Meksyk 2025 BRAK MIEJSC

Pielgrzymka: Meksyk – Cancun         16.02-1.03.2025

 

Dzień 1, 16.02.2025 Dojazd do Wiednia i wylot

Wyjazd z Rybnika ok. 12.00, wylot z Wiednia do Istambułu o 19.00. Przesiadka na samolot do Meksyku.

 

Dzień 2, 17.02.2025 Dolot do Meksyku i zwiedzanie Bazyliki Guadalupe

Przylot do Meksyku o godz. 8.15. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Zwiedzanie Bazyliki Guadalupe z przewodnikiem: Stara Bazylika, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Źródlana, Ogrody Gwadelupiańskie. Czas wolny na udział w mszy świętej, modlitwy i rozmyślania w Sanktuarium. Obiad. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Nocleg.

 

Dzień 3, 18.02.2025 Plac Trzech Kultur - Plac Zocalo

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur i zwiedzanie kościoła Santiago de Tlatelolco, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się MB Guadalupe. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zocalo, Katedra, Pałac Prezydencki jedynie z zewnątrz. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

Dzień 4, 19.02.2025 Miasto Meksyk - Teotihuacan - Puebla

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Guadalupe, msza święta. Czas wolny. Przejazd na północ Meksyku i zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili. Obiad pod piramidami. Przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach Ixtacihuatl i Popocatepetl do „miasta aniołów” Puebla. Nocleg.

 

Dzień 5, 20.02.2025 Cholula - Tonantzintla - Oaxaca

Śniadanie. Wizyta przy monumentalnej piramidzie w Cholula. Zwiedzanie słynnego z . indiańskiego baroku kościółka  w Tonantzintla, gdzie filigranowe rzeźby ozdobionych pióropuszami cherubinów, pełnych kolorów, kwiatów i owoców mieszają się ze sobą w jednym z najwspanialszych przykładów ludowej sztuki sakralnej na świecie. Obiad w dawnym klasztorze Jezuitów z narodową potrawą Meksyku – kurą w czekoladzie. Zwiedzanie Puebli i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo, rynek Parian. Przejazd do Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

Dzień 6, 21.02.2025 Monte Alban - Cuilapam - Tehuantepec

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza, prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Zwiedzanie starówki Oaxaca, Zocalo, Santo Domingo. Po południu wizyta w indiańskiej wiosce Cuilapam z odwiedzonymi przez Jana Pawła II ruinami dominikańskiego klasztoru i zwiedzanie największego drzewa Meksyku: Arbol de Tule. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal, degustacje. Obiad. Nocleg w Tehuantepec.

 

Dzień 7, 22.02.2025 Sumidero - San Cristobal de las Casas

Śniadanie i przejazd do magicznego miasta Chiapa de Corzo. Rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero, którego ściany dochodzą do 1300 m. wysokości. Obiad. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Wieczorny spacer po San Cristobal. Nocleg.

 

Dzień 8, 23.02.2025 San Cristobal - Chamula - Zinacantan

Śniadanie. Zwiedzanie starówki San Cristobal, Katedra, Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, etc. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Obiad. Przejazd do Palenque na nocleg.

 

Dzień 9, 24.02.2025 Palenque - Campeche

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Plac Liściastego Krzyża, Pałac, Obserwatorium. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej. Wyjazd na półwysep Jukatan starożytnym szlakiem Majów regionu Puuc. Obiad w restauracji na trasie. Spacer po objętej patronatem UNESCO malowniczej starówce Campeche. Nocleg.

 

Dzień 10, 25.02.2025  Uxmal - Merida

Śniadanie. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie plantacji drzew kakaowych oraz muzeum czekolady, połączone z degustacją. Obiad. Przejazd do Meridy – kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu i koszenili. Zwiedzanie starówki miasta: Zocalo, Katedra i Pałac Gubernatora. Nocleg.

 

Dzień 11, 26.02.2025 Izamal - Chichen Itza - Valladolid - Cancun/ Riviera Maya All Inclusive

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium MB Jukatańskiej w Izamal, gdzie w roku 1993 miała miejsce słynna msza papieska dla Indian całego kontynentu amerykańskiego. Zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 r. za jeden z 7 cudów świata – Chichén Itzá: Boisko do Gry w Pelotę, Ściana Czaszek, Platforma Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnia Ofiarna – Cenote Sagrado, Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne. Zwiedzanie plantacji agawy oraz rzemieślniczej destylarni tequili wraz z degustacją. Przystanek na kolonialnej starówce Valladolid, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu All Inclusive z bezpośrednim odstępem do plaży w Cancun/ Riviera Maya. Kolacja i nocleg.

 

Dzien 12, 27.02.2025 Cancun/ Riviera Maya All Inclusive

Śniadanie. Wypoczynek na karaibskich plażach. Podczas pobytu w hotelu pakiet all inclusive Cancun/ Riviera Maya. Obiad, kolacja i nocleg.

 

Dzień 13, 28.02.2025 Wylot z Meksyku

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Cancun/ Riviera Maya. 11.00 przejazd na lotnisko w Cancun o 14.30. Wylot z Meksyku do Istambułu.

 

Dzień 14, 01.03.2025 Powrót do Polski

Przylot do Wiednia 13.05. Powrót do Polski.

 

CENA: 1630 USD program + 3240 bilet lotniczy + 200 USD + 250 zł transport + 200 zł ubezp. 

=  1630 USD + 3240 zł + 450 zł =  10210 zł /dolar po 4 zł/ + 200 USD płatne na miejscu

 

CENA PROGRAMU ZAWIERA

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
 • noclegi w hotelach lok. 3* i 4*; w Cancun hotel lok. 4* z bezpośrednim dostępem do plaży;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);
 • pakiet all inclusive, śniadania, obiady i kolacje oraz napoje open bar w hotelu w Cancun,
 • degustacje pulque i tequili w Teotihuacan;
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;

 

CENA PROGRAMU NIE ZAWIERA 

 • biletów lotniczych 3240 zł, ubezpieczeń podróżnych ok. 200 zł
 • Transportu na i z lotnisko Wiedeń 250 zł
 • dopłaty do pokoju SGL: +600 USD;
 • biletów wstępów, kosztów lokalnych przewodników i kosztów bezpośrednich, ok. 200 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 3 USD/dzień/os.)
 • wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem i opisem;

 

 

UWAGI

 

PLATNOŚCI NA KONTOBRAK MIEJSC !!!

 • 30% w momencie potwierdzenia udziału w grupie - przy zapisie- Przed zapisem i wpłatą 490 USD zapytaj SMS /607 162 073/ czy są jeszcze wolne miejsca. Na dzień 11.04 jest juz zapisanych 38 osób
 • 70% na ok. 35 dni przed data rozpoczęcia wyjazdu

 

 1. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wpłata zaliczki 490 USD na konto dolarowe do 15 kwietnia 2024r. Decyduje kolejność wpłat.

Konto dolarowe: Parafia św. Antoniego – Rybnik

PKO BP Rybnik, 05 1020 2472 0000 6702 0552 0137                                  BIC SWIFT                       BPKOPLPW

 

 1. Wpłaty złotówkowe na konto

PKO BP Rybnik 71 1020 2472 0000 6502 0627 1573

 

 1. Wszelkie zapytania u ks. Marek Bernacki, 607 162 073

 

Organizatorem pielgrzymki jest Parafia św. Antoniego w Rybniku i biuro Destino Mexico

 

 

 

Kochani …

Przedstawiam program pielgrzymki do Meksyku – Guadalupe aż na płw. Jukatan do Cancunu.

Organizatorem jest biuro Destino Mexico, które ma również swoją siedzibę w Meksyku. Ja byłem już  nimi dwukrotnie w Meksyku i jestem bardzo zadowolony. Program jest genialny !

Mamy przejazd właściwie przez większość Meksyku. Mamy wiele atrakcji lokalnych, mamy dzień odpoczynku w Cancun. Mamy dwukrotną wizytę w Guadalupe.

Lecimy liniami tureckimi Turkish Airlines. Z Wiednia przez Istambuł.

Cena nie jest zła. Porównajcie oferty innych biur – Meksyk z Cancun ….. Musimy jedynie dostosować się do terminów wpłat wyznaczonych przez biuro i linie lotnicze. Wszystkie wpłaty najlepiej na konto - dolary na pewno, złotówki opcjonalnie.

Kochani, lista jest pełna więc kto zainteresowany piszcie i wpłacajcie. Do 15 kwietnia.

Jeśli jakiekolwiek pytania, problemy dzwońcie – pozdrawiam – ks. Marek

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.