Witamy serdecznie na stronie internetowej

Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Św. Antoniego

w Rybniku

 

 

 

 

Liturgia

2022-05-17, Wtorek, Rok C, II
Dz 14, 19-28
Ps 145 (144), 10-11. 12-13. 21 (R.: por. 12)
Por. Łk 24, 46b. 26b
J 14, 27-31a
2022-05-18, Środa, Rok C, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika
Dz 15, 1-6
Ps 122 (121), 1b-2. 4-5 (R.: por. 1bc)
J 15, 4a. 5b
J 15, 1-8
2022-05-19, Czwartek, Rok C, II
Dz 15, 7-21
Ps 96 (95), 1-2a. 2b-3. 10 (R.: por. 3)
Por. J 10, 27
J 15, 9-11

Wydarzenia

 

Modlitwa za maturzystów

W modlitwie pamiętajmy też o maturzystach zdających swoje egzaminy dojrzałości.


Rybnicki Aeropag Wiary w Dialogu - kolejne spotkanie

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary planowane na 23 maja o godz. 19.00. Tym razem prelegentem będzie ks. dr Arkadiusz Wuwer. Wygłosi on wykład nt. „Zagadnienia wojny sprawiedliwej oraz stanowiska Watykanu dot. Ukrainy'.


Pielgrzymki do Częstochowy i do Piekar

W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymki:

 - do Częstochowy 21 maja na czuwanie Odnowy w Duchu św.

- do Częstochowy 4 czerwca na pielgrzymkę Żywego Różańca

- do Piekar Śl. 29 maja na pielgrzymkę mężów i młodzieńców

Zapraszamy! 


Pielgrzymka do Medjugorie - ostatnie wolne miejsca!

Mamy kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorje i innych ciekawych miejsc w Chorwacji w terminie 9-16.08. Jest możliwość częściowej zapłaty po zakończeniu pielgrzymki. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii.

 

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

 

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN

 

 

 

 

 

 


Rocznice święceń kapłańskich - w skrócie

W piątek 13 maja odprawiona została msza w intencji bpa Grzegorza i naszych kapłanów z okazji ich rocznicy święceń kapłańskich, zaś w niedzielę o 12.00 msza św. w 15 r. święceń kapłańskich ks. Michała.

Naszym Księżom życzymy obfitości łask Bożych na dalsze lata posługi kapłańskiej!

 

 


Święcenia prezbiteratu - w skrócie

 W sobotę 14 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze odbyły się  święcenia prezbiteratu. Archidiecezja Katowicka zyskała 8 nowych księży. Pamiętajmy  w modlitwach o neoprezbiterach, szczególnie o księdzu Marcinie, który w naszej bazylice odbywał staż diakonacki. 

 


Intencje mszalne na 2023 r.

Od środy 4 maja można w kancelarii zamawiać intencje na nowy 2023 rok. Terminy można rezerwować również drogą internetową (z podaniem swojego numeru telefonu). Każdy otrzyma odpowiedź na wysłaną wiadomość. Adres internetowy parafii: rybnik.antoni@katowicka.pl

 

 


Budżet obywatelski Rybnika

Prezydent miasta informuje, że do 10 czerwca można zgłaszać wnioski w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Szczegóły TUTAJ.

 


Ku kościołowi synodalnemu

W piątek 22 IV o 19.00 w domu parafialnym odbyło się pierwsze spotkanie dla chętnych parafian w temacie Ku Kościołowi synodalnemu. Dziękujemy tym osobom, które w sposób konkretny włączyły się w życie Kościoła.

 

W dniach 9-10 października 2021 roku zainaugurowane zostało w Watykanie przez papieża Franciszka XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów „Dla Kościoła synodalnego. Komunia, uczestnictwo, misja”.

 

Proces synodalny został więc pomyślany po to, aby stworzyć przestrzeń szczególnego rodzaju spotkania, wzajemnego słuchania się, uważności i dialogu. Ma to być czas dzielenia się swoimi obawami, pragnieniami, nadziejami, ale też trudnościami, które generuje skomplikowana sytuacja Kościoła w świecie współczesnym. Dlatego pierwszy, lokalny etap Synodu odbywa się w poszczególnych diecezjach i polega na szerokich konsultacjach, aby wierni oraz ci, którym sprawy Kościoła nie są obojętne, mogli wnieść swój wkład w eklezjalny dialog.

 


Pomoc dla Ukrainy

Informujemy Parafian, że zbiórka na pomoc Ukrainie wyniosła 32 tys. złotych.

 

Poza tą zbiórką zakupiliśmy również środki opatrunkowe i lekarstwa dla szpitala wojskowego  w Kijowie, podkłady higieniczne, ubranka dla dzieci z domu dziecka na Ukrainie, cała kolektę ze mszy o 12.00 w niedzielę 6 marca przekazaliśmy również na pomoc Ukrainie. Cały czas przyjmujemy dary materialne i współpracujemy z centrum wolontariatu przy ul. Żorskiej i z punktem 28 Dzielnica. Nie ma na razie potrzeby przyjmowania uchodźców w domu parafialnym, znajdują miejsca w domach rodzin.

 

Nadal można pomóc Ukrainie:

 

 

  1. Modlitwą
  2. Ofiarą – skarbonka przy balaskach.
  3. Darami materialnymi (żywność, środki czystości).
  4. Deklaracją  przyjęciaw swoim domu.

Linki

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.