam zobaczył.

 

 1. 3 października rusza w naszym mieście głosowanie internetowe w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie miasta. Uwadze parafian polecamy projekty naszej dzielnicy i ogólnomiejski projekt nr 3 ze wsparciem dla niemowląt i dzieci.

 

 1. Fundacja Dobry start dla wszystkich poprosiła nas o pomoc w zbiórce szalików lub włóczki na ich wykonanie. Szaliki będą rozdane w okresie zimowym potrzebującym, zwłaszcza bezdomnym. Można te rzeczy przynieść w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii. 

 

 

                                                                                             

 

 


Ogłoszenia 25.09-2.10.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     25.09 – 2.10.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Tradycyjnie po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 18.45 w domu parafialnym modlitwa Słowem Bożym, a po niej krąg biblijny.

- w środę wspomnienie św. Wacława. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

- w czwartek Święto Św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.00 w domu parafialnym rozpoczyna się kurs Alfa dla kandydatów do bierzmowania.

- w piątek wspomnienie św. Hieronima. Po mszy wieczornej w domu parafialnym spotyka się młodzież.

- w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. I sobota miesiąca. Od 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii. W sobotę o 15.00 w naszej bazylice Ojciec Taras będzie sprawował Boską Liturgię w języku ukraińskim dla wiernych obrządku grekokatolickiego.

W sobotę rozpoczyna się też miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Dla dzieci mamy specjalne obrazki różańcowe.

 

 1. 28 września w środę Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Akcja modlitewna ogólnopolska. U nas o 15.00 koronkę odmówimy przy pomniku JP II, przy krzyżu obok szkoły na Ligocie, na Gliwickiej przy kapliczce i przy kościele Ojców Werbistów.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN m.in. artykuł jak przygotowywać młodzież do sakramentu bierzmowania. Jest też MGN dla dzieci.

 

 1. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Pragi prosimy o wpłatę zaliczki w kancelarii. W poniedziałek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. 29 września w czwartek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wspieramy w ten sposób kraje misyjne. Składowanie sprzętu za domem parafialnym 28.09 cały dzień i 29.09 do 12.00.

                                                                                             

 

 

Ks. Arcybiskup kieruje dziś do nas komunikat w którym zachęca nas do modlitwy różańcowej szczególnie w miesiącu październiku. 8 października w katedrze pielgrzymka Żywego Różańca. Jest też zachęta do odwiedzenia katowickiego Panteonu Górnośląskiego.

Wszystkim, szczególnie dzieciom, młodzieży u progu nowego roku szkolnego ks. Abp udziela pasterskiego błogosławieństwa.


Ogłoszenia 18-25.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    18 - 25.09.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Ks. Rafałowi dziękujemy za głoszone słowo i dar modlitwy.

O 15.00 zapraszamy na  nieszpory niedzielne.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Januarego. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały – modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek po mszy porannej i przed wieczorną nabożeństwo do św. Antoniego. O 16.30  w salce spotkanie dzieci przygotowujących się do wczesnej komunii. Zapraszamy dzieci 6- i 7-letnie.

- w środę święto św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty. Po mszy wieczornej w domu parafialnym modlitwa z Diakonią Ruchu Światło - Życie.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00.

- w piątek wspomnienie św. Ojca Pio. O 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz  z rodzicami. Prosimy o obecność obojga rodziców.

- w sobotę w naszej bazylice spotkanie wszystkich wspólnot Żywego Różańca z całego regionu oraz czcicieli Matki Bożej. Początek o 10.00, msza św. o 11.00

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 24 września, pielgrzymka autokarowa mężczyzn do Częstochowy - Męskie oblężenie Jasnej Góry i 29.04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego oraz wyjazd do Pragi w dniach 11-13 listopada – koszt 590 zł., zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN dodatek - płyta audio z kolejnymi księgami Biblii. Polecamy też kalendarz na 2023 rok, w którym w miesiącu czerwcu jest zdjęcie naszej bazyliki.

 

 1. Uczestników wakacyjnych pielgrzymek do Francji, Rumunii i Medjugorje prosimy w zakrystii o odebranie zdjęć grupowych.

 

 1. 29 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wspieramy w ten sposób kraje misyjne. Składowanie sprzętu za domem parafialnym 28 i 29.09.

 

 

 


Ogłoszenia 11-18.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    11 - 18.09.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dziś również odpust ku czci MB Pszowskiej

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. O 19.00 msza św. w intencji małżeństw i rodzin na rozpoczęcie roku formacji – zapraszamy. Msza wieczorna w int. bpa Grzegorza w 4 r. sakry biskupiej.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa Słowem Bożym, po niej krąg biblijny. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Jest to też dzień fatimski. Msza wieczorna w intencji czcicieli MB Fatimskiej, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą wokół bazyliki.

- w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy wieczornej modlitwa z diakonią modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie MB Bolesnej. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00   O 18.30 spotkanie Scholi Dei Gloria i tych, którzy chcą śpiewać na chwałę Boża.

- w piątek po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie do domu parafialnego

- w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 Dzieci Maryi.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na 24 wrzesień, pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy - męskie oblężenie Jasnej Góry, 14-15 października pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli do Strachocina i  29. 04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego.

 

 1. Uwaga Rodzice:

 

- spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami przeniesione jest na piątek 23 września o 19.00

- spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę 14 września o 18.45  w kościele.

- w kancelarii zapisy dzieci do wczesnej komunii – wiek 6 lat. Pierwsze spotkanie 13 września w salce na probostwie o 16.30

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN specjalny dodatek, poradnik dla rodziców jak chronić dzieci przed zagrożeniami wirtualnego świata. Jest również nowe Apostolstwo Chorych. Polecamy też kalendarz na 2023 rok gdzie w miesiącu czerwcu jest zdjęcie naszej bazyliki.

 

 1. Poradnia psychologiczna „Przystań” działająca przy naszej parafii zaprasza do uczestnictwa w grupie wsparcia dla osób w żałobie. To 13 spotkań w ramach, których będą udzielone wskazówki jak radzić sobie ze stratą bliskiej osoby i jej przeżywaniem.

Ogłoszenia 4-11.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    4 - 11.09.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 zapraszamy mężczyzn na msze św. w ich intencji prowadzoną przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w środę po mszy wieczornej w kaplicy domu parafialnego modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy tych wszystkich, którzy szukają głębi modlitwy.

- w środę o 8.00 msza w intencji seniorów naszej parafii, po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. O 19.00 pierwsze spotkanie Rybnickiego Wieczoru Chwały. Pragnących wielbić Pana Boga śpiewem zapraszamy na próbę. 

- w czwartek Święto Narodzenia NMP. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek msza wieczorna z rozesłaniem wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Zapraszamy do licznego udziału, liderom wręczymy świece. Po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach wspólnoty oazowej. Na probostwie pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej.

- w sobotę o 19.00 w domu parafialnym spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Lourdes.

- w niedzielę 11 września br. o godzinie 6.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Rybniku wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla Pielgrzymów udających się na pieszą pielgrzymkę ślubowaną do Pszowa. Wszystkich wiernych zachęcamy też, aby wybrać się na Sumę Odpustową, która zostanie odprawiona w Pszowie w niedzielę o godzinie 11.00.

O 19.00 również w niedzielę w kościele MB Częst. na Nowinach czuwanie popielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich związanych z Pielgrzymką Rybnicką na Jasną Górę.

 

 1. W minionym tygodniu dokonaliśmy wycinki kilku drzew przy parkingu. Wycinka była konieczna ze względu na bezpieczeństwo samochodów, a przede wszystkim ze względu na chorobę drzew. Na wycinkę mieliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

 1. Mamy zaproszenia na:

 

- 24 września, pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy na męskie oblężenie Jasnej Góry.

- 14-15 października pielgrzymka do św. Andrzeja Boboli do Strachocina

-  29.04 – 3.05, pielgrzymka do Padwy i Wenecji szlakiem św. Antoniego.

 

 1. 16 września o 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz rodziców.

W kancelarii można zaś zapisywać dzieci do wczesnej komunii – wiek 6 lat. Pierwsze spotkanie 13 września.

 

 1. Polecamy prasę katolicka. W GN ciekawy artykuł o beatyfikacji papieża Jana Pawła I oraz o problemach szkolnej katechezy.

 

 

 


Ogłoszenia 28.08-4.09.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     28.08 – 4.09.2022

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Ks. Marcinowi neoprezbiterowi dziękujemy za tygodniową posługę w naszej parafii.

Zachęcamy, by po mszy św. przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

Proszono nas też o wsparcie prac remontowych na piekarskiej Kalwarii

i w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla.

Koszyczki są na balaskach z przodu ołtarza. Bóg zapłać za każdy dar.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- od poniedziałku wracamy do codziennych mszy o 7.00 rano oraz do niedzielnej mszy o 15.30.

- w poniedziałek też wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w czwartek początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. O 8.00 msza na rozpoczęcie dla SP 5 i SP 7 zaś o 9.00 dla II LO i o 11.00 dla I LO. W piątek o 9.15 msza dla SP 4, a o 10.15 dla ZST.

W czwartek swoje urodziny obchodzi wikary ks. Paweł Zieliński. Solenizantowi życzymy wielu łask za przyczyną św. Antoniego. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.

- w piątek o 19.00 w salce nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. W Katedrze w Katowicach dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W niedziele w Katedrze spotyka się młodzież Ruchu Światło - Życie.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania, adoracja Najśw. Sakr. z okazją do spowiedzi od 17.00 do 21.00 z przerwą na mszę św. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna, w czasie której poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy szczególnie uczniów klas I i dzieci po I Komunii. Dorosłych również zapraszamy do pierwszopiątkowego sakramentu pokuty i udziału we mszy św. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia w zakrystii do czwartku.

 

 1. Legion Maryi zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 10 września. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W GN ciekawy artykuł o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

 1. We wtorek o 19.00 w Multikinie w Rybniku organizujemy seans z filmem Notre Dame płonie. Chętni na film zapisują się tylko dziś po mszach św. w zakrystii.

 

 


Ogłoszenia 21-28.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     21 - 28.08.2022

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś odbywa się Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej.

Cały świat kobiecy polecamy Bogu w naszej modlitwie.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

      - w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu urodziny obchodzi ks. Senior Eugeniusz Witak. Życząc mu Bożego błogosławieństwa, polecamy Go modlitwie parafian. O 18.00 msza św. w intencji Solenizanta.

- w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek Uroczystość MB Częstochowskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę wspomnienie św. Moniki

 

 1. Trwają zapisy młodych na ŚDM w Lizbonie w sierpniu przyszłego roku. Zainteresowanych wersją samolotową prosimy, aby zapisali się w tym tygodniu ze względu na konieczność bukowania biletów lotniczych.

 

 1. Osoby zainteresowane ufundowaniem w całości lub w części tabernakulum do kaplicy w domu parafialnym prosimy o kontakt również w tym tygodniu.

 

 1. Informujemy i prosimy o przekazanie informacji wszystkim obywatelom Ukrainy, z którymi mamy kontakt, iż w środę 24 sierpnia o godz. 20.00 pod pomnikiem Jana Pawła II z racji święta narodowego Ukrainy odbędzie modlitwa za Ukrainę i o pokój.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy GN i Apostolstwo Chorych.

 

 1. Legion Maryi zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 10 września. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Informujemy parafian, że w skutek piątkowej burzy uszkodzeniu uległa elektronika organów, stąd instrument zastępczy.

      8. Za tydzień po mszach św. zbiórka na remont katedry i Kalwarii Piekarskiej

 


Ogłoszenia 14-21.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    14 - 21.08.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św, jak w niedziele, na każdej mszy zgodnie ze zwyczajem będziemy święcić kwiaty i zioła ku czci MB Zielnej.

- We wtorek św. Stefana, nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i przed wieczorną.

- W środę uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji.

- W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00.

- W piątek o 19.00 nauka przed chrztem w salce na probostwie.

 

 1. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia coroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką - GN.

 


Ogłoszenia 7-14.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    7 - 14.08.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Dziś o 15.00 przywitamy w bazylice powracających uczestników

Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera

- we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża

- w środę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w czwartek wspomnienie św. Klary, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek św. Joanny de Chantal. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. senior Jerzy Dudek. Życzymy mu wszelkich łask Bożych zapraszamy na mszę św. w Jego intencji   o godz. 18.00

 

 1. W kaplicy Miłosierdzia Bożego w domu parafialnym chcemy zainstalować małe tabernakulum. Jeśli ktoś chciałby stać się fundatorem i ofiarować swoją cegiełkę na ten cel to zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

 

 1. Trwają zapisy młodych do udziału w przyszłorocznym Światowym Dniu Młodzieży w Lizbonie w sierpniu 2023 roku. Wersja autokarowa dłuższa i samolotowa krótsza. Szczegóły na plakatach i w kancelarii.

 

 1. Centrum Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Boguszowicach zaprasza osoby z problemami alkoholowymi oraz ich rodziny do bezpłatnej terapii. Szczegóły są też na plakacie. Jednocześnie zachęcamy w miesiącu sierpniu – miesiąc trzeźwości do podjęcia postanowień w tym temacie. Księga trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 

 1. Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 


Ogłoszenia 31.07-7.08.2022

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE      31.07 - 7.08.2022

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po mszy będziemy błogosławić kierowcom  i poświęcimy samochody. Zarówno na parkingu szkoły muzycznej, jak i przy wyjeździe obok domu parafialnego.

Złożona ofiara będzie przekazana na MIVA Polska, kościelną organizację kupującą środki komunikacji polskim misjonarzom. 1 gr. za 1 km. bezpiecznej jazdy.

Jeśli ktoś nie życzy sobie pobłogosławienia pojazdu, niech wyjeżdża bramą wjazdową od ulicy Mikołowskiej.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego

- we wtorek tradycyjnie po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę po raz 77 wyruszy z Rybnika Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie o godz. 8.00 w bazylice. Jeszcze można się zapisywać. W poniedziałek i wtorek od 9.00 do 18.00 w salce na probostwie. Tam również odbiór rezerwacji. Są również miejsca na sobotni wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów i na wspólną mszę św. na wałach jasnogórskich. Dla tych, którzy nie udają się do Częstochowy, proponujemy pielgrzymowanie duchowe. Plan tego pielgrzymowania również w gablotce.

- w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek o 19.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. Polecamy prasę katolicką – nowy numer GN.

 

 1. Trwają też zapisy młodych do udziału w przyszłorocznym Światowym Dniu Młodzieży w Lizbonie w sierpniu 2023 roku. Wersja autokarowa dłuższa i samolotowa krótsza. Szczegóły na plakatach i w kancelarii.

 

 

 

77 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę

 

3-7.08.2022

 

Autokar na  „Dzień Rybnicki” na Jasnej Górze - w ramach tego dnia:

Msza św. na Jasnogórskich Wałach w sobotę 6.08 o godz. 15.00,

wcześniej Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę.

 

Wyjazd autokaru o 9.00 spod bazyliki

Powrót ok. 18.30 w Rybniku

 

Koszt: 30 zł

 

Zapisy w kancelarii


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.