Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 21-28.11.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    21 - 28.11.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Wczoraj w katowickiej katedrze do godności błogosławionego wyniesiony został  ks. Jan Macha. Pamiątkowe obrazki są na stoliku z gazetami.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Dziękujemy naszym organistom za ich posługę, zachęcamy też do zasilenia naszego parafialnego chóru, próby w czwartki o 18.00  w domu parafialnym.

- we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. Zachęcamy do zapisywania próśb i podziękowań w księdze intencji. O 18.45 w kaplicy domu parafialnego krąg biblijny.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Adoracja w czwartek od 17.00 do 21.00,  w sobotę od 17 do 18.00.

- w piątek po mszy wieczornej tu w kościele spotkanie rodziców uczniów klas 8 kandydatów do bierzmowania. W kaplicy na Campusie o 15.00 w piątek rozpocznie się 54 godzinna nieustanna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania. Zakończenie w niedzielę  o 21.00. Zapraszamy do udziału. Plan jest w gablotce, czas adoracji dla naszej parafii jest w sobotę od 3.00 rano doi 6.00.

- w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów, o 9.30 spotkanie dla Dz.Maryi i nowych osób.

- przyszła niedziela to I niedziela adwentu. W sobotę poprzedzającą dokonamy uroczystego zapalenia wieńca adwentowego, poświęcimy też przyniesione wieńce adwentowe.

 

 1. Rozpoczynamy akcję charytatywną – pomoc świąteczna dla najbardziej potrzebujących parafian. Szczegóły są na plakacie i w folderze z intencjami. Jeśli znamy osoby którym należy pomóc prosimy zgłosić ich do tej akcji pomocy.

 

 1. Wobec dużego zainteresowania przyszłoroczną pielgrzymką do Lourdes i La Salette organizujemy drugą grupę w terminie 30 lipiec – 6 sierpień. Szczegóły na plakacie w gablotce, zapisy w kancelarii.

 

 1. Informujemy parafian już dziś, że w tym roku również nie będzie tradycyjnej kolędy.

Będą msze św. kolędowe z udzielaniem rodzinom błogosławieństwa. Jeśli jednak ktoś będzie chciał przyjąć w sowim domu kapłana prosimy by wypełnił stosowny formularz zgłoszenia. Kapłani chętnych odwiedzą w ich domach po świętach. Formularze na stoliku z gazetami.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór obrazka.

 

Drodzy parafianie!

Jak co roku organizujemy pomoc charytatywną dla najbardziej potrzebujących parafian. Akcja, która od kilku lat jest skutecznie organizowana w okresie świątecznym, polega na przygotowaniu i rozdaniu paczek świątecznych z ofiarowanych przez Was darów. W przyszłą niedzielę (28 listopada) będą rozdawane kartki z opisem potrzebnych artykułów. Koszt produktów z jednej kartki wynosi około 25 zł. Jeśli ktoś chciałby przeznaczyć więcej – może wziąć kilka kartek. Dary będą zbierane w kolejną niedzielę (i sobotę wieczorem) – tj. 4 i 5 grudnia 2021 r. przed mszami do wystawionych koszy.

Jeśli ktoś zna osoby potrzebujące wsparcia – można je zgłaszać do ks. Proboszcza /osobiście lub tel. 607162073/, podając imię, nazwisko, adres, opisując sytuację (osoba samotna, rodzina). Te zgłoszenia będą przyjmowane tylko do najbliższego czwartku 25 listopada 2021 r.

Na kartce z produktami będzie także numer telefonu do osoby koordynującej pakowanie i rozwożenie paczek – zapraszamy do włączenia się w te działania.

I bądźmy odpowiedzialni – jeżeli ktoś zabierze kartkę, to zrealizujmy zakupy i dostarczmy produkty – bo konkretna osoba będzie na nie czekać.


Ogłoszenia 14-21.11.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    14 - 21.11.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny. O 15.00 zapraszamy na nieszpory.

Dziś po mszach św. można złożyć swój na dar na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Koszyczki wystawione są z przodu na balaskach.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek po mszy o godz. 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. Zachęcamy do zapisywania próśb i podziękowań w księdze intencji.

- w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. Adoracja w czwartek od 17.00 do 21.00, w sobotę od 17 do 18.00.

- w piątek na mszę wieczorną o 18.00 zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, po mszy spotkanie w kościele. O 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem.

- przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również wspomnienie św. Tarsycjusza - patrona ministrantów. Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin w niedzielę o 15.30, po niej spotkanie w domu parafialnym.

 

 1. W sobotę o 9.30 spotkanie dla Dzieci Maryi i nowych osób.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o tym dlaczego Papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas.

 

 1. Wobec dużego zainteresowania przyszłoroczną pielgrzymką do Lourdes i La Salette organizujemy drugą grupę w terminie 30 lipca – 6 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablotce, zapisy w kancelarii.

 

 

 

Szlakiem sanktuariów maryjnych                     Pielgrzymka Parafii św. Antoniego w Rybniku

30.07 – 6.08.2022                                             KOSZT:  1900 zł lub 290 euro i 600 zł          

 

30.07, sobota              Rybnik – Padwa

31.07, niedziela           Padwa – Oropa/Sanktuarium Czarnej Madonny

1.08, poniedziałek      Oropa -  La Salette/Sanktuarium MB

2.08, wtorek                La Salette – Lourdes/Sanktuarium MB

3.08, środa                   Lourdes

4.08, czwartek            Lourdes - Nicea

5.08, piątek                  Nicea - Conselve

6.08, sobota                Conselve – Rybnik

 

 

 


Ogłoszenia 7-14.11.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   7 - 14.11.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O 15.00 zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych.

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie. Po mszy o godz. 8.00  i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Również o 19.00 w kaplicy domu parafialnego krąg biblijny.

- w środę wspomnienie św. Leona, papieża, o 19.00 w salce na probostwie spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy nowych panów na to spotkanie.

- w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 10.30 msza św. w intencji Ojczyzny po niej przejście na rynek miasta.

- w piątek wspomnienie św. Jozafata, a w sobotę pierwszych polskich męczenników.

 

 1. W poniedziałek swoje urodziny obchodzi wikary - ks. Szymon. Życząc mu obfitości błogosławieństwa Bożego zapraszamy na msze św. w intencji solenizanta na godz. 18.00.

 

 1. Dziękujemy tym osobom, które odpowiedziały na naszą prośbę i zatroszczyły się o jesienne porządki wokół bazyliki.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o niezwykłym małżeństwie Mików. Po mszach można również nabyć książkę pt. Zawsze myśl o niebie o osobie ks. Jana Machy autorstwa naszej parafianki. W zakrystii do zakupienia pięknie wydane modlitewniki Żywego różańca, są przeznaczone dla wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 

 1. Za tydzień w kościołach zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie

 

 

 

Jezu Chryste, przemierzałeś miasta i wsie „lecząc wszystkie choroby i wszystkie słabości”. Na twój rozkaz chorzy odzyskiwali zdrowie. Przyjdź nam teraz z pomocą pośród rozprzestrzeniającego się w świecie koronawirusa, abyśmy mogli doświadczyć twojej uzdrawiającej miłości.

Ulecz tych, którzy są chorzy z powodu tego wirusa. Niech odzyskają siłę i zdrowie dzięki dobrej opiece medycznej. Ulecz nas z lęku, który uniemożliwia współpracę z innymi ludźmi i sprawia, że sąsiedzi nie pomagają sobie nawzajem.

Jezu Chryste, uzdrowicielu wszystkich, bądź przy nas w czasach niepewności i smutku.

Bądź z tymi, którzy zmarli z powodu wirusa. Niech odpoczywają z Tobą w twoim wiecznym pokoju.

Bądź z rodzinami chorych i zmarłych, gdy martwią się i rozpaczają. Strzeż ich przed chorobą i przed rozpaczą. Niech doświadczą twojego pokoju!

Bądź z lekarzami, pielęgniarkami, całym personelem medycznym i z tymi, którzy prowadzą badania nad znalezieniem lekarstwa. Wspieraj wszystkich, którzy otaczają opieką poszkodowanych i narażają swoje życie. Napełnij ich twoim pokojem i chroń ich.

Pomóż nam wytrwać i być zawsze gotowymi, a nasz niepokój zastąp swoim pokojem.

Jezu Chryste, uzdrów nas!

 


Ogłoszenia 31.10-7.11.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    31.10 – 7.11.2021

  

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele za wyjątkiem mszy o godz. 15.30. O 14.00 na nowej części cmentarza rozpocznie się procesja z modlitwami za naszych zmarłych. Zapraszamy do udziału.

- we wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania komunii św. za zmarłych oraz do zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpusty można zyskiwać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz przez cały listopad przez nabożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

- w zakrystii można też składać wypominki za naszych zmarłych, będziemy modlić się za nich w różańcu do 7 listopada włącznie o 17.30

- w środę o 8.00 msza św. w intencji seniorów po niej spotkanie w domu parafialnym

- w piątek o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych o 16.30 msza szkolna. W sobotę o 8.00 msza za czcicieli Matki Bożej po niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Kapłani odwiedzą chorych z Najśw. Sakramentem. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii. O 16.00 w sobotę msza w intencji harcerzy i skautów.

 

 1. Dziękujemy 2 paniom, które odpowiedziały na naszą prośbę i zatroszczyły się o porządki wokół bazyliki. Prosimy o pomoc również inne chętne osoby, zwłaszcza panów. Kolejne prace porządkowe w środę o 9.00.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o historii litanii do Wszystkich Świętych. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych. Dzieci, które otrzymywały obrazki różańcowe, niech przyniosą plansze do zakrystii do 1.11.

 

 1. Za tydzień w ramach przygotowań do beatyfikacji Sł. Bożego ks. Jana Machy  będzie można zakupić książkę o nim pt. Zawsze myśl o niebie, autorstwa naszej parafianki. 

 


Ogłoszenia 24-31.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   24 – 31.10.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu o 17.15.

 

Rozpoczyna się tydzień misyjny, w naszych modlitwach zwłaszcza różańcowych pamiętajmy o misjach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji. Jeśli ktoś ma pragnienie może wesprzeć hospicjum i ośrodek zdrowia w Chilandze /czyt. Czilandze/ w Zambii prowadzony przez śląskie Siostry Boromeuszki.

Skarbonka na misje przy bocznych drzwiach kościoła od ul. Powstańców.

 

  

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej o godz. 8.00. O 19.00 nauka Drogi Katechumenalnej w kościele a w kaplicy domu parafialnego krąg biblijny.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

 - w czwartek Święto Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu w sobotę od 17 do 18.00

- w sobotę rocznica poświęcenia kościoła archikatedralnego w Katowicach. O godz. 8.00 msza św. w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie w domu parafialnym. Chcemy po raz pierwszy w historii bazyliki aby spotkały się 9 róż różańcowych działających w naszej parafii. To jest 180 osób. Nowe osoby chętne do 10 róży zapraszamy też na msze św.  

     

2, Dzieci Maryi proponują nam zakup zniczy na groby naszych bliskich. W ten sposób pomożemy w finansowaniu rekolekcji dla dzieci.

 

 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorje i innych miejsc chorwackich. Plan jest w gablotce. Zapisy w kancelarii. Ks. Szymon wraz z młodzieżą zapraszają młodych na Bal Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października w domu parafialnym. Szczegóły na plakacie i na facebooku parafialnym.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Druki są na stoliku z gazetami.

 

 1. Chętne osoby zapraszamy we wtorek na godz. 9.00 do jesiennych porządków wokół bazyliki.

Ogłoszenia 17-24.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   17 - 24.10.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu o 17.15.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. O 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały, modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej o godz. 8.00

- w środę wspomnienie św. Jana Kantego. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

 - w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu w (sobotę od 17 do 18.00). 

W tym dniu zapraszamy na różaniec, mszę św. i spotkanie w domu parafialnym Franciszkański Zakon Świeckich i sympatyków.

- w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 msza św. dla klas 7 wraz z rodzicami, po mszy spotkanie.

- w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Msza św. z udziałem członków ruchu o 15.30.

     

2, Za tydzień po mszach św. Dzieci Maryi będą nam proponować zakup zniczy na groby naszych bliskich. W ten sposób pomożemy w finansowaniu rekolekcji dla dzieci.

 

 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gruzji w lipcu przyszłego roku. Organizujemy też pielgrzymkę do Medjugorje i innych miejsc chorwackich. Plan jest w gablotce. Zapisy w kancelarii. Ks. Szymon wraz z młodzieżą zapraszają młodych na Bal Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października w domu parafialnym. Szczegóły na plakacie na facebooku parafialnym.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o świętych nauczycielach i dziennikarzu nawróconym z islamu na katolicyzm.

 

 1. Prezydent Rybnika informuje, że w dniach 18-22 października będzie można oddać głos na projekt z budżetu obywatelskiego. Wszystkie informacje na stronie miasta.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

Gertruda Pastuszka, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 


Ogłoszenia 10-17.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE   10 - 17.10.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

Na remont domu parafialnego i brukowanie placu przed salkami.

 

Dziś z racji obchodzonego w całej Polsce Dnia Papieskiego można złożyć po mszy ofiarę na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia i zakupić tradycyjne wadowickie kremówki. Kupując wspieramy inicjatywy naszej młodzieży oazowej.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszego regionu. Zapraszamy również małżeństwa z naszej parafii.

- we wtorek nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i o 17.30. O 19.00 krąg biblijny w kaplicy domu parafialnego oraz w salce spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

- w środę dzień fatimski o 18.00 msza św. w intencji czcicieli MB, a po niej nabożeństwo  i procesja. Modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie w kaplicy domu parafialnego.

          Po mszy o 8.00 rano w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 - w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu, w sobotę od 17 do 18.00. O 18.00 spotkanie chóru parafialnego – zapraszamy nowe osoby do zasilenia chóru parafialnego.

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Na mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8, po mszy spotkanie w kościele. 22 października w piątek o 18.00 msza dla klas 7 wraz z rodzicami, po mszy spotkanie.

          W piątek też o 19.00 w salce na probostwie nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

- w sobotę uroczystość św. Jadwigi Śl.

 

2. Trwają nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Dla dzieci są przygotowane obrazki.

 

 1. W piątek 15 października o 17.00 w kaplicy domu parafialnego kolejne spotkanie dla osób szukających wsparcia duchowego i rodzin dotkniętych problematyką zaburzeń psychicznych.

Msza św. i spotkanie przy stole. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W przyszłym roku w czerwcu i lipcu parafia nasza organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Europy oraz do Gruzji. Plan pielgrzymek w gazetce Głos św. Antoniego. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, W nim m.in. artykuł o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów. Jest też Głos św. Antoniego z listem episkopatu na Dzień Papieski oraz programy parafialnych pielgrzymek.

 

 1. Przy ołtarzu MB Różańcowej można podziwiać piękną makietę naszej bazyliki wykonaną przez parafianina p. Antoniego Kapiasa. Owoc przeszło 2 lat pracy. Bardzo dziękujemy za to dzieło.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Henryk Obruśnik i Stanisław Grzesiczek wieczny odpoczynek …


Ogłoszenia 3-10.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    3 - 10.10.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszego seminarium.

 

1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 16.30 w salce spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego. Zapraszamy również panów z naszej parafii.

- we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 19.00 kolejna katecheza Drogi Neokatechumenalnej.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. O godz. 8.00 rano msza w intencji seniorów, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.

 - w czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. I czwartek miesiąca. O 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

- w sobotę zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na spotkanie o 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30. Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium świętego Józefa w Rudzie Śląskiej.

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

 

 

2. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce.

    W piątek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią. Poświecimy im różańce.

 

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o niemieckiej drodze synodalnej i o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego. Jest też książeczka Wszystko o różańcu.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Władysław Czop, Jadwiga Mura, Wojciech Pieczka, Ewa Sobczyńska, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 26.09-3.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     26.09 – 3.10.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

  

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, o 18.45 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

- we wtorek wspomnienie św. Wacława, nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej  i o 17.30. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy nowych panów do tworzenia tej grupy. W tym dniu odbywa się też tradycyjna Koronka na ulicach miast. Zapraszamy do odmówienia koronki o 15.00 przy pomniku Jana Pawła II lub przy kapliczce na Ligocie.

- w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Hieronima. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O 19.00 spotkanie młodzieży oazowej.

- w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na spotkanie o 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Kolekta w tym dniu na Seminarium Duchowne.

 

 1. Rozpoczęliśmy katechezy na temat wiary głoszone przez Drogę Neokatechumenalną. Zapraszamy do udziału. Katechezy we wtorki i piątki o 19.00 w bazylice.

 

3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by odpowiedzieć na wołanie Matki Bożej: Odmawiajcie różaniec. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją  w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce.

 

 1. W tym tygodniu też I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, a po niej msza szkolna. W sobotę msza o 8.00 w intencji czcicieli NMP, po  niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Odwiedzimy też chorych – zgłoszenia w zakrystii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. rozmowa z prowincjałem polskich Dominikanów. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Bogumiła Rygoł, Aleksandra Machnik, Adam Tatarczyk, Renata Paryzek, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 19-26.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     19 - 26.09.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i o 17.30. O 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci klas 3 zainteresowanych I Komunią. Obecność obojga rodziców obowiązkowa. Wcześniej o 16.30 w salce na probostwie spotkanie dzieci przed Wczesną Komunią.

- w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej i zainteresowanych.

- w sobotę zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. O 14.00 dodatkowa miesięczna msza św. dla osób głuchoniemych.

 

 1. Od piątku 24 września rozpoczynamy cykl katechez na temat wiary głoszonych przez Drogę Neokatechumenalną. Zapraszamy do udziału. Katechezy we wtorki i piątki o 19.00 w bazylice.

 

3. Chcemy w parafii utworzyć kolejny krąg Oazy Rodzin – Domowego Kościoła. Rodziny zainteresowane pogłębieniem swojej relacji do Boga i do siebie nawzajem prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 

4. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje w Brennej w dniach 4-7.10 dla czcicieli Matki Bożej. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego i książeczki o Prymasie Wyszyńskim w cenie 5 zł.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej 

Grzegorz Jarosz i Eugeniusz Madaj, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.