Fatima.2024

PIELGRZYMKA DO FATIMY

 

Alcobaça – Nazaré – Lizbona

Sanktuarium Fatimskie – domy pastuszków

Termin: 3-7.02.2024 r. (5 dni)

 

 

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

 

Dzień 1 (3.02, sob): Planowy przylot do Lizbony o godz. 13:20, spotkanie z przewodnikiem i kierowcą autokaru. Przejazd do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Zakwaterowanie w hotelu*** Casa Sao Nuno. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 2 (4.02, nd): Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego. Wspólna modlitwa. Odwiedzimy też domy Świętego Franciszka, Świętej Hiacynty oraz Siostry Łucji Santos w Aljustrel – pastuszków, którym objawiła się Matka Boska (w zależności od pogody, pójdziemy pieszo drogą krzyżową lub pojedziemy autokarem). Czas na wspólną modlitwę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3 (5.02, pon): Po śniadaniu przejazd do Alcobaçy - miejsca wyjątkowego, byłej siedziby francuskiego zakonu Cystersów. Ogrom świątyni przerasta najśmielsze wyobrażenia, a historia najbardziej znanych portugalskich kochanków Ines de Castro
i Pedro, których grobowce znajdują się w zaraz obok ołtarza, czynią to miejsce absolutnie niepowtarzalnym. Następnie przejazd do Nazaré (Nazaret) – urokliwej rybackiej miejscowości leżącej nad samym Atlantykiem. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej z Nazaré, upamiętniające cud, który nastąpił za wstawiennictwem Matki Boskiej. Samo miasteczko kusi też wyjątkową atmosferą, bajecznymi widokami i rewelacyjnymi restauracji z rybami i owocami morza. Nazaré posiada jedne
z najpiękniejszych portugalskich plaż. Powrót do Fatimy na kolację i nocleg.   

 

Dzień 4 (6.02, wt): Śniadanie. Przejazd do Lizbony na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy od podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Następnie zwiedzimy dolne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, windę Santa Justa, największy portugalski plac Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Następnie przejdziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic, gdzie odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mourarii. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy… Przejazd do hotelu*** Almirante Reis w centrum Lizbony, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

Dzień 5 (7.02, śr): Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd autokaru do portu lotniczego w Lizbonie ok. godz. 11:30. Planowany wylot samolotu o godz. 14:10. Planowe lądowanie w Polsce o godz. 23:35.

 

 

Cena: 1650 zł/osobę + 1250 zł/osoba samolot = 2900 zł/osoba, obejmuje:

- transport nowoczesnym autokarem w Portugalii według programu

- zakwaterowanie: hotel*** Casa São Nuno (3 noclegi, pokoje 2-osobowe),

   hotel*** Almirane Reis w centrum Lizbony (1 nocleg, pokoje 2-osobowe)

- wyżywienie: 4 śniadania i 4 kolacje w restauracji hotelowej

- usługi przewodnika w Portugalii w dniach 1-4

 

Cena nie obejmuje: usług przewodnika w Portugalii w dniach 1-4, zestawów tour guide podczas zwiedzania, taksy klimatycznej w Lizbonie, bilet wstępu na wystawę Fatim Luz, ciasteczka pastel de nata w Belém; w sumie €40/os płatne przewodnikowi w Portugalii.

 

 

Uwagi:

  • Cena została skalkulowana dla 50 osób płacących, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników cena może ulec zmianie
  • Cena zawiera koszty duchownego, przewodnika oraz kierowcy zakwaterowanych w pokojach 1-osobowych (noclegi przewodnika i kierowcy tylko w Fatimie)

 

 

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Antoniego w Rybniku

Telefon: 32 432 90 21

E-mail: rybnik.antoni@katowicka.pl

 

Konto na wpłaty:

PKO BP Rybnik  w złotówkach: 71 1020 2472 0000 6502 0627 1573

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Antoniego w Rybniku, siedziba: Rybnik, Mikołowska 4.