Witamy serdecznie na stronie internetowej

Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Św. Antoniego

w Rybniku

 

 

 

ZAPOWIEDZI

 

19 czerwca 2022 roku

 

Uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego

Wracamy do procesji z figurą Świętego przez miasto

Wracamy do Biesiady u Antoniczka

Liturgia

2022-05-26, Czwartek, Rok C, II, Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
Dz 18, 1-8
Ps 98 (97), 1bcde. 2-3b. 3c-4 (R.: por. 2a)
Por. J 14, 18
J 16, 16-20
2022-05-27, Piątek, Rok C, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Dz 18, 9-18
Ps 47 (46), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 8a)
Por. Łk 24, 46b. 26b
J 16, 20-23a
2022-05-28, Sobota, Rok C, II
Dz 18, 23-28
Ps 47 (46), 2-3. 8-9. 10 (R.: por. 8a)
Por. J 16, 28
J 16, 23b-28

Wydarzenia

 

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha św. Stosowne modlitwy każdego dnia na zakończenie mszy wieczornej.


Rybnicki Aeropag Wiary w Dialogu - Uwaga! Zmiana terminu!

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rybnickiego Areopagu Wiary planowane na 30 maja o godz. 19.00. Tym razem prelegentem będzie ks. dr Arkadiusz Wuwer. Wygłosi on wykład nt. „Zagadnienie wojny sprawiedliwej oraz stanowisko Watykanu dot. Ukrainy”.


Pielgrzymki do Częstochowy i do Piekar

W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymki:

- do Częstochowy 4 czerwca na pielgrzymkę Żywego Różańca

- do Piekar Śl. 29 maja na pielgrzymkę mężów i młodzieńców.

Zapraszamy! 


Pielgrzymka do Medjugorie - spotkanie organizacyjne - wolne miejsca!

W poniedziałek o 18.00 w domu parafialnym spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje. Są jeszcze wolne miejsca.

 

Wyjazd w terminie 9-16.08. Jest możliwość częściowej zapłaty po zakończeniu pielgrzymki. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii.

 

Ostatnie wolne miejsca !!!

 

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

- Sanktuaria chorwackie - MEDJUGORJE

 

Termin: 9 – 16.08.2022       Cena: 300 EUR i 660 PLN

 

 

 

 

 

 


Światowy dzień młodzieży 2023

W przyszłym roku od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem. Organizujemy wyjazd dla młodzieży. Szczegóły i zapisy w kancelarii lub u ks. Proboszcza.


Intencje mszalne na 2023 r.

Od środy 4 maja można w kancelarii zamawiać intencje na nowy 2023 rok. Terminy można rezerwować również drogą internetową (z podaniem swojego numeru telefonu). Każdy otrzyma odpowiedź na wysłaną wiadomość. Adres internetowy parafii: rybnik.antoni@katowicka.pl

 

 


Budżet obywatelski Rybnika

Prezydent miasta informuje, że do 10 czerwca można zgłaszać wnioski w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Szczegóły TUTAJ.

 


Ku kościołowi synodalnemu

W piątek 22 IV o 19.00 w domu parafialnym odbyło się pierwsze spotkanie dla chętnych parafian w temacie Ku Kościołowi synodalnemu. Dziękujemy tym osobom, które w sposób konkretny włączyły się w życie Kościoła.

 

W dniach 9-10 października 2021 roku zainaugurowane zostało w Watykanie przez papieża Franciszka XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów „Dla Kościoła synodalnego. Komunia, uczestnictwo, misja”.

 

Proces synodalny został więc pomyślany po to, aby stworzyć przestrzeń szczególnego rodzaju spotkania, wzajemnego słuchania się, uważności i dialogu. Ma to być czas dzielenia się swoimi obawami, pragnieniami, nadziejami, ale też trudnościami, które generuje skomplikowana sytuacja Kościoła w świecie współczesnym. Dlatego pierwszy, lokalny etap Synodu odbywa się w poszczególnych diecezjach i polega na szerokich konsultacjach, aby wierni oraz ci, którym sprawy Kościoła nie są obojętne, mogli wnieść swój wkład w eklezjalny dialog.

 


Pomoc dla Ukrainy

Informujemy Parafian, że zbiórka na pomoc Ukrainie wyniosła 32 tys. złotych.

 

Poza tą zbiórką zakupiliśmy również środki opatrunkowe i lekarstwa dla szpitala wojskowego  w Kijowie, podkłady higieniczne, ubranka dla dzieci z domu dziecka na Ukrainie, cała kolektę ze mszy o 12.00 w niedzielę 6 marca przekazaliśmy również na pomoc Ukrainie. Cały czas przyjmujemy dary materialne i współpracujemy z centrum wolontariatu przy ul. Żorskiej i z punktem 28 Dzielnica. Nie ma na razie potrzeby przyjmowania uchodźców w domu parafialnym, znajdują miejsca w domach rodzin.

 

Nadal można pomóc Ukrainie:

 

 

  1. Modlitwą
  2. Ofiarą – skarbonka przy balaskach.
  3. Darami materialnymi (żywność, środki czystości).
  4. Deklaracją  przyjęciaw swoim domu.

Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie – Rok Rodziny, dlatego zachęcamy wszystkie rodziny do zapoznania się z materiałami formacyjnymi przygotowanymi w Rzymie na tą okazję, dostępne na stronie duszpasterstwa rodzin: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/210-rok-amoris-laetita w zakładce: X Światowe Spotkanie Rodzin”.

 

 


Linki

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.