Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia 3-10.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    3 - 10.10.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszego seminarium.

 

1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 16.30 w salce spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. O 19.00 miesięczna msza św. w intencji mężów i ojców całego regionu rybnickiego. Zapraszamy również panów z naszej parafii.

- we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 19.00 kolejna katecheza Drogi Neokatechumenalnej.

- w środę po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. O godz. 8.00 rano msza w intencji seniorów, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym.

 - w czwartek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. I czwartek miesiąca. O 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania. Od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

- w sobotę zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na spotkanie o 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30. Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium świętego Józefa w Rudzie Śląskiej.

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

 

 

2. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w tygodniu o 17.15 w niedziele o 15.00. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce.

    W piątek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci przed I Komunią. Poświecimy im różańce.

 

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł o niemieckiej drodze synodalnej i o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego. Jest też książeczka Wszystko o różańcu.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Władysław Czop, Jadwiga Mura, Wojciech Pieczka, Ewa Sobczyńska, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 26.09-3.10.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     26.09 – 3.10.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

  

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, o 18.45 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

- we wtorek wspomnienie św. Wacława, nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej  i o 17.30. O 19.00 w salce na probostwie spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy nowych panów do tworzenia tej grupy. W tym dniu odbywa się też tradycyjna Koronka na ulicach miast. Zapraszamy do odmówienia koronki o 15.00 przy pomniku Jana Pawła II lub przy kapliczce na Ligocie.

- w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek wspomnienie św. Hieronima. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 21.00

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O 19.00 spotkanie młodzieży oazowej.

- w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na spotkanie o 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Kolekta w tym dniu na Seminarium Duchowne.

 

 1. Rozpoczęliśmy katechezy na temat wiary głoszone przez Drogę Neokatechumenalną. Zapraszamy do udziału. Katechezy we wtorki i piątki o 19.00 w bazylice.

 

3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o 17.15, w niedziele o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by odpowiedzieć na wołanie Matki Bożej: Odmawiajcie różaniec. Zachęcamy też, by wraz z intencją ofiarować jedną różę Matce Bożej i umieścić ją  w wazonie przy ołtarzu MB Różańcowej. Dzieci będą otrzymywać na różańcu tematyczne obrazki. Każdego dnia różaniec prowadzi jedna z grup parafialnych. Grafik jest do wglądu w gablotce.

 

 1. W tym tygodniu też I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, a po niej msza szkolna. W sobotę msza o 8.00 w intencji czcicieli NMP, po  niej nabożeństwo i różaniec wynagradzający. Odwiedzimy też chorych – zgłoszenia w zakrystii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. rozmowa z prowincjałem polskich Dominikanów. Jest też MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

Bogumiła Rygoł, Aleksandra Machnik, Adam Tatarczyk, Renata Paryzek, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 19-26.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     19 - 26.09.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 Rybnicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na tę modlitwę uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.

- we wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – nabożeństwo do św. Antoniego po mszy porannej i o 17.30. O 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci klas 3 zainteresowanych I Komunią. Obecność obojga rodziców obowiązkowa. Wcześniej o 16.30 w salce na probostwie spotkanie dzieci przed Wczesną Komunią.

- w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio. Adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00

- w piątek po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej i zainteresowanych.

- w sobotę zapraszamy chłopców do zasilenia grupy ministrantów na 9.00, a dziewczynki do grupy Dzieci Maryi na 9.30

- w niedziele o 10.30 msza ze szczególnym udziałem dzieci. O 14.00 dodatkowa miesięczna msza św. dla osób głuchoniemych.

 

 1. Od piątku 24 września rozpoczynamy cykl katechez na temat wiary głoszonych przez Drogę Neokatechumenalną. Zapraszamy do udziału. Katechezy we wtorki i piątki o 19.00 w bazylice.

 

3. Chcemy w parafii utworzyć kolejny krąg Oazy Rodzin – Domowego Kościoła. Rodziny zainteresowane pogłębieniem swojej relacji do Boga i do siebie nawzajem prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 

4. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje w Brennej w dniach 4-7.10 dla czcicieli Matki Bożej. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego i książeczki o Prymasie Wyszyńskim w cenie 5 zł.

 

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej 

Grzegorz Jarosz i Eugeniusz Madaj, wieczny odpoczynek …

 

 

 

 


Ogłoszenia 12-19.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 12 - 19.09.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej parafii.

Zgodnie z zapowiedzią, po mszy można złożyć swój dar materialny na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom m.in. z Afganistanu. To zbiórka w kościołach całej Polski.

 Bóg zapłać.

 

W  liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszamy na mszę św. o 18.00 w intencji czcicieli MB, po niej różaniec i procesja z figurą.

O 19.30 w salce na probostwie spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa.

- we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 19.00 wyjątkowo miesięczna msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do tej modlitwy nowe małżeństwa. Będzie również okazja wstąpić do kręgu Domowego Kościoła. W salce na probostwie o 19.00 pierwsze spotkanie kręgu biblijnego.

- w środę wspomnienie MB Bolesnej. Po mszy wieczornej modlitwa z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie.

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a w sobotę od 17 do 18.00.

- w sobotę święto św. Stanisława Kostki, o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

- w niedziele na mszę o 10.30 zapraszamy od tego roku szkolnego szczególnie rodziny z dziećmi. Dzieci będą otrzymywały obrazki i poznawały historię owcy Magdy.

 

W kancelarii trwają zapisy na:

 

- pielgrzymkę mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry w sobotę 18 września. Wyjazd o 13.00, zachęcamy do udziału panów z naszej parafii. 

- pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na mszę dożynkową, a potem do grobu bł. ks. Popiełuszki w sobotę 18 września.

 

Pierwsze spotkanie dzieci i obojga rodziców zainteresowanych wczesną komunią we wtorek 14 września o 16.30 w salce na probostwie. 

Spotkanie rodziców dzieci klas 3 we wtorek 21 września o 19.00 w kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami w piątek 17 września. Msza św. o 18.00 i po niej spotkanie. 

 

16 września o godz. 10.00 w ramach akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci nastąpi odbiór  tego typu sprzętu, który jest dla nas nieużyteczny. Wspieramy w ten sposób Kościół na wschodzie. Sprzęt można składać za domem parafialnym 15 i 16.09.

 

Polecamy Gościa Niedzielnego i książeczki o Prymasie Wyszyńskim w cenie 5 zł. 

 

W zakrystii lub w kancelarii można odebrać nagrody w konkursie wakacyjnym Antoniczkowy Detektyw. W konkursie wzięło udział 15 osób dziękujemy za zaangażowanie.

 


Ogłoszenia 5-12.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    5 - 12.09.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny na rzecz naszej archidiecezji.

 

 W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek o 19.00 msza w intencji mężów i ojców prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Wcześniej o 17.00 w domu parafialnym, spotkanie Akcji Katolickiej i osób zainteresowanych.

- we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. O godz. 19.00 w bazylice koncert organowy Wolfganga Seifena w ramach Dni Muzyki Organowej  i Kameralnej.

- w środę Święto Narodzenia NMP. O 8.00 msza św. w intencji seniorów, a po niej spotkanie przy stole w domu parafialnym. Wieczorem po mszy wieczornej adoracja z Diakonią Modlitwy Ruchu Światło Życie. W Pszowie odpust ku czci MB Pszowskiej.

- w czwartek od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a w sobotę od 17.00 do 18.00.

- w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów i kandydatów o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

- za tydzień w niedzielę Uroczystość NMP Piekarskiej, w Warszawie beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

 

 1. W kancelarii trwają zapisy na:

 

- pielgrzymkę Legionu Maryi i czcicieli Matki Bożej do Częstochowy i do Doliny Miłosierdzia w sobotę 11 września.

- pielgrzymkę mężczyzn na męskie Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 18 września

- pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na mszę dożynkową, a potem do grobu bł. ks. Popiełuszki w sobotę 18 września.

 

 1. W kancelarii można również zgłaszać dzieci do wczesnej komunii. Pierwsze spotkanie dzieci i obojga rodziców wtorek 14 września o 16.30 w salce na probostwie.

Spotkanie rodziców dzieci klas 3 we wtorek 21 września o 19.00 w kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami w piątek 17 września. Msza św. o 18.00 i po niej spotkanie.

 

 1. 16 września w ramach akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci nastąpi odbiór tego typu sprzętu który jest dla nas nieużyteczny. Wspieramy w ten sposób Kościół na wschodzie. Sprzęt można składać za domem parafialnym 15 i 16.09.

 

 1. Polecamy Gościa Niedzielnego, jest też specjalne wydanie poświecone w całości osobie kard. Wyszyńskiego w cenie 10 zł i książeczki o Prymasie w cenie 5 zł.

 

 


Ogłoszenia 29.08-5.09.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     29.08 – 5.09.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 1. Od poniedziałku wracamy do mszy św. porannych o godz. 7.00 i w niedziele o 15.30.

 

 1. Zapraszamy parafian na mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00. Podziękujemy wtedy księżom Kazimierzowi, Piotrowi i Mateuszowi za ich posługę w naszej parafii a przywitamy księży Pawła, Michała i Szymona. Szczególnie do udziału zapraszamy członków grup którymi opiekowali się kapłani.

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę początek nowego roku szkolnego. O 8.00 msza na rozpoczęcie dla SP 5 i Ośrodka Szk. Wychowawczego, o 9.00 dla II LO, o 10.00 dla ZST, o 11.00 dla I LO i o godz. 18.00 dla SP 4. O 18.00 również intencja urodzinowa w intencji wikarego ks. Pawła Zielińskiego.

- w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. Na mszę o 18.00 zapraszamy przedstawicieli grup i wspólnot. Liderom wręczymy świece na nowy rok formacyjny. O 19.00 w piątek nauka przed chrztem w salce na probostwie. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży oazowej.

- w sobotę o 10.00 spotkanie ministrantów i Dzieci Maryi

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza za powołania i o powołanych, od 17.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi. W piątek o 16.00 spowiedź dla dzieci szkolnych i o 16.30 msza szkolna. Poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W sobotę o 8.00 msza za Czcicieli Niepok. Serca NMP po niej nabożeństwo i różaniec. Od 8.00 też odwiedzimy chorych i starszych parafian, zgłoszenia w zakrystii do czwartku.

 

 1. W kancelarii rozpoczynają się zapisy na:

 

- pielgrzymkę Legionu Maryi i czcicieli Matki Bożej do Częstochowy i do Doliny Miłosierdzia w sobotę 11 września.

- pielgrzymkę mężczyzn na męskie oblężenie Jasnej Góry w sobotę 18 września

- pielgrzymkę do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na mszę dożynkową a potem do grobu bł. ks. Popiełuszki w sobotę 18 września.

 

 1. Prezydent Rybnika zaprasza na Rybnickie Dni promocji Zdrowia i Szczepień na kampusie w niedzielę 29 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W GN m.in., o lekarstwie papieża na kryzys. Jest też nowy MGN dla dzieci i Apostolstwo Chorych. Polecamy też kalendarze z kościołami naszej metropolii i kalendarze ze św. Tereską od Dz. Jezus. W zakrystii lub kancelarii można do wtorku składać formularze konkursowe nt św. Antoniego. Wszystkie pytania umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii.

 

 


Ogłoszenia 22.08-29.08. 2021

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 22 – 29.08.2021

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 

W  liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła. Po mszy porannej i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego. W tym dniu swoje urodziny obchodzi senior ks. Eugeniusz Witak. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o 18.00. 

- w czwartek Uroczystość. Częstochowskiej NMP

- w piątek wspomnienie św. Moniki

- w sobotę św. Augustyna

 

Za tydzień w niedzielę 29 sierpnia przywitamy w parafii nowych wikarych: ks. Szymona, Michała i Pawła. 

 

 


Ogłoszenia 15.08-22.08.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 15.08 – 22.08.2021Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

O. Franciszkowi dziękujemy za głoszone nam Słowo Boże 

i zachęcamy do wsparcia dzieł misyjnych.

Na zakończenie mszy św. poświęcimy też kwiaty zgodnie z tradycją MB Zielnej. 1. W  liturgii najbliższego tygodnia:

- we wtorek Uroczystość św. Jacka, patrona naszej metropolii.

- w piątek wspomnienie św. Bernarda

- w sobotę św. Piusa X, papieża, adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00 do 18.00, podobnie też w czwartek.

 

 1. Trwa remont dachu i elewacji domu parafialnego. Chcemy aby dom parafialny od września mógł dalej służyć grupom parafialnym. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.

 

 1. Za tydzień w niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału osobistego lub pielgrzymowania duchowego.
Ogłoszenia 8-15.08.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE     8 - 15.08.2021

 

 

Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

 

 W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Seniora Eugeniusza Witaka, który czas swojej emerytury kapłańskiej spędzać będzie w Rybniku i tym samym będzie posługiwać w naszej parafii.

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek  święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

- we wtorek święto św. Wawrzyńca, tradycyjnie po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę wspomnienie św. Klary

- w czwartek swoje urodziny obchodzi ks. Jerzy Dudek, msza św. w int. solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału. W czwartek i sobotę adoracja od 17.00 do 18.00.

- w piątek 13 VIII o 18.00 msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, o 17.30 odmówimy różaniec.

- w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

 1. W niedzielę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zgodnie z tradycją MB Zielnej na zakończenie każdej mszy poświęcimy kwiaty. Gościć też będziemy wtedy O. Franciszka ze zgromadzenia Ojców Oblatów, który będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

 1. 22 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Zapisy na wyjazd autokarowy z naszej parafii w kancelarii. Koszt przejazdu 20 zł.

 

 1. Polecamy do nabycia prasę katolicką.

 

 

 

 

 


Ogłoszenia 1.08-8.08.2021

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    1.08 – 8.08.2021

 

 Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i dar materialny.

Po mszy św. odpowiadając na apel episkopatu Polski, będzie można złożyć swój dar materialny na rzecz pomocy ofiarom powodzi i nawałnic w Polsce i w Europie.

Koszyczki wystawione są na balaskach – za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 1. W liturgii najbliższego tygodnia:

- rozpoczyna się miesiąc trzeźwości, zachęcamy do postanowień w temacie abstynencji do gorliwej modlitwy o ducha trzeźwości w naszych rodzinach. Księga trzeźwości wystawiona jest na ołtarzu NSPJ. Z racji miesiąca trzeźwości Centrum Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Boguszowicach zaprasza zainteresowanych do podjęcia bezpłatnej terapii. Szczegóły na plakacie w gablotce.

- we wtorek tradycyjnie po mszy o 8.00 i o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

- w środę wyrusza z Rybnika 76 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Zapraszamy do pielgrzymowania duchowego, plan takiego pielgrzymowania zamieszczony jest w folderze z intencjami. W sobotę o 9.00 wyjazd autokarowy do Częstochowy na powitanie pielgrzymów.

- w czwartek i w sobotę od 17 do 18 adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 8.00 msza za powołanych i o nowe powołania.

- w piątek Święto Przemienienia Pańskiego. I piątek miesiąca, o 15.00 Godzina Miłosierdzia w łączności z pielgrzymką rybnicką.

- w I sobotę miesiąca po mszy o 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Zakończył się remont kapliczki na Ligocie. Przy ołtarzu MB Różańcowej na planszy są zdjęcia z tego remontu. Dziękujemy miastu i mieszkańcom Ligoty za wykonane prace i za wszelką życzliwość.

 

 1. Polecamy prasę katolicką m.in. GN i artykuł o św. Janie Marii Vianneyu. Na stoliku z gazetami są też albumy w j. angielskim o Miłosierdziu Bożym. Mogą być pięknym prezentem dla naszych znajomych z innych krajów.

 

 

76 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę   4-8.08.2021

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.